Author Topic: U vezi preporuke...  (Read 2544 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lopsis

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 90
    • View Profile
U vezi preporuke...
« on: 31/August/2012 »
Vozdra drugari...
Krenuo sam u logisticke pripreme za ovu avanturu o kojoj toliko pisemo i citamo na ovom forumu, pa se nesto dvoumim u vezi preporuke...
Zanima me da li preporuka moze da bude nesto ko u formi pecatom ovjerne work history, ili preciznije 3 radne pozicije u toku 4 godine kod istog poslodavca, pa me zanima da li moze na jednoj preporuci da stoji to radio od tad do tad na toj poziciji, hvalospjev zlatan momak... pa radio na drugoj.. hvalospjev... i trecoj i to je to... ili da trazim 3 odvojene preporuke, ili sta vec... sve tri pozicije su naravno relevantne za poziciju na koju apliciram..
Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: U vezi preporuke...
« Reply #1 on: 31/August/2012 »
Trebaju ti hvalospjevi iz što više firmi, ovjereni naravno, i od različitih ljudi.

Ako imaš 3 hvalospjeva iz iste firme, makar i sa 3 različita radna mjesta, to je već niža liga hvalospjeva (budi sumnju u falsificiranje).

Očito imaš problem sa količinom potrebnih hvalospjeva, pa razmišljaš da jednoga rascjepiš na više dijelova ... hm hm hm ..  :hmm:  ja ne bih cjepao

... osim ako firma ima drugačiji pečat u svakom odjeljenu, u čega sumnjam
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Lopsis

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 90
    • View Profile
Re: U vezi preporuke...
« Reply #2 on: 31/August/2012 »
Rijec je o promociji... radio jedan posao skoro 2 god pa se ''popeo'' na visu poziciju, takodjer skoro 2 god, nesto malo manje... a zatim prebacen na nesto trece, zbog nedostatka adekvatnog osoblja, malo vise od 1 godine...
pijel' to vode il da gledam da to malo pojednostavim?
Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: U vezi preporuke...
« Reply #3 on: 31/August/2012 »
Preporuke ne dobijaš za svaku pojedinačnu poziciju, već od pojedinačnog poslodavca (pa napredovanje je manje-više normalna stvar na svakom poslu, normalan sled stvari, mnogi bi imali hrpu preporuka kada bi za svaku promociju i premeštaj unutar firme imali poseban papir sa preporukom).