Author Topic: Pozdrav svima! nakon što diplomiram, zelim na brod da radim  (Read 2256 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Zorke

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Evo i ja da se predstavim:

Zovem se Dragan, '89 godište i trenutno završavam studije na PMF-u u Novom Sadu, smer turizam.
Diplomiraću verovatno u januarsko-februarskom roku i želim, zajedno sa još jednom koleginicom, da nakon što diplomiram odem na brod da radim.

Engleski znam vrlo dobro, a španski solidno tj još uvek ga učim. Zaposlio bih se na bukvalno bilo koju poziciju jer mi je bitan novac a i samo putovanje.
Posla se ne bojim, radio sam i na njivi, pa mi neće teško pasti i neki fizički teži posao. Nažalost ne znam lično nikoga ko je radio na brodu pa da mi ispriča kako, šta i gde.
Ako ima nekoga dobre volje ko bi da podeli iskustvo ili da mi jednostavno preporuči šta da radim kako bih nakon diplomiranja ili u neko još kasnije doba mogao početi bilo gde sa radom, nek mi pošalje poruku ili me doda bilo gde, stavio sam nekoliko linkova u profil.
Bio bih vrlo zahvalan kad bi mi se neko javio :) Nisam spam, časna reč  :moli:

A može i odgovor ovde, bar da mi preporučite agenciju gde bih se prijavio, nešto pouzdano.

PS Hvala veliko onom ko je napravio ovaj Forum! Sat vremena sam švrljao dok nisam našao ovo. Živ bio!  :pop1:

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pozdrav svima!
« Reply #1 on: 29/August/2012 »
Zdravo Dragane,

Dok čekaš da ti se neko javi da ti priča svoja iskustva, moj ti je savet da kad si već pronašao ovaj sjajan forum i imaš dovoljno vremena pred sobom, ovde opušteno iščitaš razne zanimljive teme u kojima je bukvalno SVE objašnjeno - imaš sve o agencijama, o poslovima i pozicijama, o svim procedurama, papirima, šansama, radostima i problemima rada na brodu, o iskustvima iz prve ruke itd.

Pored ovakvog foruma ne treba ti ništa više od malo vremena i volje da se potpuno spremiš za taj korak.

Pozdrav iz Novog Sada. :uzdravlje:

Offline Zorke

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Pozdrav svima!
« Reply #2 on: 30/August/2012 »
Oho! Komšija iz Novog Sada, pa još i princ! :)


Hvala na odgovoru. Pa jeste, malo sam se zaleteo, sad gledam i zaista ima svaka tema obuhvaćena pa ću prostudirati sve to. Nov sam sa Forumima pa se još snalazim.

Ali u svakom slučaju ako neko želi, neka me doda negde, tako mi je lakše ispitati sve.  :uzdravlje:



Offline Dr.Quick1

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Pozdrav svima!
« Reply #3 on: 30/August/2012 »
Zdravo Dragane,

Dok čekaš da ti se neko javi da ti priča svoja iskustva, moj ti je savet da kad si već pronašao ovaj sjajan forum i imaš dovoljno vremena pred sobom, ovde opušteno iščitaš razne zanimljive teme u kojima je bukvalno SVE objašnjeno - imaš sve o agencijama, o poslovima i pozicijama, o svim procedurama, papirima, šansama, radostima i problemima rada na brodu, o iskustvima iz prve ruke itd.

Pored ovakvog foruma ne treba ti ništa više od malo vremena i volje da se potpuno spremiš za taj korak.

Pozdrav iz Novog Sada. :uzdravlje:

Uz ovo kvalitetno usmjeravanje,nema se više i pametnije za reći. :uzdravlje:

Offline Charlie

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
  • ~ Drunkenness is nothing but voluntary madness ~
    • View Profile
Sto bi rekli... Noge na sto, mis u ruke, u drugu lepo kaficu, pokloni se i pocni da citas  :rolleyes:

Iskreno prvo pogledaj sta bi radio, pa ces posle lako da vidis preko koga i cega ces da ides.

A za laku noc OBAVEZNO procitaj knjigu "Ugovor", kojoj na zalost nikad necemo znati kraj izgleda...

Knjiga, ispovest sa Carnivala - "Ugovor" Iskroluj dole do liste tema...
11.06.2012 Provera Engleskog preko Skype-a: Check, 15.06.12 Preliminarni intervju: Check, 1.11.12 NCL Glavni intervju:Check, Medical - 27.09.13 - In Progress, 14.10.13 Ship out date - In progress

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

 Nažalost ne znam lično nikoga ko je radio na brodu pa da mi ispriča kako, šta i gde.


Priče Veterana
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Zorke

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
A za laku noc OBAVEZNO procitaj knjigu "Ugovor", kojoj na zalost nikad necemo znati kraj izgleda...

Čitam, zaražen sam :) U pozitivnom smislu naravno. It's gonna be a long night tonight.