Author Topic: Preporuka  (Read 35959 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Marjan

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Preporuka
« on: 03/March/2009 »
Cao svima, interesuje me da li neko moze da postavi kako bi trebala da izgleda preporuka poslodavca, u opstem obliku, posto moji bivsi poslodavci ne znaju u kojoj formi bi trebali to da mi napisu za rad kao bar waiter, unaprede sam mnogo zahvalan posto mi je jos samo to ostalo da prikupim od dokumenata da se prijavim  ="" ="" =""

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Preporuka
« Reply #1 on: 03/March/2009 »
Cao svima, interesuje me da li neko moze da postavi kako bi trebala da izgleda preporuka poslodavca, u opstem obliku, posto moji bivsi poslodavci ne znaju u kojoj formi bi trebali to da mi napisu za rad kao bar waiter, unaprede sam mnogo zahvalan posto mi je jos samo to ostalo da prikupim od dokumenata da se prijavim  ="" ="" =""

To whom it may concern:

I would like to recommend Sharon Doe as a candidate for a position with your organization. In her position as Staff Assistant, Sharon was employed in our office from 2002 - 2006. Sharon did an excellent job in this position and was an asset to our organization during her tenure with the office. She has excellent written and verbal communication skills, is extremely organized, can work independently and is able to follow through to ensure that the job gets done.

During her tenure with XXXX, Sharon was responsible for supervising the department office assistants.
These assistants, under Sharon's management, were responsible for many of the office's basic administrative and clerical functions. Sharon effectively scheduled and managed several assistants to maintain efficient office operations.

Sharon was always willing to offer her assistance and had an excellent rapport with the many constituents served by our office including clients, employers, and other professional organizations. She would be an asset to any employer and I recommend her for any endeavor she chooses to pursue.

Yours truly,

Jane Smith

A ako hoces jos primjera, utipkaj u trazilicu "recommendation letter example"
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline rafter

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Preporuka
« Reply #2 on: 03/March/2009 »
Cao svima, interesuje me da li neko moze da postavi kako bi trebala da izgleda preporuka poslodavca, u opstem obliku, posto moji bivsi poslodavci ne znaju u kojoj formi bi trebali to da mi napisu za rad kao bar waiter, unaprede sam mnogo zahvalan posto mi je jos samo to ostalo da prikupim od dokumenata da se prijavim  ="" ="" =""

OVDJE PISE FIRMA
Broj dosijea:
datum:                                                         


        Na licni zahtjev Ime i Prezime izdaje se:

                                                     
                                                      UVJERENjE


       kojim se potvrdjuje da je imenovani Ime i Prezime (maticni broj) radio kao konobar/bartender (ili sta vec) u Ime firme/restorana, u periodu od dan.mjesec.godina. do dan.mjesec.godina.
      Za to vrijeme imenovani je pokazao visok nivo, kako profesionalnih, tako i moralnih karakteristika.


   Kontakt telefoni:


   U Ime Grada
   Datum:                                                                                            Ovlasceno lice






Ako kanis pobijediti, ne smijes izgubiti!

Offline rafter

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Preporuka
« Reply #3 on: 03/March/2009 »
Ovo gore je ako ti treba na maternjem ! :)
Ako kanis pobijediti, ne smijes izgubiti!

Offline Marjan

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Preporuka
« Reply #4 on: 03/March/2009 »
Hvala puno na turbo brzom odgovoru  :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Preporuka
« Reply #5 on: 06/March/2009 »
pisi sam sebi preporuke i lazi o prijasnjem radnom iskustvu

to ti niko ne provjerava a i kad se jednom ukrcas na brod mozes reci novi sam i uciti o poslu, jer sta tvoj nadredjeni zna sta si ti pisao u svojim zivotopisima.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Preporuka
« Reply #6 on: 17/March/2009 »
to ti niko ne provjerava.

 ::yes::  ne brini i samo idi   ... :plovim:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline karanfilic

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Preporuka
« Reply #7 on: 22/March/2009 »
Poz, ja sam nova, pa me zanima da li preporuka mora da ima pecat firme, ili je dovoljan samo potpis i reg. broj, jer kako da mi posalju preporuku iz inostranstva mailom sa pecatom.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Preporuka
« Reply #8 on: 22/March/2009 »
jesi cula nekad za firme tipa DHL,FedEx,itd?Express mail,ako ti je skupo,moze i obicnom!hehe
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline karanfilic

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Preporuka
« Reply #9 on: 22/March/2009 »
mislila sam na e- mail, posto ne mogu da ih cimam jos i da mi salju postom.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Preporuka
« Reply #10 on: 22/March/2009 »
ma kako god,preporuka i ne znaci puno (skoro nista),meni je nikad nisu ni gledali,najbitnije je da ostvaris ''eye contact'' i da ostavis utisak da si ti bas ta osoba koju trebaju i to je to  :banana:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline karanfilic

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Preporuka
« Reply #11 on: 22/March/2009 »
hvala na odgovoru

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Preporuka
« Reply #12 on: 19/April/2009 »
pisi sam sebi preporuke i lazi o prijasnjem radnom iskustvu

to ti niko ne provjerava a i kad se jednom ukrcas na brod mozes reci novi sam i uciti o poslu, jer sta tvoj nadredjeni zna sta si ti pisao u svojim zivotopisima.

E vidis, to sam i ja mislio pa sam pisao sve i svasta !!!!
Medjutim, moja zadnja kompanija ima stavku u aplikaciji da navedes tri bivsa poslodavca s kontaktima.
I vidis, nakon nekog vremena su im poslali upitnik da im vrate o mojim karakteristima, iskustvu i performacama...
I ???

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Preporuka
« Reply #13 on: 19/April/2009 »
ma kako god,preporuka i ne znaci puno (skoro nista),meni je nikad nisu ni gledali,najbitnije je da ostvaris ''eye contact'' i da ostavis utisak da si ti bas ta osoba koju trebaju i to je to  :banana:

Slazem se s gore navedenim...Vidio sam osobe s brdom papirologije, potvrde, preporuke, sve fino ispecatirano i uredjeno
ali kad su dosli na situaciju "jedan - na - jedan" onda je bila druga pjesma...
Pouka ? Personality + zdravo razmisljanje + pravi covjek na pravom mjestu = karijera na kruzeru...

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Preporuka
« Reply #14 on: 03/May/2009 »
E vidis, to sam i ja mislio pa sam pisao sve i svasta !!!!
Medjutim, moja zadnja kompanija ima stavku u aplikaciji da navedes tri bivsa poslodavca s kontaktima.
I vidis, nakon nekog vremena su im poslali upitnik da im vrate o mojim karakteristima, iskustvu i performacama...
I ???

U vecini slucajeva ne kontaktiraju bivse poslodavce (95 % rekla bih) ali ako si u Shore exu, Youth concelour, i tako neke fancy pozicije onda je veca mogucnost da ce zvati tvoje bivse.

ali kao i sve u cruz industriji : zavisi od kompanije!

za konobara, housekeeping,bar dept.  nikad nece zvati!
u svojim prethodnim preporukama sam navodila samo zadnje 2 cruise kompanije i to bez broja telefona i navodjenja neke osobe kao sto je supervisor,cheef,manager itd. jer su oni 'subject to change' sto ce reci , i ko zna da li su jos uvek u kompaniji !  i nikad nije bilo problema sto se tog dela preporuke tice. A cim vide na papiru da imas bar jedan ugovor zavrsen na kruzeru tek onda ne gledaju! eventualno na intervjuu pitaju zasto vise nisi na toj kompaniji i zasto hoces da predjes na njihovu ..taj odgovor na to pitanje moze biti kamen spoticanja a i ne mora ..ako imas bar malo soli u glavi  ;)