Author Topic: Hello muzi?ari  (Read 10696 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline QuiGon

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Hello muzi?ari
« on: 31/August/2012 »
Pozdrav svima koji čitaju ovu temu.

Imam jedan malo čudan prijedlog i na prvi pogled long shot...ali stvarno mislim da se može izvesti.
Da li postoji jos nesretnih duša koji znaju da sviraju, ali nemaju kolega koji bi rado išli na brod u sastavu (trio, kvartet, band..whatever).
Ja bi rado na kruzer, ali ni pjevač ni gitarista ne pokazuju interesovanje za to. Jako mi se ide u društvu pa me zanima ima li ko da razmišlja isto.
Možda bi mogli oformit neki sposoban band pa da apliciramo. Ja sam zavrsio osnovnu i srednju muzičku školu (klavir).
Sviram klavjature od kako znam za sebe, svirao sam u kamaru bendova, a tezgarim u ovoj rupčagi od Bosne i da mi je bježat odavde al hitno :)
Ako žele sviram i patriotske pjesme uz mahanje kada bi uspio :) Nije bitno odakle ste iz ex-Yu. Postoji šansa da se bend ipak oformi.

 :run: :plovim:

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Hello muzi?ari
« Reply #1 on: 31/August/2012 »
Pozdrav,

ne treba ti citav bend, postoje agencije koje zaposljavaju pojedinacne clanove benda.
Nazalost NEMAM podatke, ali vidio sam jednom negdje na forumu, morat ces se baciti u pretragu... Sretno  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.


Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Hello muzi?ari
« Reply #3 on: 31/August/2012 »
Pogledaj i ovde da li ima nešto zanimljivo za tebe:

http://entertainment.hollandamerica.com/

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
/
« Reply #4 on: 01/September/2012 »
Kakav repertoar se tamo uopste trazi?

Offline QuiGon

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Hello muzi?ari
« Reply #5 on: 01/September/2012 »
po onom sto sam ja cuo, zavisno od lokacije gdje se putuje. obično zabavnog karaktera...karibska, pop, classic rock, standardi... znam da bilo sta da se svira, treba bit sposoban svirat muziku koja se predstavi na papiru u obliku nota ili harmonije...i to na prvu. nema ne znam pjesmu. ima notni zapis - sviraj!
eh sad solo muzicarima je teze iole posto se trazi i klasika. ne znam za vas ja sviram klasiku al radije slusam tu vrstu muzike. sad opet zavisi koji brod i koja agencija. od kolege na brodu sam cuo da ima cura da svira i to bezveze nesto za vrijeme rucka odsvira (malo karikirano) 10x "my way" na klaviru i "za elizu" i to je to...al opet sam cuo da ima i brodova gdje se desi da gost bude jedan od poznatih pjevaca, pa ako dođe do toga da se svira neka od njihovih pjesama, valja svirat. ako je bend uvjezban i ima repertoar od nekih 80-120 pjesama (uz mogucnost da se taj repertoar znatno prosiruje) onda je lakse dobit posao. uglavnom treba znat jazz, pop, rock standarde i sve poznate pjesme i hitove.

uglavnom volio bi naci makar pjevaca i gitaristu jos. pod uslovom da je pjevac neka malo karizmaticnija i komunikativna osoba da je sposoban animirat publiku po potrebi...

hvala vam na linkovima pogledacu sve to i aplicirat gdje budem mogao :)

Offline konan2510

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Re: Hello muzi?ari
« Reply #6 on: 01/September/2012 »
Kad sam bio u Brodarskoj skoli u Beogradu na kursu za Basic Safety certifikat, upoznao sam četvoricu momaka iz Novog Sada (akademski muzičari) koji je trebalo da idu na AIDA Cruise Lines. Angažman su si sami pronašli preko njihovog sajta. Mislim da se za tu kompaniju mora znati njemački jezik. Na Carnival Pride je kao muzičar radio neki country gitarista (one-man-band) koji meni nije bio ništa naročito, ali je goste bacao u sevdah. Takođe je, u Piano Bar-u, radio jedan one-man-band klavijaturista, koji takođe nije bio ništa naročito. Elem, mislim da bi se mogao progurati i sam tj. bez benda.
Ne je*e lijep nego uporan.

Offline QuiGon

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Hello muzi?ari
« Reply #7 on: 09/February/2013 »
Hvala svima na silnim linkovima i aplicirao sam na svaki. Međutim, dobio sam odgovor samo od proship...izasao sam na audiciju za muzicare koji se uposljavaju pojedinacno da bi svirali u angazovanom bendu i svira se show tunes, klasici i tako dalje. Audicija je bila jako teska sto se tice sightread djela. ja nisam imo nekih problema kad je u pitanju citanje sa lista, takođe ni moj otac koji je 30 godina profesor. Nakon sto smo vidjeli audiciju i on je pokusao da procita sa lista (sightread je malte ne najbitnija stvar kod ovakvog apliciranja) i on je imao problema. Znaci ne da su prezahtjevne stvari na podrucju show tunes. to su teoretski mjuzikli koji su nimalo jednostavno i ne mogu se poredit sa glupostima ko sto su my way i sway...od 8 stvari koje su mi se trazile na audiciji 7 sam procitao bez problema (među kojima su bile stvari: bessame mucho, fly me to the moon, autunum leaves, "my fair lady", primjer mozete vidjeti na slici)..



da skratim.. jedna kompozija sto je nisam uspio procitat je bila dovoljna da zanemari sve ostalo i da ne prođem audiciju uz sta sam dobio savjet od employment agenta da bi me mogli zaposliti ako bi nasao band i prijavio se na taj nacin, sto je meni i prvobitno bio cilj. zato trazim muzicare u kojem slucaju audicija ne bi bila citanje sa lista nego ono sto mi spremimo. u takvoj angazmanu se ne svira show tunes ni stvari koje oni traze nego stvari i repertoar koji mi pripremimo, stim da se radi o pop-rock muzici 60tih, 70tih, 80tih, 90tih, klasici, standardi itd...opet je puno lakse spremit takav vid svirke i odraditi audiciju te proci puno lakse od sightread audicija za solo muzicare.

jos uvijek ako ima zainteresovanih da bi ostvarili kontakt i mozda spremili repoertoar, javite se. limit clanova nije tacno specificiran. ja sam razmisljao o bilo kojoj +1 ili +2 varijanti. ja sviram klavir, uz sta mi je vrlo bitan clan koji ce biti vokal (po mogucnosti atraktivan, rijecima agenta, i naravno da zna da pjeva :)...i akusticna gitara. moze proci vokal i gitara u 1 :) za vokal nije bitno da li se radi o muskom ili zenskom..

ako ima zainteresovanih slobodno pisite!

pozdrav svima!

Offline ajvonn

  • Registered
  • *
  • Posts: 226
    • View Profile
Re: Hello muzi?ari
« Reply #8 on: 09/February/2013 »
Nevezano za ovo poslednje GCCL trazi isto solo entertejnera ili SOLO ENTERTAINERS/MUSICIANS

Currently looking for musicians or solo entertainers with a good repertoire of American evergreens and songs around the world. Our musicians need to be able to play piano or keyboard, speak English and be the entertainer for a 14 day cruise!

If you are interested please send your application directly to jobsgccl@gcct.com

Recni brodovi su u pitanju.

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Hello muzi?ari
« Reply #9 on: 09/February/2013 »
Samnom na Princessu je bio jedan pijani Rus koji je svirao violinu,i kad god se napije a to je bilo često donosio je violinu u crew bar i svirao.U početku je to bilo zanimljivo,ali pošto je svako veče bio pijan,pomalo je dosadio sa violinom.Mi smo pričali svako veče jedno 2 meseca na čistom Ruskom jeziku iako ja ne znam pričati Ruski.On je pričao o politici,vojsci,nekim kompozicijama a ja sam samo vikao ‚‚Da,Da`` i razumno klimao glavom.I tako smo nekad pričali i do 2'3 ujutro. :rofl:
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline addthisto

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Hello muzi?ari
« Reply #10 on: 26/June/2013 »
QuiGon....zainteresovan sam. Javi se

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: Hello muzi?ari
« Reply #11 on: 26/June/2013 »
Klavir, zenski vokal , i ja sam razmisljala o tome ali sam tolko kratka s lovom i vremenom da nisam mogla cekat nesto sto se teeesko dobije. Ipak, zelim ti svu srecu!! Napisi oglas na netu i novinama, znam dosta odlicnih muzicara koji su ,,zapeli,,  a i lijepi su :-) Jedino ne znam kolko su spremni na kruzere ic...
audaces fortuna iuvat

Offline addthisto

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Hello muzi?ari
« Reply #12 on: 28/June/2013 »
bubnjar sam,  trenutno radim treci ugovor kao buffet steward na princessu. vidio sam odprilike sta se desava na brodu. malo sam svirao, cisto upoznavao se s muzicarima da izvidim situaciju, gdje god sam mogao cunjao oko nastupa. i sad imam pozitivan stav za dobijanje posla kao band.

i meni je padala ova ideja na pamet, pa ako ima neko, neka se javi.