Author Topic: CV - Hoce li biti dovoljno dobar za Princess (fotograf)?  (Read 8768 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Umek

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: CV - Hoce li biti dovoljno dobar za Princess (fotograf)?
« Reply #15 on: 18/September/2012 »
Meni samo treba sansa, zato sam se potrudio da je dobijem :) Ironija je sto sam fotograf, a maltene nemam svojih fotki, barem ne normalnih :D
Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog!

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Neznam kako je za princes ali ja za Carnival nisam imao problema ,a ustvari photo dep ne zanima dali si ti ikad video kameru flash objektiv itd .
U mom slucju bavim se amaterskom fotografijom portfolio sam skinuo sa weba neko vjenjcanje nema veze s nicime niti ja znam white balance  niti osnovne setinge za outdoor shootinge itd pa sta sve te oni nauce .A primjetio sam Carnival sve vise zaposljava  ljude koji ne govore engleski a bili su regrutovani od
slavnog Bojna Bjedova lika koji izmislio dream studio ,ali dosta o tome ja sam svoje Preporuke falsificirao .A zapravo nit me je tomi za njih pitao niti agent iz Offica u Majamiju . Sretno !

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Mnogo zavisi i od srece.....ja sam izgleda bio bas lose srece, inace sam ranije opisivao ovde kroz sta sam prolazio dok nisam dosao na brod, uglavnom i ja sam bio na intervju za fotografa za Carnival, pa mi je agent Tomislav iz EP, pomesao dokumentaciju gde je u CV pisalo da radim kao video montazer na TV stanici, da poznajem gtraficki dizajn, i stavio sam da se bavim fotografijom kroz hobi, a portfolio sam napravio od drugarovih slika, i naravno pitao me da mu opisem na nekim slikama da li sam koristio blic ili nisam, na sta sam ja pogresno odgovorio i provalio me da nisu moje slike, naravno nisam se nadao da ce me to ispitivati jer sam cuo ranije price da se lako prolazi intervju za Carnival, i eto intervjuer me je posavetovao da probam za kamermana a ja opet nisam hteo da mu kazem da za kamermana nisam prosao prethodno jer sam imao vec intervju za istu kompaniju. A intervjuer je bio bas taj Bojan, tako da ja vise nikome ne verujem kada neko kaze ma lagano se prolazi, njima trebaju amateri itd...na kraju je ispalo da sam ja trebao biti i neki profi a ne amater kao sto sam se predstavio.

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Zapravo stavarno treba imati srece sa mnom radi zenska iz tajlanda koja je bila fitness instruktor nju je interviewsao ,,Bojan ali tu postoji mali problem ta zenska nezna i ne razumje engleski moras se s njom sporazumjevati sa rukama i nogama neznam kako je prosla testove uopste .
Ovo me je uvjerilo da imaju dvostruke standarde   .

Offline McDarda

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
  • hattrick
    • View Profile
Zato kad posaljes cv, svaki dan malo listaj o fotićima, blicevima, slikanjem vani, sa blicem, bez blica, nadjes tu na forumu je pisano puuuno o nikonu

i o opremi koju koristi koja kompanija, tak da, na netu ima stvarno hrpa stvari, ja sam za manje od mjesec naucio dosta, stime da imam u zadnjih 4 godine

opsežno iskustvo u adobe photoshopu, ali i ako neznas u PS radit i dalje mozes naučiti i uočiti na slici da li ima flow, balanse boje, samo treba volje imat  +U+

EDIT: @Umek i ja sam se zakacio na fotografa bas kad sam gledao milanove klipove :) Kako kaze: Hrana, a sta znam, ja volim meso, makarone, krompir, sve volim haha