Author Topic: who is who  (Read 8076 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
who is who
« on: 22/February/2009 »
who is who :plovim:

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
Re: who is who
« Reply #1 on: 22/February/2009 »
 :embarrased:

buba - a gay male individual.
babalu - somebody regarded as lacking in common sense.
bumb clothe - unaware of things
mamagayo - individual who never does his designated task.
pasta - money, cash.
buro - silly.
maricon - a gay male individual.
bassura - garbage persone not worth for it.
chicky chicky - sex.
cabina - cabine.
mucho - to much.
chingo - chinese.
paisá - country mate.
paisano(a) - country mate.
bombolon(a) - fat person.
kaput - Tiared.
finito - done, finish, concluded.
fix or get fixed - to be repaired, mend, or correct by your supervisor or manager.
fix a la carta - to be repaired, mend, or correct straight by your supervisor or manager.
you wish - to be said to a persone, with some irony.
sapo - gossiper
papa - individua, persone or manager.
caca - a highly offensive term for human or animal excrement.
mama - female genter manager
né - no
bolita - happening or arriving after an expected or arranged time.
paja - to give yourself or somebody else sexual pleasure by stroking the genitals, usually to orgasm.
class - Pleasant, educated or enjoyable individual
long time - a long while since it happened, regarding runing in to somebody.
taca-taca - to much talk.
dry dock - Individual with no sex for a long time.

 :uzdravlje:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: who is who
« Reply #2 on: 23/February/2009 »
:embarrased:

babalu - somebody regarded as lacking in common sense.

 :rofl: ovoga sam se naslusao ...  :rofl:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline rafter

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: who is who
« Reply #3 on: 26/February/2009 »
who is who :plovim:


Mene nidje na ovom grafikonu :)))
Ako kanis pobijediti, ne smijes izgubiti!

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: who is who
« Reply #4 on: 18/December/2020 »
Pre pojave korone "babalu" je verovatno bio najčešće korišćen termin na prekookeanskim brodovima.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: who is who
« Reply #5 on: 18/December/2020 »
interesantno je kako ove izraze koriste samo oni departmani u kojima radi gomila Fikusa ,jamajcana i ostalih Centralnoamerickih fizikalaca... Idite do Shop ili Foto deparmana ,da ne pricam o Purserima, od svih navedenih reci,ako znaju za par samo , budiste srecni :D

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: who is who
« Reply #6 on: 18/December/2020 »
interesantno je kako ove izraze koriste samo oni departmani u kojima radi gomila Fikusa ,jamajcana i ostalih Centralnoamerickih fizikalaca... Idite do Shop ili Foto deparmana ,da ne pricam o Purserima, od svih navedenih reci,ako znaju za par samo

Mogu ovo da potvrdim.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: who is who
« Reply #7 on: 18/December/2020 »
da se razumemo,ne vredjam javno nikog,samo kazem.. :) Zanimljivo mi je bilo kada sam jednoj Cileanki sa pursers deska rekao: Ona tvoja paisana! ona rece: moja sta? PAISANA! Ona: sta to znaci ne razumem? Ja: pa tvoja zemljakinja. a ona: aaa,mi nemamo tu rec ni izraz u Spanskom jeziku,izvini...  :smack:

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re: who is who
« Reply #8 on: 19/December/2020 »
Paisano je iz italijanskog jezika, tj najčešće korišćen kod njih. U restoranu, većina reči iz tog "brodskog rečnika" su došle od Italijana i Portugalaca, koji su davnih dana, činili većinu zaposlenih u restoranu. Dok nisu otkrili Rice Boyse

Dosta traga su ostavili i Rumuni sa njihovim izrazima koji se najčešće koriste kad "padne klapna"

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: who is who
« Reply #9 on: 19/December/2020 »
Rice Boys! :D to to
  :deda:

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Re: who is who
« Reply #10 on: 22/December/2020 »
@pspman
Ne vredjas. To sta Filipinci rade i cime se sve bave na brodovima i ostatku sveta potrebna je posebna tema.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: who is who
« Reply #11 on: 22/December/2020 »
@pspman
Ne vredjas. To sta Filipinci rade i cime se sve bave na brodovima i ostatku sveta potrebna je posebna tema.

moze sto da ne :) znam dosta prica  :)

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: who is who
« Reply #12 on: 23/December/2020 »
Kao prvo, svi smo mi fizikalci na brodovima I to nista nebi trebalo da karakterise covjeka ko manje covjeka. Ja sam entertainment tehnicar, fizicki poso, foto department je fizikalija teska I lomljava, da ne govorim o tom purserstvu, stojanju na nogama satima, hodanje oko redova I kraud kontrola I nocne smjene + na NCLu imas u sva tri nasa departmenta masu filipinaca.
Sta to rade filipinci na brodovima, a pogotovo "u ostatku svijeta"? Purseru nije prvi put da rasistici ovdje. Prosli put je bio superiorniji od crnaca.
A zato smo I jadni ovako na balkanu. Prvo smo nacija I koza, pa tek ljudi. Gori od plebsa rimskog. Igara I igara, j*** hljeb. Nacionalni ponos I ponos na boju koze najjaci osjecaj u glavama ko da su to dostignuca neka sto su se zasluzila.
Ja bi uvijek vise radio sa svojim filipincima tekovima iz departmenta, za*****avo se I druzio uz rad, nego s bilo kojim ovakvim toksicnim I oholim purserom fasistom.

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: who is who
« Reply #13 on: 23/December/2020 »
Ego.
Filipinci nemaju ego.
imaju obicaj da mrze ponekad Srbe jer su im se smucili ego tripovi ljudi koji zive sa kevom koja im kuva, pere, pegla a na brodu glume mačo frajere.
neki od mojih najboljih prijatelja su Filioinci.
čovek došao na brod, tek unapredjen u crew chiefa, jet lag, nema handover, novi automation desk i on odradi Secret Silk predstavu BEZ GREŠKE!

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: who is who
« Reply #14 on: 23/December/2020 »
Kao prvo, svi smo mi fizikalci na brodovima I to nista nebi trebalo da karakterise covjeka ko manje covjeka. Ja sam entertainment tehnicar, fizicki poso, foto department je fizikalija teska I lomljava, da ne govorim o tom purserstvu, stojanju na nogama satima, hodanje oko redova I kraud kontrola I nocne smjene + na NCLu imas u sva tri nasa departmenta masu filipinaca.
Sta to rade filipinci na brodovima, a pogotovo "u ostatku svijeta"? Purseru nije prvi put da rasistici ovdje. Prosli put je bio superiorniji od crnaca.
A zato smo I jadni ovako na balkanu. Prvo smo nacija I koza, pa tek ljudi. Gori od plebsa rimskog. Igara I igara, j*** hljeb. Nacionalni ponos I ponos na boju koze najjaci osjecaj u glavama ko da su to dostignuca neka sto su se zasluzila.
Ja bi uvijek vise radio sa svojim filipincima tekovima iz departmenta, za*****avo se I druzio uz rad, nego s bilo kojim ovakvim toksicnim I oholim purserom fasistom.



Ne bih da zalazim u to kakav je lik kojeg opisujes, niti ti, niti bilo sta od navedenog.
Edit-procitacu sta se pisalo da bi imao bolji uvid o cemu se radi.
 Losis ljudi ima na sve strane. Rasista ima medju svima (iskusio na svojoj kozi i od karibljana i od azijata i od ljudi iz okruzenja). Samo mi se dobrano kenja od izjednacavanja nacionalnog sa fasizmom/nacizmom. Da li je moguce da ljudi u eri sveopste informisanosti posredstvom interneta, gde moze do tacnina da se izuci sve od istorije do bukvalnog objasnjenja definicije nekog termina! Zasto jos uvek pusite price liberalnih medija? Da se razumemo zena mi je Cehinja katolikinja, imao sam devojku iz JAR dugo godina, mrzim sve sto ima ikakve veze sa rasizmom bilo kog oblika, ali moja nacija i moja nacionalna pripadnost/ponos je nesto cime se dicim i sto gajim. I ne znam kako bih i na koji nacin mogao da stavim neki mondijalizam i kosmopolitstvo ispred pripadnosti svojoj naciji. Ako ne postujes svoje i sebe niko te nece postovati.

Da dodam jos nesto, u vezi ega koji je opisivao NVC, da ne bih pisao duple postove.
Sve je to mili moj licno iskustvo i poimanje. Ja naprimer mogu da ti navedem milijardu primera sto se tice ega i Filipinaca ili Azijata u opste. Takodje mogu da napisem bez problema da je moj visok do plafona i prihavatam to, pa ga jedem sa teskom mukom, ali moram. I garnatujem da svi mi imamo ego, inace bi bili je*ene amebe, ali ono sto nemamo svi je samokontrola, ili bar ne u dovoljnoj meri. I sad da ne ispadne da branim sta je ko pisao ( uglavnom lose, jer to je trend, samo mi valjamo ostali su niza rasa ), ja se nacelno slazem sa Svasta, samo mi je zasmetalo to prozivanje nacionalnog. Muka mi da se trpa u kos neko ko voli svoje sa onima koji bi po kratkom postupku....