Author Topic: Kako u HR poslodavci gledaju na online prijave?  (Read 2171 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Milojno

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Pozdrav svima, pošto sam bez posla duže vrijeme, inače živim u Rijeci,
Drugari su mi preporučili da se prijavim na http://www.moj-posao.net/Zaposlenje/Rijeka/ tom sajtu, što sam i uradio, ali me zanima da li poslodavci gledaju na negativan način takve prijave?
Kontaju da sam lijen, mislim samo da se prijavim i da čekam da me zovu i slično?
Ima li ko pozitivno iskustvo iz sličnih primjera?
Hvala puno!

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Kako u HR poslodavci gledaju na online prijave?
« Reply #1 on: 04/September/2012 »
Sumnjam da ijedan poslodavac gleda te oglase, nazalost takva je situacija kod nas... Ali neka, to je prvi korak.
Iduci korak je da ti kontaktiras poslodavce, posto te nitko nece vuci za rukav i moliti da uzmes posao... Sretno
Once a sailor, always a sailor.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kako u HR poslodavci gledaju na online prijave?
« Reply #2 on: 04/September/2012 »
Pazi, to što si ti napravio nije online prijava, nego objava svojeg životopisa na internetu.
Nitko te neće zvati, osim ako imaš takve reference da se treba otimati tko će te prvi zaposliti.
Meni je sasvim dobro funkcionirala opcija da se prijaviš na posao koji te interesira, na tom sajtu. Samo što se većinom radilo o natječajima koji su namješteni.
Ipak, bilo je i onih koji su legitimno tražili radnike.
U svakom slučaju, uspješne firme vrše selekciju zainteresiranih kandidata, ne čitaju i ne traže iglu u plastu sijena.
Osim toga, javnom objavom svojeg životopisa, pozivaš kojekakve akvizitere, da te vrbuju da za njih prodaješ gluposti od vrata do vrata.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)