Author Topic: Za koji posao aplicirati?  (Read 3694 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Amelia

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Za koji posao aplicirati?
« on: 07/August/2012 »
Pozdrav svima!
Javila sam se gospođi Suzani iz agencije A priori.

Poslala mi je ovo:

"Slijedeci odabir vjerovatno ce biti za Houskeeping (Domacinstvo hotela), pomocne sobare ili za Food and Bev. dept (konobare); moguce uskoro za par mjeseci, a moguce i tek na proljece."

Prijatelj mi je preporučio da pitam za posao Floor supervisora, pa me zanimaju iskustva?
Nekako mi se čini da su uglavnom negativna.
Za nekoga tko prvi put ide biste li mu preporučili taj posao i kakva smatrate da ta osoba treba biti...?
Ima li možda netko saznanja kad bi trebao biti taj sljedeći odabir?

Hvala!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Za koji posao aplicirati?
« Reply #1 on: 07/August/2012 »
Floor supervisor nije uopće loša pozicija.
Važno je da je univerzalna svim kompanijama, tako da nemaš problema poslije ako želiš promijeniti okolinu.
Postavio sam par videa sa YouTube-a u pripadajuću kategoriju, a imaš i u Priče Veterana, pa prolistaj malo.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Amelia

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Za koji posao aplicirati?
« Reply #2 on: 07/August/2012 »
Hvala Šefe!
Pogledala sam sve na što sam naišla na ovom Forumu. Video je stvarno odličan, dobro si stavio  ;) Nego, nekako sam stekla dojam kao da svima ti supervisori djeluju kao krvoločne beštije koje se iživljavaju na ostalima. Baš i nisam takva osoba  ""]] Na sadašnjem poslu imamo dosta pravila, imali smo treninge koji su nešto nalik collegu na brodu, puuuno gradiva za naučiti tako da sam naviknula na ta pravila. Ne bih htjela biti nadobudna pa poistovjetiti to s poslom F. supervisora pa na kraju lupati glavom o zid  :smack: Koliko vidim, među veteranima je malo onih koji su radili taj posao. U čemu je stvar? Zašto je tako mali broj?
I još nešto da pitam... Je li u redu da gospođi Suzani kažem da bih aplicirala za taj posao i bar waitera pa u slučaju da prije bude održan intervju za jedno od toga da odem ili da odem na oboje? Oprostite ako previše zapitkujem, malo sam nervozna...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Za koji posao aplicirati?
« Reply #3 on: 08/August/2012 »
Zašto ne bi bilo u redu da gospođi Suzani kažeš da si zainteresirana otići na onaj posao koji se prvi ukaže od navedena dva?
Njoj je u interesu da odeš na brod, i biva plaćena jednako bez obzira gdje ideš.

Floor Supervisor je nešto rjeđa pozicija jer se većina lomi za poslovima koj se maksimalno dobro plaćaju, a FS je u sredini što se toga tiče.
Staff pozicija ima dosta bolji prolaz na brodu. Neznam zašto ih nema više na brodovima, ali zato je forum tu. Da se pročuje za nju.

Što se tiče iživljavanja, nije to tako. Ako netko ne radi kako treba, imaš jako puno lijepih i pristojnih načina da mu daš otkaz.
Istina je da kontroliraš ljude kojima konstantno trpaju nova zaduženja, ali sve se to stigne, ili nađe neki kompromis.

Evo ovako treba sa šljakerima, kao Soup Nazi:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Traxx

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re: Za koji posao aplicirati?
« Reply #4 on: 09/August/2012 »
Dok sam ja radio na Carnivalu jedan srbin je bio FS i dobio je otkaz zbog toga sto je bio 'premekan'
Posao i život na brodu su super ... ako se izboriš za posao koji voliš i/ili želiš raditi. U suprotnom je mučenje i križanje dana na kalendaru.

Offline Amelia

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Za koji posao aplicirati?
« Reply #5 on: 11/August/2012 »
Šefe, odličan izbor videa za primjer!  :yeah: Pitam kolegu što misli o tome kako bi mi bilo na poslu FS-a, dam mu opis posla, zaduženja... Kaže on: "Ma, ti si pravi Hitler! Rad, red i disciplina! To je idealan posao za tebe!"  oT Eto, a ja sam mislila da sam preblaga  ""]] Živjela sam u zabludi, očito... Istina, odgovornosti su velike, a plaća je osrednja u odnosu na druge poslove, ali ovdje je teško i nemoguće naći posao sa upola tolikom plaćom tako da mi se čini odličnim. Poslovođa u firmi di radim zarađuje oko 4000-4500 kn, a stvarno ima odgovornosti da boli glava. Radi skoro svaki dan (mjesečno su joj 3-4 dana slobodna), uskače nama kad treba... Nazvat ću gospođu Suzanu drugi tjedan pa joj reći da bih radila taj posao, pa što bude. :yahoo: