Author Topic: Veliki Kofer  (Read 5910 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Veliki Kofer
« on: 30/August/2012 »
Već kad sam naletio na ovu temu, da postavim i ja pitanje.

Zanima me na Celebrity brodovima (Constellation - Solstice klasa) kakvo je stanje sa prostorom u sobi...

Neko mi reče da nema mjesta da mozes fino ostaviti veliki kofer i da je najbolje ponijeti neku torbu koju mozes sloziti.

Ako neko ima informaciju molim da mi potvrdi, da ne kupujem bezveze neku torbu posto imam odlicnu koferčinu!!

 :plovim:

Offline Dr.Quick1

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Veliki Kofer
« Reply #1 on: 30/August/2012 »

Evo ja ću ti odgovoriti mada nisam veteran ali sam se dobro informirao i pogledao dosta video materijala ali i najvažnije
ono što oni sami govore za svoje buduće zaposlenike, a to je da se ne pretjeruje...da se ponese za tjedan/dva a ostalo
kupuješ u tuđini. ;)

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Veliki Kofer
« Reply #2 on: 30/August/2012 »

Evo ja ću ti odgovoriti mada nisam veteran ali sam se dobro informirao i pogledao dosta video materijala ali i najvažnije
ono što oni sami govore za svoje buduće zaposlenike, a to je da se ne pretjeruje...da se ponese za tjedan/dva a ostalo
kupuješ u tuđini. ;)

Nisi shvatio pitanje... Zanima me ima li se gdje staviti veliki kofer ili se mora nositi neka torba koja se moze zguzvati i staviti ispod kreveta.

Offline Dr.Quick1

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Veliki Kofer
« Reply #3 on: 30/August/2012 »
Nisi shvatio pitanje... Zanima me ima li se gdje staviti veliki kofer ili se mora nositi neka torba koja se moze zguzvati i staviti ispod kreveta.

Imaš ormar kao i tvoj kolega ili djelite jedan (zavisi od kompanije)tako da će kofer zauzeti po mom mišljenju
mjesta gdje bi mogao staviti svoju novo kupljenu odjeću.
Odluči saam,ali svi govore,kako je soba, skučena i ima malo mjesta.

Offline nmajm

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: Veliki Kofer
« Reply #4 on: 30/August/2012 »
Tako ti i treba kad ne pitas prave ljude....hahahahah..... :smack:

Moj ti je savet da ne nosis puno stvari,a samim tim ti ne treba ni veliki kofer. Nemas gde da ga stavis jer je prostor ispod kreveta ogranicen,a bezveze je da ga drzis u ormaru. Gde ces onda drzati stvari?
Ponesi ono najosnovnije,sto vise vesa,carapa,par majica za izlazak i crew bar i to je to....
Ionako ces morati kupovati  dodatne kofere kad budes isao kuci,tako da je dobro da poneses sto manje prtljaga....
Tebi bar prtljag ne predstavlja problem,musko si.... :uzdravlje:


Offline neven

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Re: Veliki Kofer
« Reply #5 on: 30/August/2012 »

Tebi bar prtljag ne predstavlja problem,musko si.... :uzdravlje:

hahahahahahah! dobra!
ali nije baš takvo pravilo... znam dečka od 21 godine koji na tjedan dana mora ide s dva prepuna kofera... nema veze što će obući samo 10 posto stvari.... valjda nek se nađe!  oT

Offline nmajm

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: Veliki Kofer
« Reply #6 on: 30/August/2012 »
ma,imala sam i ja lika koji je posle ugovora otisao kuci sa 6 kofera,nosio je cak i fen za kosu..... :nokti:
htela sam da kazem da stvarno nema potrebe da nosis puno stvari,ionako vecinu vremena provodis u uniformi...a i stvarno nemas gde da odlozis kofer....sto bi ga bezveze preskakao po kabini 6 meseci kad mozes da poneses neki manji i lepo ga spakujes ispod kreveta.... :waiting:

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Veliki Kofer
« Reply #7 on: 30/August/2012 »
ma,imala sam i ja lika koji je posle ugovora otisao kuci sa 6 kofera,nosio je cak i fen za kosu..... :nokti:
htela sam da kazem da stvarno nema potrebe da nosis puno stvari,ionako vecinu vremena provodis u uniformi...a i stvarno nemas gde da odlozis kofer....sto bi ga bezveze preskakao po kabini 6 meseci kad mozes da poneses neki manji i lepo ga spakujes ispod kreveta.... :waiting:

Hahaha, to legendo, to sam te i pitao! Znam ja otprilike sta cu nositi, sta mi treba, sta ne, prelistao sam forum, a i drug mi se neki dan vratio s broda, pa smo uz kafu pretabirili sve detalje... Nego on je na Carnivalu, pa me zanimalo samo da li imam mjesta negdje za ostaviti obicni putni kofer ili da kupim neku torbu koju mogu fino sloziti pa negdje zastekati...

P.S. Znam vec sta cu sve nositi i kilažu na airportu i sve ostalo, samo me to zanimalo...

Ipak kupujem neku torbu...

Pozz i thanks!

Offline konan2510

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Re: Veliki Kofer
« Reply #8 on: 30/August/2012 »
Ako poneseš kofer, možeš ga komotno ostaviti ispod stola. Ako nije tvrd, možeš ga staviti i NA ormar. Govorim o Carnivalovim brodovima
Ne je*e lijep nego uporan.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Veliki Kofer
« Reply #9 on: 30/August/2012 »
Smatram da nema potrebe da nosimo puno odjece, pogotovo crew pozicije koje rade 10+ sati na dan, dakle cijelo vrijeme su u uniformi. Ja sam na prvi ugovor ponio jako malo odjece, jednu relativno manju torbu, a sad vidim da je to sve nepotreban luksuz, iduci put cu ponijeti toliko odjece koliko mi stane uz sve ostalo u RUCNU PRTLJAGU. A za kraj ugovora mozda se i isplati obaviti neki shopping, napuniti jednu torbu kvalitetnijom a jeftinijom robom nego kod nas. Uglavnom crew pozicije kojima ne treba formalna odjeca i raskos, nekoliko komada majica, 2-3 hlace i to je to. Ionako necete imati vremena/prilike to sve odjenuti :D
Once a sailor, always a sailor.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Veliki Kofer
« Reply #10 on: 30/August/2012 »


Veliki putni kofer pripada nekim starim vremenima, kada je to bila opcija za slučaj potonuća broda, pa da možeš plutati na njemu danima i čekati spasioce ...  :moli:

Danas u svakoj luci imaš specijalizirani shop za pomorce, i možeš kupiti plastičnu, savitljivu torbu velikoga kapaciteta za $35.

U slučaju da se netko boji krađe, nema potrebe, jer sve što nije pri njemu kao hand luggage, podložno je oštećenju i krađi, kako god skupocjeno izgledalo. Zapravo - što skuplje izgleda, veće je meta.

Na brodovima i po aerodromima je popularna usluga "shrink-wrap", u službenim i "fuš" varijantama, gdje ti za $5-10 omota kofer 20 puta plastikom, i to je još najbolja zaštita.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)