Author Topic: Floor Supervisor  (Read 36101 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Odg: Floor Supervisor
« Reply #30 on: 26/October/2009 »
ja sam ti isla na Carnival. Pa ja se recimo nisam mogla bas pohvaliti mojim engleskim, mozda ocijena +3, ali vjeruj u roku mjesec dana pjevat ces na engleskom. Ja sam ga na brodu usavrsila ne savrseno ali mnogo bolje, recimo za jednu ocijenu vise haha. Pa ne znam sta su vidjeli kod mene, ali da, ja sam imala par godina rada kao sobarica u hotelu i zavrseni Hotelijeski fax. Ali vjeruj nema ti to veze, pa uglavnom ljudi nemaju fax ili hotelsku skolu, a rade taj posao. ma njima ako treba ljudi ja sam sigurna da ce te uzeti i jos ako ti engleski ide, super. Ja bi recimo radije radila kao sobarica za sta sam i aplicirala prvi put, ali nisu mi dali. FS nije tezak posao i to jos ako naidjes na super menadjera, ali ako naides na nekog k****na,e onda ode psiha hahaha.


Ma ako je takav samo se ne vezujem za coveka i klasika: Yes sir. right away sir !  :D
Nista ne treba shvatati licno....

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Odg: Floor Supervisor
« Reply #31 on: 27/October/2009 »
E covece balkanski mentalitet je cudo, glupe pretpostavke...
zovem danas Kouzon da pitam u vezi aplikacije i usput pitam za poziciju FS i kaze cura moramo da uradimo proveru engleskog i da vidimo , nista se tu ne zna, mora da se posalje CV da pogledaju i na kraju nije izdrzala a da ne kaze:  Da nisi malo mlad za supervisor-a (ono u fazonu ti bi da sefujes ili sta je vec mislila).  Umesto da mi kaze sta bi tu bilo potrebno ako bas zelim poziciju (fluent in english ili diploma , tako nesto) +U+


A jesmo mentalitet do vraga, znaci ljudi kad cuju supervisor ili neku menadzersku poziciju odmah pomisle TITO socijalizam, radna norma 2,6 sati dnevno i imas titulu i ti si sef, valjda misli tamo se ne radi na toj poziciji pa ja za to pitam ....  Pitam se samo da li je sekretarica takva ili je uopste nishki odsek Kouzona takav da ima pretpostavke i to da ako si mlad moras na neku krsh poziciju, bas me razocaralo, pogotovu ako cu na takve ljude da naidjem i na predintervijuu i intervijuu .    :embarrased: -()-



Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Odg: Floor Supervisor
« Reply #32 on: 27/October/2009 »
nedaj se
samo hrabro
nista nije lako a pogotova na brdovitom balkanu :pop1:
 :plovim:

Offline frkica008

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: A Priori
  • Job Title: Media manager
Odg: Floor Supervisor
« Reply #33 on: 27/October/2009 »
Da nisi malo mlad za supervisor-a (ono u fazonu ti bi da sefujes ili sta je vec mislila).  Umesto da mi kaze sta bi tu bilo potrebno ako bas zelim poziciju (fluent in english ili diploma , tako nesto) +U+


A jesmo mentalitet do vraga, znaci ljudi kad cuju supervisor ili neku menadzersku poziciju odmah pomisle TITO socijalizam, radna norma 2,6 sati dnevno i imas titulu i ti si sef, valjda misli tamo se ne radi na toj poziciji pa ja za to pitam .... 


mislim kakva je to glupost da bi bio premlad sami su postavili dobre granice, u potpunosti se slazem s tobom... =""
Biti lud ima prednosti kojih su samo ludaci svjesni !!!

Offline nniinnaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Odg: Floor Supervisor
« Reply #34 on: 27/October/2009 »
ni ja ne razumijem zasto bi netko bio premlad za neku supervisor poziciju ako imaju na biranje jednog 21 godisnjaka sa super engleskim i nekog starijeg koji zna rec sam ok i yes and no....

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Odg: Floor Supervisor
« Reply #35 on: 27/October/2009 »
Ne znam koliko su im godine bitne, ali moja frendica je primljena sa 19 godina, samo ona radi kao konobarica.

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Odg: Floor Supervisor
« Reply #36 on: 27/October/2009 »
kazem to je bila sekretarica, videcemo sta kaze agent, koji je njegov stav. Koji god da je ja sam resio da cu na brod da odem kao FS(pogotovu posle te konstatacije), nije mi bitno preko koje agencije.

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Odg: Floor Supervisor
« Reply #37 on: 07/December/2009 »
Pre nekoliko nedelja sam pitao The D-a  da mi kaze nesto vise oko pozicije FS posto je on trenutno na Carnival Splendoru na poziciji Floor Supervisor.

Pa evo da podelim ono sto mi je on napisao  (mozda nekome pomogne, meni jeste) , ipak je to info iz prve ruke , sto bi se reklo "stanje na terenu"   :plovim:

Odg: U vezi pozicije FS
« Sent to: EXCALIBUR on: Studeni xx, 2009, xx:xx:xx »
« You have forwarded or responded to this message. »

   
 ako te pita sta ti je bio posao kad si bio FS samo kazes da cekiram sprat jel sve "up to company standard" i da se postaram da svi rade svoj posao. to je sve sto sam ja rekao i prosao. Ja radim na Carnival Splendoru kao FS i iz moje perspektive ti kazem da apliciras za Pool & Deck supervisora...mnogo lakse,  manja plata al im je placena karta kuci a kao FS nije . On nema frke oko izvestaja svaki dan, telefon mu zvoni svakih 1-2 sata i to je to. meni telefon kad ne zazvoni u 5 minuta znaci da nesto ne valja  :)

Ako prodjes interwiew ide ovako kad dodjes na brod... prvih mesec dana koledza na C. Inspiration ..nema plate 200 dolara dobijes i to je pa se je*i. Onda transfer ako se pokazes dobro na neki brod ..sto manji brod to bolje ..manje gostiju manje posla. Takodje niko ti ne garantuje da ces dobiti poziciju FS na koledzu- mozes lako da ostanes Assistent stateroom steward sto je bas je*en posao. Dok ako odes na koledz kao P&D supervisor 99% dobijas tu poziciju i transfer na drugi brod nakon uspesno zavrsenog koledza.koledz traje 24 dana btw.
Ja sam po kazni dobio C Splendor najveci brod u floti tada, posla preko glave ..moj radni dan :
sea day 08-02; 05-11/ nekad do 12 i li 01
port day 07:30am-02pm; 05pm-11pm vecinom do 12 ili 01 am
pauza za rucak 30 minuta i opet prokleti telefon ti zvoni svakih 2 minuta.
jednom sedmicno imas day off sto znaci radis 08am-01:30 pm i onda si slobodan do sutra ujutru. to vreme iskoristis da uradis laundry i da odspavas ko covek.

P&D supervisor
05:30am-05:30 pm i zavrsava u 5:30 nema da ostane duze radi ovoga ili onoga imma jedan izvestaj da posalje to je nekih 15 minuta jos i to je to.

Moja preporuka apliciraj za pool and deck ..interview je isti sve je isto ..u sustini da organizujes ljude da ciste na open decku slazu stolice i to je to.
Plata P&D 1200$ a FS plata je 1476 $.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Odg: Floor Supervisor
« Reply #38 on: 07/December/2009 »
jednom sedmicno imas day off sto znaci radis 08am-01:30 pm i onda si slobodan do sutra ujutru. to vreme iskoristis da uradis laundry i da odspavas ko covek.

 ="" Hvala Bogu da je jos neko napisao.  :rtfm: Rekoh ja davno kako se imaju slobodni dani na toj poziciji. ;)

When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Odg: Floor Supervisor
« Reply #39 on: 07/December/2009 »
A opet ti sve zavisi od menadjera. Ja sam promijenila 3 broda i na sva tri broda je bilo drugacije. Conquest : jednom tjedno imas slobodno jutro do 16:30, a jedan tjedan popodne od 12:00 pa do drugog jutra, a ako imas rodjendan dobio bis cijeli dan free. Valor: dobivas slobodno samo popodne na sea day od 13:00h, a port day od 12:30, A Liberty je bila opet druga prica. Ako je menadjer taj tjedan dobre volje, onda ces dobiti slobodan dan i to tek kad zavrsis, a nismo nikad zavrsavali prije 14-14:30h. Ali cesto se desilo da po 2 tjedna ne dobijemo free, jer je menadjer bio u k.... Kakvog menadjera dobijes, takvi ce ti biti radni dani na brodu. A kao D&P Supervisor imas free npr. ako radis vecernju smjenu, pocet ces raditi tek od 22h, a ne od 18:00h. Ili ako radis prijepodne zavrsit ces do 14h, a ne u 18:00h. Ali opet svaki brod je drukciji. A na zadnjem brodu menadjer je dosta gnjavio D&P supervisore, pa su i oni znali ostajat duze. Tako da ti tu nigdje nema pravila koja pozicija je bolja, a koja gora, mislilm de je sve to podjednako.

Offline lapidus

  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Odg: Floor Supervisor
« Reply #40 on: 18/December/2009 »
Pozdrav svima i hvala na informacijama u vezi P&D i F&S. Imam pitanje u vezi iste pozicije :-Da li mogu da odem na intervju za tu poziciju i ako nisam pre to radio ,tj. smatram da svako mzoe da bude supervisor.Moze li se na intervju bez iskustva i sta pitaju?      Hvala :uzdravlje:
.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Odg: Floor Supervisor
« Reply #41 on: 18/December/2009 »
smatram da svako mzoe da bude supervisor.

 ""]]

Abmiciozno, nema sta.
Sta ti mislis Sefe  no;;;
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline lapidus

  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Odg: Floor Supervisor
« Reply #42 on: 18/December/2009 »
Seamane mislio sam na one koji vole da sefuju :rofl: ne moze to svako ustvari da radi.
.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Floor Supervisor
« Reply #43 on: 20/December/2009 »

 ""]]

Abmiciozno, nema sta.
Sta ti mislis Sefe  no;;;


Sve je moguce.  :embarrased:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Odg: Floor Supervisor
« Reply #44 on: 21/December/2009 »
Samo ne treba da odes a da nemas bas nikakvog iskustva, ipak voleti je jedno, ali nisu poslovi supervisora laki, fizicki mozda da, ali psihicki   :nono:  i na brodu i na kopnu, nego ljudi misle to se sefuje i bole te patka ...   :embarrased: