Author Topic: Elektri?ar na brodu  (Read 60077 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline johan82

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Elektri?ar na brodu
« on: 28/February/2009 »
     Ljudi nemam sta drugo reći nego hvala !!!
     Šefe ti dovoljno govoriš o sebi samim tim što se uredno javljaš i postižeš i dalje da komentarišeš sve postove, svaka čast.  
     Posle dugog vremena  no;;; provedenog po forumima ja sam konačnu odluku doneo-idem na brod, mislim daću
sve od sebe da dođem do ugovora.A što se tiče toga da se mnogo radi pa ja i ovde radim ko konj i šta - ništa.
 
     E sad, vrlo malo prilike sam imao da dobijem neke informacije za poziciju električara na brodu, zato sam i postavio ovaj post.Obzirom da se time bavim imam radnog iskustva u tom poslu i u Srbiji i u inostransvu siguran sam da nebih imao problema da obavljam taj posao i na brodu.Da li je uopšte moguće aplicirati za poziciju električara u nekim od ovih navedenih agencija i ako jeste koji su kriterijumi i uslovi za dobijanje te pozicije?
     Bilo bi mi od velike koristi ako bi neko imao nešto da kaže na ovu temu. :pop:

Offline mali ns

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Elektri?ar na brodu
« Reply #1 on: 01/March/2009 »
Teško će to ići odavde do tog posla. Probaj ali to će da ide čudnim putevim.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Elektri?ar na brodu
« Reply #2 on: 01/March/2009 »
Posao elektricara na kruzevima je medju laksima, i uglavnom se svodi na popravke liftova i hidraulicnih vrata.
Ako postoji podrucje u kojem nemas iskustva, bude ti objasnjeno i u posao te uvede tvoj predhodnik.
Placa je sjajna, oko $4.000, a za agencije koje salju, znam ssm.hr iz Splita, a cini mi se da i EP iz Zagreba salje.
Imas oficirski status i kabinu koju ne dijelis sa nikime. :run:
Profil zaposlenika elektricara: Na Princessu Hrvat, Makedonac, Bosanac, i stranci, a na Disneyu Hrvati i Talijani

Mislim da je kvaka u tome da agencije traze elektricara medju kandidatima sa srednjom pomorskom skolom, pa ti vidi jel to istina.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Ajdolica

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Elektri?ar na brodu
« Reply #3 on: 09/March/2009 »
Pozdrav!

Šefe, jednom sam ti poslala mail pa sam trebala kopirat svoj post tebi i postat ga u temu Život na brodu,...Tako nekako :)  Ali poslje sam izbrisala mail, i eto nisam . Ali tnx na odgovoru i ovim putem se ispričavam :uzdravlje:   

A taman sam imala pitanje u vezi električara na brodu. Moj dečko je završio za elektromehaničara , pa za posao na brodu bi najvjerojatnije mogao pucati za posao električara.

Šefe,mislim da si mi bio odgovorio da se treba raspitati kod agencije ssm.hr (zapisala ja). Mada se nismo još uspjeli raspitati , oni kao organiziraju i tecajeve za taj posao.

Kad sam otvorila njihovu stranicu, nisam se baš snašla.. Vjerojatno ih treba nazvat ili osobno pitati.  -()-
Johan,pa najbolje da sam vidiš, bez obzira šta drugi kažu da je teško do te pozicije. Možda taman budu trebali nekog u toj struci kad kontaktiraš agenciju :-))))'
Its a nice day to start again
Its a nice day for a white wedding
Its a nice day to start again...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Elektri?ar na brodu
« Reply #4 on: 09/March/2009 »

Šefe,mislim da si mi bio odgovorio da se treba raspitati kod agencije ssm.hr (zapisala ja).
Mada se nismo još uspjeli raspitati , oni kao organiziraju i tecajeve za taj posao.

 +U+ da

Kad sam otvorila njihovu stranicu, nisam se baš snašla.. Vjerojatno ih treba nazvat ili osobno pitati.  -()-

 +U+ tocno
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Master

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: Elektri?ar na brodu
« Reply #5 on: 10/March/2009 »
Posao elektricara na kruzevima je medju laksima, i uglavnom se svodi na popravke liftova i hidraulicnih vrata.
Ako postoji podrucje u kojem nemas iskustva, bude ti objasnjeno i u posao te uvede tvoj predhodnik.
Placa je sjajna, oko $4.000, a za agencije koje salju, znam ssm.hr iz Splita, a cini mi se da i EP iz Zagreba salje.
Imas oficirski status i kabinu koju ne dijelis sa nikime. :run:
Profil zaposlenika elektricara: Na Princessu Hrvat, Makedonac, Bosanac, i stranci, a na Disneyu Hrvati i Talijani

Mislim da je kvaka u tome da agencije traze elektricara medju kandidatima sa srednjom pomorskom skolom, pa ti vidi jel to istina.

Da pocnem od kraja: il' si pomorac, il' si elektricar.
Ne bih bas rekao da je jedan od laksih poslova, sjecam se dana (i noci) kad se "struja" namucio k'o konja, da npr. popravi coffee machine koju je night steward syebao, kad je danima provjeravao emergency ploce i generatore prije ABS ili USCG inspekcija i sl. poslova...
Oficirski status - samo za "chief electrician", 3 štrike...Ostali su petty officers.
Bez prethodnog iskustva na brodovima - tesko na cruiser.
Pozdrav, i mirno more svim pomorcima,

Master

Offline ElectricalA

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Elektri?ar na brodu
« Reply #6 on: 11/March/2009 »

Evo malog pojasnjenja u vezi poslova elektricara (konkretno NCL,pozicija elektricar strojarnice).

Zaduzen za slijedece:-daljinski upravljani ventili na svim sistemima(oil,bilge,water) ukljucujući interface-ove                prema   nadzornom sustavu,te njihovo mehaničko održavanje(elektrohidraulički ventili)
-separatori ulja i teškog goriva (kontrolni dio-elektrika)
-MCC (motor control centri) u strojarnici -starteri motora različitih namjena i uvjeta upravljanja,te sami motori.Ako nastupa problem (start,nepravilan rad,nemogućnost daljinskog upravljanja isl.) zove se nadlezni elektricar.
-mosne dizalice za poslugu glavnih strojeva pri servisu (električni dio)
-evaporator kontrolni kabinet (proizvodnja pitke vode desalinizacijom),zajedno sa svim elementima sustava
-AWWTS (napredni sustav tretiranja otpadnih voda) frek.konverteri,PCL kontroleri i izvršni članovi(ventili,motori,ventilatori isl.)
-plansko održavanje definirano kompanijskim SMS (safety management sistemom)

Ovo je samo da se ukaze da nisu elektricari samo oni koje vidite pri odrzavanju galley-a ili liftova.Daleko najvaznije i najbolje placene pozicije su u odrzavanju temeljnog pogona broda bez kojeg nema niti struje,klimatizacije,proizvodnje pare (tako se grijete jer AC sistem(rashlađena voda koja cirkulira u sistemu do klimatizaciskih podstanica) ne moze grijati.Stoga bas nije ispravno reći da su to dobro plaćeni poslovi koji ne povlače mnogo posla.Pridružite se nekome od nas unutar strojarnice u karipskoj sezoni,pa da vidite uvjete rada (+45) u većini kompartmenata.
Pozicija je 2 stripe officer (u mom slucaju-NCL,a plaća kao prvog časnika palube -1st officer.Samo da se vidi kako smo rangirani sto je i logicno obzirom na vaznost pozicije.Da ne bi bilo zabune postoji stepenica iznad (automation enginner 3 stripe officer) koji pokriva jos vaznije aspekte (sustav daljinskog nadzora i automatiku motora).Nadam se da ubuduće kad pisete (valjda u dobroj namjeri) o elektricarima na brodu uzimate u obzir ovaj mali pokusaj pojasnjenja,a sve radi bolje informiranosti.



Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Elektri?ar na brodu
« Reply #7 on: 12/March/2009 »
Prihvacam kritiku  :tuctuc:

Moje vidjenje elektricara je subjektivno, jer sam Srecka na Caribbean Princess-u cesce vidjao u crew baru nego igdje drugdje, a kad sam ga par puta i pozvao da uradi neke sitne popravke, poslao je filipinca i odrzao mi pridike kako nije to samo tako, pozovi elektricara, nego to mora odobrit bogte staff captain, a za to vrijeme crewmember-i setaju obilazno stepenicama i vuku hranu sa drugog deck-a na dvanaesti, a on pije certnaestu kavu u baru i igra poker.
By the way, placa mu je bila (i jos jeste) u eurima.  :rolleyes:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline popeye

  • Registered
  • *
  • Posts: 77
  • vozi misko...
    • View Profile
Odg: Re: Elektri?ar na brodu
« Reply #8 on: 27/September/2009 »
Prihvacam kritiku  :tuctuc:

Moje vidjenje elektricara je subjektivno, jer sam Srecka na Caribbean Princess-u cesce vidjao u crew baru nego igdje drugdje, a kad sam ga par puta i pozvao da uradi neke sitne popravke, poslao je filipinca i odrzao mi pridike kako nije to samo tako, pozovi elektricara, nego to mora odobrit bogte staff captain, a za to vrijeme crewmember-i setaju obilazno stepenicama i vuku hranu sa drugog deck-a na dvanaesti, a on pije certnaestu kavu u baru i igra poker.
By the way, placa mu je bila (i jos jeste) u eurima.  :rolleyes:

Tacno tako lezilebovina od posla... +U+ kakva crna srednja pomorska samo doooooooobra veza,

znat citat seme i gle posla.. :yahoo:

 a ako znas dobro engleski mozes za*****avat sve redom ... :run:
No.. You Capo... Me Capuccino

Offline neny

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Odg: Elektri?ar na brodu
« Reply #9 on: 03/October/2009 »
Dali zna netko od vas gdje primaju asistente elektricara na kojoj kompaniji?Ili ako znate neke adrese di bi moga aplicirat za to misto.Inace iman brevet brodskog elektricara HR III/2. =""
Kud plovi ovaj brod......?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Elektri?ar na brodu
« Reply #10 on: 03/October/2009 »
Ja znam za www.ssm.hr
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline neny

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Odg: Elektri?ar na brodu
« Reply #11 on: 03/October/2009 »
Dali znas jos neku kompaniju sta krca asistente elektricara?i dali je tesko ukrcat se na crusera kao asistent?
Kud plovi ovaj brod......?

Offline popeye

  • Registered
  • *
  • Posts: 77
  • vozi misko...
    • View Profile
Odg: Elektri?ar na brodu
« Reply #12 on: 04/October/2009 »
Dali znas jos neku kompaniju sta krca asistente elektricara?i dali je tesko ukrcat se na crusera kao asistent?

na cruiser-ima asitenti struje su uglavnom azijati takoreci rezervisano za njih plata 700$  :(

tako da tu nemas sto trazit bez iskustva..  -()-znaci jedino electrican jos jedan primjer diskriminacije po meni

jer to zvanicno kazu iz najjacih cruise kompanija oT
No.. You Capo... Me Capuccino

Offline neny

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Odg: Elektri?ar na brodu
« Reply #13 on: 04/October/2009 »
na cruiser-ima asitenti struje su uglavnom azijati takoreci rezervisano za njih plata 700$  :(

tako da tu nemas sto trazit bez iskustva..  -()-znaci jedino electrican jos jedan primjer diskriminacije po meni

jer to zvanicno kazu iz najjacih cruise kompanija oT
     Tko to kaze?I dali ti to mozes potkrijepit nekim dokazom jer te price rekla kazala ne drze bas vodu.
Kud plovi ovaj brod......?

Offline popeye

  • Registered
  • *
  • Posts: 77
  • vozi misko...
    • View Profile
Odg: Elektri?ar na brodu
« Reply #14 on: 04/October/2009 »
     Tko to kaze?I dali ti to mozes potkrijepit nekim dokazom jer te price rekla kazala ne drze bas vodu.

nazovi miami pa se raspitaj dobices dokaze   :deda:
No.. You Capo... Me Capuccino