Author Topic: Floor Supervisor  (Read 36171 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline milanndo

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Floor Supervisor
« on: 27/February/2009 »
Ej ciao

Molio bih svakoga tko bi mi mogao nešto reći o poziciji floor supervisor u housekeepingu? Znam da su plaće fiksne i to oko 1400$. Zanimaju me neke druge sitnice, kao što su mogućnost napredovanja, odgovornost, slobodno vrijeme za izlazak u lukama i sl. stvari???
Svakog tko zna nešto, tko je bio na toj poziciji molio bih da nešto napiše!!!

Thanks a lot!!!     :moli:

The D

  • Guest
Odg: Floor Supervisor
« Reply #1 on: 21/May/2009 »
I ja sam dobio tu poziciju i sem onoga sto sam nasao po internetu nemam nekih drugih informacija.
Ako neko ima licnog iskustva sa te pozicije ili zna dosta o toj poziciji bilo bi lepo da napise

Offline nova

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Odg: Floor Supervisor
« Reply #2 on: 24/August/2009 »
Ja sam dobila ovakav opis što radi floor supervisor:

"2.0 Basic Functions: The Floor Supervisor is responsible for the dedicated supervision of Stateroom Stewards.

3.0 Responsibility and authority: He/she will be responsible for:
• Ensure all Stateroom and Assistant Stateroom Stewards comply with the company standards regarding dress and appearance (Carnival Look Book).
• Compliance with all Housekeeping College procedures as set out in college manual and Hotel Ops website.
• Compliance with SMS procedures relating to the Housekeeping Department.
• Compliance with all USPH regulations as set out in the VSP manual.
• Brief Stateroom and Assistant Stateroom Stewards on scheduled duties and daily tasks ensuring follow up of all tasks are completed to standard in a timely manner.
• Ensure that all information and special requirements regarding Staterooms for embarkation and cruise days are passed on and followed up by Stateroom Stewards and Asst Stateroom Stewards.
• Continual inspections of assigned Stateroom Sections including corridors and lockers to ensure all are maintained to a high cleanliness standard.
• Continual inspections of Stateroom Sections corridors and lockers to ensure high standard of cleanliness and organized lockers.
• Continual inspections of Steward Pantries to ensure standards and procedures are followed as per USPH regulations.
• Continual inspections of assigned Stateroom Sections to ensure maintenance issues are reported and followed up in a timely manner.
• Completion of work orders and update of the Hotel Maintenance report on a daily basis.
• Liaison with VIP guests and Suites guests on a daily basis to ensure all needs are met.
• Continual training and guidance of Stateroom and Asst Stateroom Stewards in procedures and company standards.
• Ensure that Stewards are supplied with the equipment and items required to complete daily routine and tasks.
• Complete performance reviews and procedural paperwork for Stateroom Stewards and Asst Stateroom Stewards.
• Completion of ratings charts for Stateroom Stewards weekly performance
• Contribute to management meetings when required and communicate and cooperate fully with management team.
• Perform other duties related to Stateroom Supervision as directed by the Housekeeping Manager and Senior Housekeeping Management.

Reports to:
Housekeeping Manager, Sr. Asst Housekeeping Manager & Asst Manager II (immediate supervisor)"


Sve sam shvatila, ali bih ipak htjela da se javi i netko sa iskustvom, posebno na Carnivalu, pa da opiše kako dan protječe, slobodno vrijeme, plaća.
HVALA!  ;)

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Odg: Floor Supervisor
« Reply #3 on: 25/August/2009 »
Uglavnom je sve kako pise u prethodnom postu. jedan dan FS zapocinje otprilikre u 8h, a zavrsiti moze izmedju 22 - 00h. Sve ovisi koliko se ima posla na kompu i koliko vas dijeli jedan komp. Ima se pauza od oko 13h - 17h. i dobije se jednom u tjednu pola slobodnog dana tj. od 13h pa do iduceg jutra ili budes slobodan ujutro i opet pocinjes raditi od 17h. ja sam promijenila 3 broda i na svakom je radno vrijeme u malim razlikama variralo. Ako si stand by. onda uglavnom radis cijeli dan.Ali to opet zavisi od broda tj. menadjera. na jednom brodu sam imala 3h slobodno, na drugom 1h, a na trecem nisam imala, pa taj dan odradis bez pauze do navecer. kada je izmjena gostiju tj. embarkation day, onda se uglavnom pocinje od 7h i radi se ravno uz mozda malu pauzu za rucak ( ako stignes ) do kasno navecer. Samo sam na jednom od 3 broda imala taj dan pauzu od 2h.  Placa je oko 1500$, sam si placas avio kartu, staff si, mozes se kretati gdje i gosti. nema nikakvog fizickog rada ali zato ima puno psihickog od strane menadjera, sobara, a ponekad i gostiju. Nadzires oko deck i pol otprilike 16 sekcija. Moras svaki dan kontrolirati sobe, otprilike po dvije ili ako stignes vise soba po sekciji po danu. primas i prijavljujes kvarove, po sobama i po decku koji nadzires, smirujes goste kad se zale, kontroliras cabin steward lockere i hallways....  Oko podne vec mozes sjesti za komp i napraviti sve work ordere od jutra pa da ih ne moras raditi navecer. Poslije podne pocinjes oko 17h ides na deck, opet sve provjeravas. Oko 9h vec mozes na komp raditi opet work ordere i poslati menadjeru sve sto si radio taj dan day shift report putem meila. dan mozes zavrsiti u 22h, a mozes i u ponoc, zavisi koliko posla na kompu imas i koliko vas dijeli jedan komp. ne znam sta jos koga zanima pa pitajte. Eto to je od mene ukratko.

pozdrav

Offline zadranka29

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
Odg: Floor Supervisor
« Reply #4 on: 25/August/2009 »
koji iscrpan post, sve je pokriveno! kad bi barem meni neko tako napisa za pursera...
jel ti znaš što??  :uzdravlje:
ići ili ne ići, pitanje je sad...

Offline nova

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Odg: Floor Supervisor
« Reply #5 on: 25/August/2009 »
Uglavnom je sve kako pise u prethodnom postu. jedan dan FS zapocinje otprilikre u 8h, a zavrsiti moze izmedju 22 - 00h. Sve ovisi koliko se ima posla na kompu i koliko vas dijeli jedan komp. Ima se pauza od oko 13h - 17h. i dobije se jednom u tjednu pola slobodnog dana tj. od 13h pa do iduceg jutra ili budes slobodan ujutro i opet pocinjes raditi od 17h. ja sam promijenila 3 broda i na svakom je radno vrijeme u malim razlikama variralo. Ako si stand by. onda uglavnom radis cijeli dan.Ali to opet zavisi od broda tj. menadjera. na jednom brodu sam imala 3h slobodno, na drugom 1h, a na trecem nisam imala, pa taj dan odradis bez pauze do navecer. kada je izmjena gostiju tj. embarkation day, onda se uglavnom pocinje od 7h i radi se ravno uz mozda malu pauzu za rucak ( ako stignes ) do kasno navecer. Samo sam na jednom od 3 broda imala taj dan pauzu od 2h.  Placa je oko 1500$, sam si placas avio kartu, staff si, mozes se kretati gdje i gosti. nema nikakvog fizickog rada ali zato ima puno psihickog od strane menadjera, sobara, a ponekad i gostiju. Nadzires oko deck i pol otprilike 16 sekcija. Moras svaki dan kontrolirati sobe, otprilike po dvije ili ako stignes vise soba po sekciji po danu. primas i prijavljujes kvarove, po sobama i po decku koji nadzires, smirujes goste kad se zale, kontroliras cabin steward lockere i hallways....  Oko podne vec mozes sjesti za komp i napraviti sve work ordere od jutra pa da ih ne moras raditi navecer. Poslije podne pocinjes oko 17h ides na deck, opet sve provjeravas. Oko 9h vec mozes na komp raditi opet work ordere i poslati menadjeru sve sto si radio taj dan day shift report putem meila. dan mozes zavrsiti u 22h, a mozes i u ponoc, zavisi koliko posla na kompu imas i koliko vas dijeli jedan komp. ne znam sta jos koga zanima pa pitajte. Eto to je od mene ukratko.

pozdrav

Zahvaljujem na iscrpnom odgovoru! Baš su mi trebali takvi detalji oko radnog i slobodnog vremena. Ostalo sam donekle i shvatila iz gornjeg opisa koji sam dobila u EP. Još me točno interesira plaća. Zašto u opisima tog zanimanja na stranim stranicama piše da je plaća od 2.000$, a meni su rekli da bi bila oko 1.600$? Jel moguće dobiti višu plaću? Naime, ja imam obitelj, pa ću njima slati novce koje zaradim. Hvala!  =""

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Odg: Floor Supervisor
« Reply #6 on: 26/August/2009 »
ne znam dal jos ima negdje mojih postova, jer sam prije, kad sam tek pocela raditi, jos malo opsirnije opisala tu pozicijupa prosvrljaj malo. Ako vas jos nesto vise zanima o toj poziciji, mozete mi slobodno meil poslati.

Ne znam za druge kompanije, ali na Carnivalu FS dobiva placu oko 1500$. da ti odmah kazem da sobari imaju puno vecu placu od tebe. Tebi se dok si FS placa ne povecava ali ti se mijenja s dobitkom promocije. nakon FS dobivas promociju u Asst. hskp. Mngr. crew ili guest area ili asst. linen mngr. tada imas placu 1400$ ali ne placas putne troskove. nakon toga postajes Asst. Hskp. Mngr. I, za tu poziciju nisam sigurna kolika je placa ali ja mislim da je oko 2000$ i ne placas putne troskove. Nakon toga Senior Asst. hskp. mngr. i nakon toga postajes Hskp. Mngr i imas koliko sam ja cula placu oko 3000 - 4000$ ali nemoj me drzati za rijec. Uglavnom u housekeepingu najvecu placu imaju sobari, cak i vecu nego menadjer. ja sam FS,a iznad mene je jos bilo 7 ljudi tj. menadjera. Ti si kao dio menadjmenta tj. pocetak. E sad da bis dobila promociju, zaista moras nabasat na menadjera koji ce vidjeti i cijeniti tvoj rad, a ako ne tako, onda imas i drugih nacina i kojima bas i ne bi.

Sto se tice pursera, mi kao FS stalno imamo kontakt sa njima, ali se nikad nisam previse raspitivala kako je na toj po ziciji jer je nikad ne bi radila. Uglavnom stojis za pultom i rijesavas razno razna zaljenja s gostima i odgovars na svakakva pitanja.. Onda vjerojatno imas i dosta rada na kompu i trebas znati dobro engleski plus dobro ti je znati jos jedan strani jezik. Njima je isto ja mislim najgori embarkation day, kada je izmjena gostiju. Mislim da je pocetna placa oko 1500$ pa se dize. Ali bolje ti je da pitas nekoga tko je zaista radio taj posao, pa da ti to bolje i tocnije opise.

Offline nova

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Odg: Floor Supervisor
« Reply #7 on: 26/August/2009 »
ne znam dal jos ima negdje mojih postova, jer sam prije, kad sam tek pocela raditi, jos malo opsirnije opisala tu pozicijupa prosvrljaj malo. Ako vas jos nesto vise zanima o toj poziciji, mozete mi slobodno meil poslati.

Ne znam za druge kompanije, ali na Carnivalu FS dobiva placu oko 1500$. da ti odmah kazem da sobari imaju puno vecu placu od tebe. Tebi se dok si FS placa ne povecava ali ti se mijenja s dobitkom promocije. nakon FS dobivas promociju u Asst. hskp. Mngr. crew ili guest area ili asst. linen mngr. tada imas placu 1400$ ali ne placas putne troskove. nakon toga postajes Asst. Hskp. Mngr. I, za tu poziciju nisam sigurna kolika je placa ali ja mislim da je oko 2000$ i ne placas putne troskove. Nakon toga Senior Asst. hskp. mngr. i nakon toga postajes Hskp. Mngr i imas koliko sam ja cula placu oko 3000 - 4000$ ali nemoj me drzati za rijec. Uglavnom u housekeepingu najvecu placu imaju sobari, cak i vecu nego menadjer. ja sam FS,a iznad mene je jos bilo 7 ljudi tj. menadjera. Ti si kao dio menadjmenta tj. pocetak. E sad da bis dobila promociju, zaista moras nabasat na menadjera koji ce vidjeti i cijeniti tvoj rad, a ako ne tako, onda imas i drugih nacina i kojima bas i ne bi.

Pročitala sam sve tvoje postove, ali su interesirali sadašnji podaci o plaći, jer vidim da na skoro svim internet stranicama kompanijama piše plaća od 2000$, pa nadalje, a meni su u agenciji rekli 1600$.
Sobarica ne bih bila, em zbog godina, em zbog nekih zdravstvenih sitnica. Odmah su mi ponudi FS, ja sam pročitala dosta o tom poslu i mislim da bih to mogla raditi bez većih problema.
Još DVA pitanjca za tebe iskusnu:
1. koji je najjednostavniji način da doma šaljem novac za kredit - oko 600$ mjesečno?
2. predlažeš li koje drugo zanimanje, a da nije pretežak fizički posao - pitam zbog zdravlja (npr. kao FS)?
Hvala na svemu!  :uzdravlje:

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Odg: Floor Supervisor
« Reply #8 on: 26/August/2009 »

2. predlažeš li koje drugo zanimanje, a da nije pretežak fizički posao - pitam zbog zdravlja (npr. kao FS)?

hmm jel ces ti moci proci medical?

Offline nova

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Odg: Floor Supervisor
« Reply #9 on: 26/August/2009 »
hmm jel ces ti moci proci medical?

Proći ću medicinski, rečeno mi je u agenciji da nema problema. Zamaskirat ću se!  :D Samo bi trebala raditi posao kao što FS ili nešto slično. U EP su mi odmah predložili FS, čak i nakon što sam im rekla u čemu je problem.

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Odg: Floor Supervisor
« Reply #10 on: 26/August/2009 »
Imas vise nacina za slanje, ali ne znam bas koji je najbolji i najpovoljniji, s obzirom da sam ja radila samo za sebe pa novac nisam nigdje slala. na carnivalu mozes dobiti crew card na koju ti svaka 2 tjedna "legne" placa, a novac saljes tako da das zahtijev da ti se napravi jos jedna acess crew card i posaljes je svojima doma. Stanje racuna, slanje novca i sve ostalo o placi mozes vrlo jednostavno vidjeti na internetu. Znaci ako zelis novac poslati na ovaj nacin, onda samo preko interneta upises iznos koji saljes i broj kartice na koju saljes. istog trena tvoji dobivaju novac, a kosta te nista ili 5 centi, ali to nisam 100% sigurna.
Onda imas da novac saljes preko broda, najvise mozes poslati 5000$ odjednom, mislim da novac stize kroz par dana i kosta te oko 10$. A imas i neke banke u koje se mozes uclaniti pa slati preko njih. Vidjet ces kad dodjes na brod koji ti je nacin najbolji. ja imam crew card jer s njom mogu kupovati svugdje u svijetu. Ona ti je isto kao da imas maestro ili cirrus card. Samo nemoj preko Western uniona. Frendica je slala 1000$ i uzeli su joj 64$ za to, a novac je stigao drugi dan.
pa eto mislim da kao purser ne radis nista fizicki, isto rijesvas probleme gostiju, znanje na kompu i slicna placa, dobro znanje engleskog
Shore excursion desku isto nema fizickog rada, bookiras izlete itd...Te dvije pozicije znam da imaju slicne place kao FS, cak mi je cura koja je radila na Shore e. desku rekla da joj je placa 1800$.
A imas puno zanimanja na brodovima. Tek kad dodjes tamo, budes sve bolje izvidjela, shavtila i odlucila.
Jesi li vec obavila intervju i dal znas na koji brod i kada ides?

Offline nova

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Odg: Floor Supervisor
« Reply #11 on: 26/August/2009 »
Bila sam u EP i razgovarala sa Sinišom. Pokazao mi je DVD o FS, obavila sam engleski pismeno i malo smo razgovarali na engleskom. Rekao mi je da ću obaviti telefonski interview za FS sa nekim iz kompanije i da bi mogla na brod negdje iza Božića. Ako se konačno odlučim. U mojoj anketi možeš vidjeti što me muči da ovdje ne ponavljam.
Što se tiče slanja novca, vidim da je ovo sa crew card najbolja opcija.

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Odg: Floor Supervisor
« Reply #12 on: 23/October/2009 »
Moze li neko da mi odgovori ko ima info, koliko je lako ili tesko dobiti poziciju Assistant Stateroom Attendant(Assistant Housekeeper) u Houskeeping Department-u ??  
Posto mi se cini da nije teze puno dobiti tu poziciju od Asst. Waiter-a.


Isto Sefa ili nekoga ko je tako duze na brodu bio, kako ide napredovanje tamo, moze li se ocekivati za 2-3 godine rada da se dogura do Floor Supervisor-a  i kakav je kes tamo....    ;D

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Odg: Floor Supervisor
« Reply #13 on: 24/October/2009 »
Moze li neko da mi odgovori ko ima info, koliko je lako ili tesko dobiti poziciju Assistant Stateroom Attendant(Assistant Housekeeper) u Houskeeping Department-u ??  
Posto mi se cini da nije teze puno dobiti tu poziciju od Asst. Waiter-a.


Isto Sefa ili nekoga ko je tako duze na brodu bio, kako ide napredovanje tamo, moze li se ocekivati za 2-3 godine rada da se dogura do Floor Supervisor-a  i kakav je kes tamo....    ;D

seo se havatas te pozicije ??????????????!!!!!!!!!!!!!!!!
Floor Supervisor je pozicija nakoju mozes aplicirati odmah znam decka koji je dosao na tu poziciju za prvim ugovormo iso je preko EP zagreb
samo naprijed pa ako ti je stalo do promocije ti za dvije tri god mozes biti manager

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Odg: Floor Supervisor
« Reply #14 on: 24/October/2009 »
Odmah ?? A ono sto se prica da moras biti neko vreme prvo Stateroom Attendant da bi se uhodao u posao i to??  Sigurno postoji neki proces , ne ? 


Ako moze Floor Supervisor to bi bilo jako dobro, nego taj lik jel imao neko prethodno iskustvo u hotelu ili nesto sto se posebno bodovalo ?