Author Topic: Dovoljno za purser/staff poziciju/Hotel department?  (Read 8991 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mamainak

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
EDUCATION

2011.            
University of Cambridge - CELTA
2009.      
Cambridge Proficiency certificate
2006 - 2008.  
University of Split, Department of Sociology, Croatia (unfinished)
2001 - 2005.  
School for Tourism and Catering, Split, Croatia

WORKING EXPERIENCE

2012      
Croatian Olympic Committee  -team leader at London 2012 Games  - Hotel ‘Pelham’

2012      
Personal assistant & caregiver
Refugee Council – English teacher
Badoo – customer support (complaints, web moderation and translation)

2011      
Personal assistant & caregiver
Refugee Council – English teacher
Badoo – customer  support (complaints, web moderation and translation)

2010      
Personal assistant & caregiver

2009-2010   
Child-care

2009      
Self-catering accommodation lettings agent and assistant manager

2008      
Travel agency - stewardess on the bus and trip planning
LUSH Fresh handmade cosmetics  - sales assistant
      
2007      
"Puls" agency - research and data entry
TOPSHOP retail store – sales assistant

2006      
"Puls" agency - research and data entry
Tourist info centre

2005      
Mexican fast-food restaurant – preparation and food serving
2004       
McDonald’s – lobby service and cleaning
2003      
Traffic Police Department - Youth Traffic Unit


SKILLS

•   Advanced computer skills – Internet savvy and successful in research
•   Familiar with Windows (incl. Ms Office), Mac and Android OS
•   Touch typing – 50 w/pm
•   CELTA certified with excellent spelling and proofreading skills
•   Great product presentation and sales skills
•   Communicative, organized and self-starter
•   Languages: Croatian (native), Serbian (fluent), English (fluent), Italian (intermediate)
•   Basic HTML coding skills


INTERESTS

•   Photography, film, music, travelling, reading books,  technology, science, learning new skills and languages, design.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Praviš se važna ili šta??  :sprda:
I više je nego dovoljno, samo se ne daj "zavesti" agentima i čvrsto ustraj oko odluke za poziciju (osim ako ti ne ponude nešto bolje).
Sretno  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline mamainak

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Haha, ne! nego svugdje gdje gledam pise fakultet ili 2-godisnje iskustvo u hotelu sa 5*....

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Haha, ne! nego svugdje gdje gledam pise fakultet ili 2-godisnje iskustvo u hotelu sa 5*....

pa podižu ljudi letvicu, imaju razloga:

Broj nezaposlenih u 17-članoj eurozoni dosegnuo je u srpnju rekordnih 18 milijuna, najveći broj otkako su se 1995. počeli prikupljati podaci o nezaposlenosti
http://www.poslovni.hr/vijesti/broj-nezaposlenih-u-eurozoni-dosegnuo-rekordnih-18-milijuna-214387.aspx
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mamainak

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Da, ali ako im je toliko stalo da dizu letvicu onda bi trebali provjeravati jeli istina, inace bi svi sa 'uljepsanim' Cv-om konkurirali...

Sto kazes Shefe, da s ovim idem na prijavu ili da jos malo 'vrtlarim'?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Dovoljno za purser/staff poziciju/Hotel department?
« Reply #5 on: 02/September/2012 »
Meni to super izgleda  :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Dovoljno za purser/staff poziciju/Hotel department?
« Reply #6 on: 02/September/2012 »
Moras na CV-viu jos dosta da poradis jer ako ti ovako stoji u CV-ju onda je tagedija. Izgledas kao osoba koja je preambiciozna i nezna sta hoce jer evo te godimu dano ovde pa maenjas pa opet menjas njima vise treba lojalnost nego neko ludo ambiciozan kogme sve brzo dosadi pa samo menja pozicije umesto da, da napreduje u komaniji u kojoj je. na Hrvacki i na Srpski mozes da zaboravis jer njih zabole za te jezike i prilagodi CV za poziciju koju zelis da dobijes jer te ovako  nece angazovati. Nemoj da te zavara sto meni u occupatio  stoji welder jer ima visegodisnje iskustvo u HR-u.
Pazi nemoj da shvatis ovo pogrsno stvarno iz prilozenog izgledas preambiciozno osoba koja rusi zidove super je to je daleko bolje da ti u CV stoji recepcija i to bar 5 godina i da si bar zadnje 3 godine u istom hotelu i da je tu palo neki promotion i da istinski volis to radis, a da sa znanjem prograniranja koje pokusavas da steknes hoces da unapredis software koji tenuo koristis... Nije da nevalja ali ovako mnog sareno samo napred vidi se da imas ambicije i zelje najvazniji pokretac... :yeah:

Offline mamainak

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Dovoljno za purser/staff poziciju/Hotel department?
« Reply #7 on: 02/September/2012 »
Moras na CV-viu jos dosta da poradis jer ako ti ovako stoji u CV-ju onda je tagedija.

Hvala na kritici, ali nažalost, većina tih poslova su bili ili sezonski ili pola radnog vremena (kako li se već na Hrvatski kaže) i nisu bile pozicije za napredovanje. Zatim, pola poslova sam radila dok sam bila još u srednjoj ili na faksu tako da i nisam mogla legalno raditi ni napredovati.
A da ne govorim o tome da sam se preselila iz Hr u London.

Zar većina mladih osoba ne radi poslove tu i tamo i mijenja?

Jedino da lažem i kažem da sam radila na jednoj poziciji 3 ili 5 godina i bila promaknuta ali tu postoji šansa da će provjeravati reference i tu će se očekivati očito znanje i iskustvo.

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
Re: Dovoljno za purser/staff poziciju/Hotel department?
« Reply #8 on: 02/September/2012 »
Jedino da lažem i kažem da sam radila na jednoj poziciji 3 ili 5 godina


Sto i ne bi bilo lose, oni svakako nece provjeravati koliko si i gdje radila, a na iskustvo koje si do trenutka odlaska na brod imala mozes da zaboravis jer kreces u jedan sasvim novi zivot, nesto skroz drugacije od svega sto si iskusila.  :)


Ovako, ja imam 2 predloga sto se tice tvog CV-a. U oba slucaja bih makla poslove do 2006. (Police, McDonald's i Mexican fast food). Mozes da produzis neki od poslova tako da stavis da si ih ranije zapocela.

1. Purser/Hotel Admin- posao iz 2008 bih produzila za jos godinu-dvije, recimo to stavis da ti je bilo od 2006 do 2010 (travel agency), dok bih LUSH skroz makla, zatim bih 2009 i 2010 (child care i personal caregiver) takodje makla i stavila samo ovo za English teacher i Badoo (ali kao dva uporedna posla) i na kraju dodala volonterski posao na Olimpijadi.
2. Gift Shop - makla bih Travel agency a stavila samo LUSH od 2006/2007 do 2010, zatim bih ubacila Badoo od 2010 do 2012 s' tim da bih ga malo izmijenila i opisala kao Customer Service i za kraj Olimpijadu.
3. Youth - od 2006 do 2010 bih stavila Child Care i Personal Caregiver s' tim da bih ujedinila ta dva posla u jedan, dalje recimo English teacher i opet mozes da spomenes Olimpijadu za kraj.

To su neke moje sugestije jer se slazem sa kritikom da niko ne voli da vidi 100 poslova u trajanju par mjeseci do godinu dana, vec par konkretnih i dobrih, a ti ih imas i zasto onda da ih malo ne "sredis" i upakujes tako da odma zapadnu za oko i ostave dobar utisak.
Moras da znas da poslodavac u prosjeku potrosi 6 sekundi na jedan CV, sto ce reci da nema vremena da cita hiljadu stavki...  :)

p.s. Nadam se da ti tako ne izgleda finalni CV vec da si samo navela stavke da bismo ti mi sugerisali, jer cinjenica je da moras da ga sredis...
p.p.s. Pravilno je da se napise "Work Experience"...

Sretno!   :-))))'

Offline mamainak

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Dovoljno za purser/staff poziciju/Hotel department?
« Reply #9 on: 02/September/2012 »
Sto i ne bi bilo lose, oni svakako nece provjeravati koliko si i gdje radila, ...

Mene brine to hoće li provjeravati  :hehe:

To sam navela sve poslove koje sam radila, naravno da bih ih prilagodila za posao pursera i za posao u shop-u. Posao za policiju je važan jer je bio rad sa turistima, pa sam ga zato navela.

Hvala!

p.s. Naravno da mi CV ne izgleda tako, to sam samo copy paste poslove i obrazovanje ;)
p.p.s. Haha, dobro si uhvatila, ja sam skinula template za CV sa jedne stranice i ostavila 'headings'.
Iskreno, većina ljudi sa engleskog govornog područja ni nezna pravopis dobro tako da i nije velika greška ;P

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
Re: Dovoljno za purser/staff poziciju/Hotel department?
« Reply #10 on: 02/September/2012 »
Ma ne vjerujem da ce ti provjeravati, jos nisam cula za slucaj sa Carnivala da su provjeravali iskustvo... Za reference zaista ne znam, mene bi licno to bilo strah da muljam, ali iskustvo mozes lagano, ionako ce ti na treningu oni prepraviti CV i prilagoditi ga onome kako oni misle da ce valjati predstavniku za finalni intervju, tako da je bolje da cujes par sugestija od nas koji smo sve to prosli i sama ga prije toga sredis... Ne moras da brines ni za sta, imas super predispozicije!  :)
Ja sam nekako rangirala otprilike kako bih stavila za koju poziciju, ali 3-4 posla su ti sasvim dovoljna, oni ionako traze iskustvo od 3 pa na vise godina, malo iskombinujes te poslove i bice ti CV kao bombonica.  :)

Offline mamainak

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Dovoljno za purser/staff poziciju/Hotel department?
« Reply #11 on: 02/September/2012 »
Ma ne vjerujem da ce ti provjeravati, jos nisam cula za slucaj sa Carnivala da su provjeravali iskustvo...

Pa iskustvo se provjerava putem referenci.
Pitaju te ime hotela i osobe koja ti je bila supervisor i kako ih mogu kontaktirati, ali kažete da ne provjeravaju... :)

Da, sad sam napravila 3 različita CV-a i 3 različita cover lettera pa mogu slat odvojeno :)

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
Re: Dovoljno za purser/staff poziciju/Hotel department?
« Reply #12 on: 02/September/2012 »
Pa iskustvo se provjerava putem referenci. Pitaju te ime hotela i osobe koja ti je bila supervisor i kako ih mogu kontaktirati, ali kažete da ne provjeravaju... :)



Da, ali poenta je da je u ovoj prici iskustvo jedno, a reference nesto sasvim drugo.  :) Jer:
1. Ukoliko nemas reference, niko ti ih nece ni traziti niti te pitati za bilo kojeg nadredjenog radi provjere (zato ti na treningu i prepravljaju iskustvo), a ime, adresu i kontakt hotela/firme gdje si radila ce svakako vidjeti u Work Experience koji navedes (po nekom pravilu se stavlja puna adresa sa kontaktom).
2. Ukoliko imas reference, bilo prave ili lazne (a svaka referenca ima i kontakt osobe koja je napisala), mozes biti maler jedan u hiljadu i zavrsiti na provjeri, znaci sama se bacas u vatru.  :)  

Zasto kazem prave ili lazne, pa nisu ni oni budale pa da ne mogu da naprave razliku, iako mi mislimo da jesu. Ipak se prava referenca otkuca na memorandumu kompanije, ima pecat iz pravne sluzbe, itd itd... A laznu moze da napise/otkuca bilo ko, pecat pravi tesko da moze da nabavi (memorandum da). Iz tog razlog mislim da oni u startu provale jesi li im podvalio ili ne, pa posumnjaju i mozda pozele da provjere, zbog toga je bolje nemati referencu nego nositi laznu. Bar ja idem tom logikom...  :)

Inace sam imala bas dobar Cover Letter, agent ga nije ni pogledao...  :D


Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Dovoljno za purser/staff poziciju/Hotel department?
« Reply #13 on: 04/September/2012 »
Pa iskustvo se provjerava putem referenci.
Pitaju te ime hotela i osobe koja ti je bila supervisor i kako ih mogu kontaktirati, ali kažete da ne provjeravaju... :)

Da, sad sam napravila 3 različita CV-a i 3 različita cover lettera pa mogu slat odvojeno :)

hehe... evo ti moj primer..

1. Radim kao Purser (JAP) za Princess. Moj CV kaze da sam radio 4 godine na recepciji.
2. Posle prvog ugovora sam trazio prebacaj u IT sa CVem u kom nema ni R od recepcije, vec sve IT reference. To je proslo bez problema, al nema mesta sada za IT i ponudjena plata mi se ne svidja.
3. Sad sam u procesu prebacaja u tehnicku sluzbu kao 3rd Electro-Tech Officer i CV koji sam im dao nema ni recepciju ni IT... Opet je proslo sve OK i ja sam na treningu za ETO poziciju...

Dakle, ne da nece proveravati predhodno iskustvo, nego ih zabole i da provere sopstvenu bazu...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline mamainak

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Dovoljno za purser/staff poziciju/Hotel department?
« Reply #14 on: 04/September/2012 »

Dakle, ne da nece proveravati predhodno iskustvo, nego ih zabole i da provere sopstvenu bazu...


Samo se nemoj prijaviti za kapetana...
naje*ali putnici :neceici: