Author Topic: smije li se pušiti u kabinama?  (Read 12809 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline neven

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
smije li se pušiti u kabinama?
« on: 30/August/2012 »
Na jednom od svojih bivših poslova imao sam dosta prilika biti na američkim i hrvatskim vojnim brodovima, čak jednom i na američkoj nuklearnoj podmornici, i gledajući ove fotke i videe spavaonica ne mogu reći ništa osim - ovo je uživancija. OK... ekipa s klaustrofobijom možda ima mali problem, no sumnjam da nije rješiv. Nije to uopće tako strašno.... uostalom sumnjam da puno ljudi provodi većinu svog slobodnog vremena u kabini (osim kad je u pitanju spavanje, naravno). Ukoliko je cimer iole normalniji i ne radi pi**arije po kabini, vjerujem da se da preživjeti bez problema.

E sad pitanje: smije li se pušiti u kabinama... ovisi li to o kompaniji ili dogovoru cimera? ukoliko se ne smije pušiti, što se događa s uhvaćenima na djelu?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: smije li se pušiti u kabinama?
« Reply #1 on: 30/August/2012 »
Ako se obojica cimera slažu, smije se pušiti.
Ali puno je rizika tu.
Recimo, ako ti cimer spava, smetaće mu, a na hodniku ne smiješ, odma te zvekne warningom, a warning je odlaganje promocije na duže vrijeme.
U slučaju da "ugasiš" čik u metalnoj kanti za smeće, i počne tinjati dok te nema, aktivirat će se smoke detector, i dobiješ minimalno warning, a moguće i ideš kući.
Ako pušiš na nedozvoljenom mjestu na brodu, opet warning.
Ako ideš na česte pauze za pušenje, eto izgovora tvom šefu da si "lazy"...
itd itd ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline neven

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Re: smije li se pušiti u kabinama?
« Reply #2 on: 30/August/2012 »
kakva represija prema pušačima!  :waiting: hahahahaha... šala mala!
ma svi ti warningi su mi logični i na mjestu.... postoje dobri razlozi za to, ne treba ih posebno spominjati. zapravo ispada da su smanjenje pušenja ili čak potpuni prestanak dvije izvrsne opcije. not bad... not bad at all

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: smije li se pušiti u kabinama?
« Reply #3 on: 30/August/2012 »
Dakako, ako si dobre sreće doći ćeš na Carnival Paradise, non-smoking ship:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: smije li se pušiti u kabinama?
« Reply #4 on: 30/August/2012 »
Kod nas se pita pepeljaru i smije se pusiti u kabini. Ako postoji cimer mora se sloziti.
Kod pregleda kabina traze da pusaci ostave pepeljaru na vidljivom mjestu, ako je pokidana ili ne radi dobro dobije se nova.
 

Offline DaVido

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: smije li se pušiti u kabinama?
« Reply #5 on: 30/August/2012 »
http://www.scribd.com/doc/38983007/Carr-Allen-Lako-Je-Prestati-Pusiti  procitaj od pocetka do kraja i sigurno ce ti pomoci. ;)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: smije li se pušiti u kabinama?
« Reply #6 on: 30/August/2012 »
http://www.scribd.com/doc/38983007/Carr-Allen-Lako-Je-Prestati-Pusiti  procitaj od pocetka do kraja i sigurno ce ti pomoci. ;)

Nema potrebe da mijenjamo ljude a pogotovo da mijenjamo temu i idemo u off-topic  :pp:, tko želi pušiti neka puši, samo nek ne ugrožava zdravlje drugih.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline DaVido

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: smije li se pušiti u kabinama?
« Reply #7 on: 30/August/2012 »
To nije bila nikakva reklama, posla sam mu online knjigu koja je besplatna, licno sam procitao tu knjigu online i pomogla mi je, a posto je naveo u poslednjem postu da zeli da prestane ne vidim zasto je lose dati neki savet koji bi mu u tome mozda i pomogao?!

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: smije li se pušiti u kabinama?
« Reply #8 on: 30/August/2012 »
http://www.scribd.com/doc/38983007/Carr-Allen-Lako-Je-Prestati-Pusiti  procitaj od pocetka do kraja i sigurno ce ti pomoci. ;)

knjiga odlicna, stari nakon sta je 30 godina pusio, 3-4 kutije na dan prestao pusit sa tom knjigom.
ja od 2008. kad mi je dao knjigu procitao prvu stranicu i odustao  :haha:
 

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
Re: smije li se pušiti u kabinama?
« Reply #9 on: 30/August/2012 »
 :pad:  Ubicu se ako mi cimerica bude pusac, ja od dima bjezim na kilometar...  :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: smije li se pušiti u kabinama?
« Reply #10 on: 30/August/2012 »
:pad:  Ubicu se ako mi cimerica bude pusac, ja od dima bjezim na kilometar...  :)

Jedino ako se odmah prvi dan staviš u podređeni položaj i dozvoliš joj pušenje u kabini.
Tvoje je pravo, i to će ti iz Crew office-a reći, da zaštitiš svoje zdravlje i jednostavno kažeš cimerici čim ju vidiš da si nepušač i ne toleriraš pušenje.
Čak i ako je njena bivša cimerica bila pušač, tada će morati prestati pušiti.
To je općenito pravilo na brodu - ako dozvoliš da ti netko ugrožava tvoja prava, ta prava će prvi dan biti ugrožena, a drugi dan pregažena. I tako do kraja ugovora.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: smije li se pušiti u kabinama?
« Reply #11 on: 30/August/2012 »
:pad:  Ubicu se ako mi cimerica bude pusac, ja od dima bjezim na kilometar...  :)

Ja cu se ubiti ako bude kontra...

Ili da odmah pokusam sa ovom knjigom, jer sam vec 5 puta bezuspjesno pokusavao prestati  :nono:

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
Re: smije li se pušiti u kabinama?
« Reply #12 on: 30/August/2012 »
Hvala na savjetu, nisam imala pojma kako to funkcionise. Ne znam zasto sam cak mislila da kada spajaju ljude za kabine uzmu u obzir i to ko je pusac a ko nije, mada ne mogu bas uvijek ni to da potrefe.
Ja bas nisam svadjalica, cak bih vise sebe opisala kao jednu veliku flegmu jer sve mogu da iscooliram, tako da vjerovatno do Crew Office-a nikada ne bismo ni dosle ako bi bila bas toliki namcor i ne bi prestala da pusi, sto znaci da bih je na svoju stetu trpjela do kraja ugovora...  :D

Razumijem svacije potrebe, ali kako neko moze u 2-3 metra kvadratna zivjeti, spavati i pusiti? Da ne spominjem da ti sve zivo u kabini poprimi miris duvana, pa ga izluftiraj ako umijes...  :) Ili ste vi pusaci imuni na to?  :)

Offline leptirica_26

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
  • Company: Carnival,Seabourn,Crystal,Oceania,G&P
  • Job Title: Stewardess
Re: smije li se pušiti u kabinama?
« Reply #13 on: 30/August/2012 »
:pad:  Ubicu se ako mi cimerica bude pusac, ja od dima bjezim na kilometar...  :)

Ahaha :haha: . ja cu svoju izbacit iz kabine ,nema šanse da to trpim  :yeah:

Offline leptirica_26

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
  • Company: Carnival,Seabourn,Crystal,Oceania,G&P
  • Job Title: Stewardess
Re: smije li se pušiti u kabinama?
« Reply #14 on: 30/August/2012 »
Jedino ako se odmah prvi dan staviš u podređeni položaj i dozvoliš joj pušenje u kabini.
To je općenito pravilo na brodu - ako dozvoliš da ti netko ugrožava tvoja prava, ta prava će prvi dan biti ugrožena, a drugi dan pregažena. I tako do kraja ugovora.

Da li se to odnosi i na neke 'druge aktivnosti' ? Tipa treba joj slobodna soba ?
Odmah mogu reći da to ne toleriram i da mi ugrožava prava ? :rtfm: