Author Topic: Ici na cruiser ili ne?  (Read 9471 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dario Zg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Ici na cruiser ili ne?
« on: 05/March/2009 »
hm...napisat ću malo duži post,pa ko ima vremena nek pročita i pomogne,tko nema...sve 5  :D

prije 3 godine me uhvatilo to da  bi krenuo na brod,imao sam ravno 20 godina...čim sam to nekome spomenuo u razgovoru odma su svi skočili "ti si lud,pa neki se nisu nikad vratili s broda" ili "tu imaš dobar posao,auto,curu"...a bilo je i onih koji su rekli "hm,to bi ti moglo bit zanimljivo životno iskustvo"...i sam sa sobom u ove 3g. još nemogu raspravit sve što je za i protiv broda...
ne žalim se da nemam za živjeti ovdje...imam...tj imao sam...državna firma,plaća 4500-5000kn (650-700eur)
slobndne vikende...imao sam i dobar skoro novi auto,imao sam i najbolju curu na svijetu...mislio sam "pa di ću na brod,šta je meni imam sve šta treba jednom čovijeku"...ali opet kad sam stavio na papir troškove: kredit za auto 1500kn,benzin 1500kn,doma u kuću dati nešto novaca...hm...malo mi je ostajalo ali živio sam...ne loše...čak i bolje od svih mojih vršnjaka...nažalost nisam imao priliku studirati pošto živim sam sa mamom i zajedno djelimo financije doma i krpamo kako možemo...moji prijatelji su studirali,neki i još studiraju,zabavljali se...ja sam radio...

Ali sve se mjenja i svemu dolazi kraj...krenula neka kriza,prodo auto,zatvorio kredit...pukla i veza sa curom nakon 2 godine...i nagore od svega prije 3mj dobio otkaz na poslu...firma odselila...više ne postoji...svi radnici ostali "na ulici"
i sad se pitam šta sam i di sam u ovoj usranoj državi...ko sam ja za njih...nitko mi neda posao sa 5 godina iskustva na svakakvim poslovima,preporukama,2 srednje škole...sjedim doma i plačem,šta nisam napravio ono šta sam želio nego sam druge slušao...
i sad su se svi našli pametni :"pa odi na brod sad"...eeeee..a prvo treba naći neki posao opet da se skupi lova za brod...tj za krenuti...

sjeo sa mamom neki dan i iskreno joj kažem,da dobijem poso na nekom pustom otoku i da znam da je siguran,sutra bi pakiro kofere i krenuo,ma šta sutra...daj mi 15min da se spremim i letim bilo gdje...jer ovo ovdje nema smisla,sjedim doma i bogu kradem dane...

odlučio sam naći bilo kakav posao što prije...i mislim da u roku od godine mogu zaradit neke pare da se krene,samo da se pomaknem odavde...mislim da ću na ovom forumu biti član kojem je najviše vremena prošlo od razmišljanja o brodu do odlaska na taj isti...5-6godina...neka...ja se nadam da će sve bit kako isplaniram...

i brine me puno stvari:šta ako se preplašim na razgovoru,ako ne dobijem,ako me odbiju,pa kako ću po aerodromima,pa kako ću naći brod,pa hotel u kojem se prespava,pa cimer kojeg neznaš i niste iz iste sredine...ali sve više shvaćam da su to zapravo sitnice i ovorim si jedno :"nisi ni prvi ni zadnji ni najgluplji ni najpametniji,ni najmlađi ni najstariji koji je to prošo" iii samo su mi u glavi riječi MOGU JA TO SVE

oprostite šta sam vas zamarao sa svme,ali lakše mi je to podjelit sa istomišljenicima nego sa nekim ko nezna o čemu govorim...
Očekivati od svijeta pošten odnos prema tebi jer si pošten, jest kao očekivati kako te bik neće napasti jer si vegetarijanac

Offline marna

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Ici na cruiser ili ne?
« Reply #1 on: 05/March/2009 »
 :uzdravlje:
He,he......sve je manje i manje onih koji ne znaju o čemu govoriš.......nažalost!

Offline Trampi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: Ici na cruiser ili ne?
« Reply #2 on: 05/March/2009 »
...
i sad su se svi našli pametni :"pa odi na brod sad"...eeeee..a prvo treba naći neki posao opet da se skupi lova za brod...tj za krenuti...

sjeo sa mamom neki dan i iskreno joj kažem,da dobijem poso na nekom pustom otoku i da znam da je siguran,sutra bi pakiro kofere i krenuo,ma šta sutra...daj mi 15min da se spremim i letim bilo gdje...jer ovo ovdje nema smisla,sjedim doma i bogu kradem dane...

odlučio sam naći bilo kakav posao što prije...i mislim da u roku od godine mogu zaradit neke pare da se krene,samo da se pomaknem odavde...mislim da ću na ovom forumu biti član kojem je najviše vremena prošlo od razmišljanja o brodu do odlaska na taj isti...5-6godina...neka...ja se nadam da će sve bit kako isplaniram...

i brine me puno stvari:šta ako se preplašim na razgovoru,ako ne dobijem,ako me odbiju,pa kako ću po aerodromima,pa kako ću naći brod,pa hotel u kojem se prespava,pa cimer kojeg neznaš i niste iz iste sredine...ali sve više shvaćam da su to zapravo sitnice i ovorim si jedno :"nisi ni prvi ni zadnji ni najgluplji ni najpametniji,ni najmlađi ni najstariji koji je to prošo" iii samo su mi u glavi riječi MOGU JA TO SVE

oprostite šta sam vas zamarao sa svme,ali lakše mi je to podjelit sa istomišljenicima nego sa nekim ko nezna o čemu govorim...


za otici na brod ti treba nekih 7000 kuna, znaci ne placas nita dok ne prodjes razgovor, kasnije platis agenciji, kartu i vizu, nemoj okljevati, prijavi se odmah, jer ces svejedno morati cekati neko vrijeme prije nego te pozovu, ako nemas druge posudi novce, nije to nega jako ogromna svota, a kad dodes na brod zaraditi ces ih u prvih  dva tri tjedna pa ih posaljes kome si duzan i dalje radis samo za sebe. Moj savjet ti je da se sto prije javis u neku agenciju i da se pokrenes.....u najgorem mogucem slucaju i da ne prodjes razgovor bar si pokusao i znas na cemu si. iako ti to mozes, vjeruj u sebe...drzim ti fige.....

Offline Dario Zg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Ici na cruiser ili ne?
« Reply #3 on: 05/March/2009 »
joj,zaboravih na ova prestavljanja,ispričavam se...bio sam član foruma već prije,ali mi je komp bio u remontu mjesecima pa sam pobrisan...još jednom isprike ;)
Očekivati od svijeta pošten odnos prema tebi jer si pošten, jest kao očekivati kako te bik neće napasti jer si vegetarijanac

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ici na cruiser ili ne?
« Reply #4 on: 05/March/2009 »
I ja sam razmisljao duuuugo vremena prije nego sam se prijavio za posao na kruzerima.
Cak sam napustio solidan posao da bih nastavio karijeru na moru.
U vrijeme kada sam prvi puta cuo za taj posao, trebalo je oko $1.200 za troskove.
Tada je to za mene bila nedostizna suma, i jedini razlog zasto tada nisam otisao.
Posudjivati nisam htjeo.
Na kraju, mnogo godina poslije, ipak sam posudio novce i otisao.
Sada mi je $1.200 "pocket money".

I jos nesto sto se tice promjena koje su te zahvatile.
Kazu da nista u zivotu nije stalno osim promjene. Samo kroz promjene ucimo i postajemo bolje osobe.
Sve ovisi o tome iz koje perpektive zelis gledati na promjene.
Savjetujem ti da na njih gledas kao na prilike da se necemu naucis, i kao na izazov.

Jedna od prvih stvari, koje su mi u pocetku bile strasno glupe, a koje sam naucio na brodu, je inzistiranje da se na "poteskoce" gleda kao na "challenge" tj. izazov.

Dario, jos uvijek si u ogromnoj prednosti u odnosu na mene, jer ja sam na brod otisao sa 32.
Samo naprijed. Sta mozes izgubiti? 7.000 kuna? Sitnica. 6 mjeseci zivota? Besmislica.

 :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dario Zg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Ici na cruiser ili ne?
« Reply #5 on: 05/March/2009 »
istina...ne volim posuđivati novce...trenutno imam stav da bi ih zaradio,polako još malo učio engleski,pripreme za razgovor i tako...pa kroz nekih 8-12mj nešto konkretno poduzeo...mislim da imam još puno vremena,jer kao što si ti Šefe naveo...tek mi je 23 i mislim da nemam zašto brinuti ;D
Očekivati od svijeta pošten odnos prema tebi jer si pošten, jest kao očekivati kako te bik neće napasti jer si vegetarijanac

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Ici na cruiser ili ne?
« Reply #6 on: 14/March/2009 »
prije 3 godine me uhvatilo to da  bi krenuo na brod,imao sam ravno 20 godina...čim sam to nekome spomenuo u razgovoru odma su svi skočili "ti si lud,pa neki se nisu nikad vratili s broda" ili "tu imaš dobar posao,auto

svaka cast za promjenu misljenja,jer sudeci po prici,mislim da smo generacija.Ja sam isto sa 20 godina otisao na brod,i nisam se pokajao uopste.slicna je bila situacija kuci,ali ipak,moje odluke su bile moje,i samo moje.Slusao sam savjete od drugih,ali sam prihvatao samo sta mi je odgovaralo u datom momentu.Evo me sad,uzivam na odmoru sa suprugom,koju sam takodje upoznao na brodu.Trenutno smo kod nje u Rusiji...
Sta da ti kazem...ako si cuo za film ''Secret'', pogledaj ga i shvatices o cemu govorim.Nista nije nedostizno,samo je bitno koliko jako to zelis.Sve je moguce vjeruj mi,i jos vise!Samo moras misliti pozitivno,jer je to pola puta do uspjeha,jer ako mislis o crnim stvarima,i vrlo je moguce da ti se to desi.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ici na cruiser ili ne?
« Reply #7 on: 14/March/2009 »

Sta da ti kazem...ako si cuo za film ''Secret'', pogledaj ga i shvatices o cemu govorim.
Nista nije nedostizno,samo je bitno koliko jako to zelis.Sve je moguce vjeruj mi,i jos vise!
Samo moras misliti pozitivno,jer je to pola puta do uspjeha,jer ako mislis o crnim stvarima,i vrlo je moguce da ti se to desi.


Potpisujem  +U+

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dario Zg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Ici na cruiser ili ne?
« Reply #8 on: 16/March/2009 »
hvala na savijetu...što se tiče odlaska na brod - sve u vezi toga gledam jako pozitivno i  vjerujem u sebe  i svoje odluke :run:
Očekivati od svijeta pošten odnos prema tebi jer si pošten, jest kao očekivati kako te bik neće napasti jer si vegetarijanac

Offline Djops

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Ici na cruiser ili ne?
« Reply #9 on: 18/March/2009 »
hvala na savijetu...što se tiče odlaska na brod - sve u vezi toga gledam jako pozitivno i  vjerujem u sebe  i svoje odluke :run:

Ma brod ili nista :D  :run: :run:

Offline Dario Zg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Ici na cruiser ili ne?
« Reply #10 on: 18/March/2009 »
malo sam promijenio mišljenje i mislim da ću otići na jedan od prvih razgovora sa bilo kojom agencijom,prošao ne prošao,ali me zanima kako to sve izgleda...iako mislim da neću proć odprve ni ne brine me to...a mislim da ću i lovu posudit,a jedan dio zaradit do odlaska...budemo vidli ;D
Očekivati od svijeta pošten odnos prema tebi jer si pošten, jest kao očekivati kako te bik neće napasti jer si vegetarijanac

Offline Djops

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Ici na cruiser ili ne?
« Reply #11 on: 18/March/2009 »
malo sam promijenio mišljenje i mislim da ću otići na jedan od prvih razgovora sa bilo kojom agencijom,prošao ne prošao,ali me zanima kako to sve izgleda...iako mislim da neću proć odprve ni ne brine me to...a mislim da ću i lovu posudit,a jedan dio zaradit do odlaska...budemo vidli ;D


Hmm zanimljivo,sto mislis da neces proci?  :run:

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
Re: Ici na cruiser ili ne?
« Reply #12 on: 18/March/2009 »
iako mislim da neću proć odprve ni ne brine me to...

druze..ako znas engleski nemas se cega bojati!!! treba samo da ne razmisljas u tom pravcu da neces proci.. jer onda nemoj ni pokusavati!!!  :nono: veruj u sebe i pun gas!!!   :uzdravlje:
Sto se mora...nije tesko!!!

Offline Dario Zg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Ici na cruiser ili ne?
« Reply #13 on: 18/March/2009 »
naravno da vjerujem,ali iskreno engleski nisam pričao ni pisao od srednje škole,a to je preko 6godina...znam ga...ali ga namjeravam još učiti ,a ne da kad nešto želim reći ostanem bez riječi...

samo sam htio reći da ako ne prođem neću na to loše gledat nego ću se potrudit 2. put doć spremniji...inače mislim da nikad nisam upoznao osobu koja vjeruje u sebe kao ja :) malo umišljeno,alijedino takvim pristupom nešto napraviš u životu :plovim:
Očekivati od svijeta pošten odnos prema tebi jer si pošten, jest kao očekivati kako te bik neće napasti jer si vegetarijanac

Offline Djops

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Ici na cruiser ili ne?
« Reply #14 on: 18/March/2009 »
naravno da vjerujem,ali iskreno engleski nisam pričao ni pisao od srednje škole,a to je preko 6godina...znam ga...ali ga namjeravam još učiti ,a ne da kad nešto želim reći ostanem bez riječi...

samo sam htio reći da ako ne prođem neću na to loše gledat nego ću se potrudit 2. put doć spremniji...inače mislim da nikad nisam upoznao osobu koja vjeruje u sebe kao ja :) malo umišljeno,alijedino takvim pristupom nešto napraviš u životu :plovim:

Kupi World Of WarCraft
downloade Ventrilo i prici nikad kraja :D op op Najlakse je kroz zezanje-igranje naucis Engleski za 2 mesece tako dobro da mislis da si se mozda rodio u Engleskoj :D     :run: :run: