Author Topic: Medical za Carnival, "Bel Medic" - Beograd  (Read 19231 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Medical za Carnival, "Bel Medic" - Beograd
« on: 06/September/2012 »
Evo danas sam završio medical za Carnival u domu zdravlja / klinici "Bel Medic", pa da podelim svoja iskustva sa forumom.

Pri zakazivanju možete tražiti da sve bude urađeno u jednom danu. U tom slučaju do popodne treba sačekati rezultate laboratorije (analiza krvi i urina).

Ako idete na varijantu od 2 dana, onda prvog dana sve ukupno traje oko 10-ak minuta (snimanje pluća, vađenje krvi, davanje urina), vi ste nakon toga slobodni, oni popodne završe analize, a sutradan dolazite i preostale preglede uradite za oko pola sata i dobijate popunjene obrasce, rezultate i potvrde. Meni je to više odgovaralo, manje sam vremena gubio na čekanju.

Napomena za one koji bi da izmuvaju nešto u vezi narkotika i da probaju da poture uzorak od nekog drugog - sa vama u toalet ulazi neko od osoblja da se uveri da ne varate. :neceici:

Osim tog dela sa testom na narkotike, svi ostali pregledi su bili u opuštenijoj varijanti, ništa preterano strogo ili previše detaljno. Glavni doktor koji donosi ocenu i na kraju sve upisuje u obrasce je i sam deo svoje karijere proveo na cruise brodovima, tako da igramo u istom timu. :yeah:

I još jedna važna napomena: kada vam na kraju budu obračunavali cenu, naglasite da želite popust na paket usluga, jer se može desiti da samo saberu pojedinačne preglede i analize i da dobijete 50% veću konačnu cenu.

S obzirom na inflaciju koja se zahuktava, ne znam koliko će ovaj podatak biti aktuelan - ukupna cena u septembru 2012. je bila 18.500 dinara. Ako je za utehu, imate besplatnu kafu, sokove, bombone... :pop:

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Medical za Carnival, "Bel Medic" - Beograd
« Reply #1 on: 10/October/2012 »
Update:

Prvo da napomenem da je pozicija na koju idem oficirska, department je Info Systems, ne znam za koje sve pozicije i departmente važi ovo što ću podeliti sa vama, svakako proverite sa svojom kontakt osobom.

Dakle, ne opterećujte se cenom lekarskog pregleda. Obavezno sačuvajte račun i ponesite ga sa sobom na brod, a Carnival će vam refundirati troškove, bez obzira da li vam je to prvi ugovor. :yeah: Ovo je još jedan argument da lekarski uradite u ovlašćenoj klinici.

Potrudiću se da ne zaboravim da naknadno dodam da li refundiraju neku fiksnu cenu (npr. 300 USD, pa bilo koji popust koji ste ostvarili traženjem "paketa usluga" ide vama u džep) ili vrše konverziju realno plaćene cene (što mi se čini manje verovatno, pogotovo kada je u pitanju dinar sa svojim famoznim "plivajućim kursom", ko će tamo da se bakće preračunavanjem kursa u odnosu na dolar na dan plaćanja... ali OK, videću i obavestiću vas).

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Refundacija
« Reply #2 on: 10/October/2012 »
Obično refundiraju do određenog iznosa.
Ako je cijena ljekarskog ispod tog iznosa, dobiješ tu manju cifru (oni preračunavaju), a ako je koštalo iznad limita, dobiješ maksimalno koliko refundiraju, nekih $300, ovisno o kompaniji.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Medical za Carnival, "Bel Medic" - Beograd
« Reply #3 on: 10/October/2012 »
Hm, da, to mi se čini logično, biće da je tako.

Nego, iznenadili su me, par dana pre puta su mi javili da refundiraju medical i da plaćaju aviokartu, iako je u pitanju prvi ugovor i u "default/template/copy-paste" uputstvu koje sam dobio uz LoE piše da New Hires te stavke plaćaju o svom trošku. Umalo da kupim kartu i zeznem se. oT Ali o aviokarti ću u adekvatnoj temi.

Offline princeza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
Re: Medical za Carnival, "Bel Medic" - Beograd
« Reply #4 on: 15/October/2012 »
da li za sve pozicije na carnivalu je moguce uraditi lekarski pregled u bel medic klinici?

Offline vale

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Medical za Carnival, "Bel Medic" - Beograd
« Reply #5 on: 16/November/2012 »
Super informacije.  :)
Rekli su mi pre intervjua u BG u oktobru 2012., da Carnival kompanija planira neke refundacije troskova (npr. avikokarte i lekraski pregled), a  jos ne znaju nista konkretno... Pa bilo bi lepo... Videcu.  :pop:
Pozdrav!

Offline Letis Dufe

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
    • View Profile
Re: Medical za Carnival, "Bel Medic" - Beograd
« Reply #6 on: 16/November/2012 »
Mhm, rekli su, ali od sledece godine ... ne 'vata nas to  :nono:
We are tied to the ocean. And when we go back to the sea, whether it is to sail or to watch - we are going back from whence we came.

Offline vale

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Medical za Carnival, "Bel Medic" - Beograd
« Reply #7 on: 16/November/2012 »
Ooh... hmmm...
Pa ja bi cekala i do januara npr. b00/


A recite mi, kad ste poslali rezultat lekarskog za Carnival onda ste vec dobili datum kad treba da letite za Maiami?
Ili to zavisi... Jer ja sam stvarno mislila da imam jos mesec dana ili 2 da se pripremim za brod posle lekarskog pregleda. :hekla:
Jos mi fali First aid i CPR.

 :-*
Pozdrav!

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Medical za Carnival, "Bel Medic" - Beograd
« Reply #8 on: 16/November/2012 »
S obzirom da nisam išao preko agencije, ne znam kako u tom slučaju ide procedura. Što se mene tiče, u istom mejlu kojim mi je, nakon intervjua, saopšteno da sam primljen, dobio sam sve potrebne detalje i datume, uključujući i informacije u vezi medical-a.

Dakle, u momentu kad sam obavljao medical, uveliko sam znao datum odlaska na brod.

Offline Letis Dufe

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
    • View Profile
Re: Medical za Carnival, "Bel Medic" - Beograd
« Reply #9 on: 17/November/2012 »
Od momenta kad sam poslala svu dokumentaciju (lekarski,first aid,cpr,US visa is ve sto treba) nije proslo ni 7 dana vec mi je javljeno kad idem...
We are tied to the ocean. And when we go back to the sea, whether it is to sail or to watch - we are going back from whence we came.

Offline vale

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Medical za Carnival, "Bel Medic" - Beograd
« Reply #10 on: 17/November/2012 »
Od momenta kad sam poslala svu dokumentaciju (lekarski,first aid,cpr,US visa is ve sto treba) nije proslo ni 7 dana vec mi je javljeno kad idem...
Dakle, u momentu kad sam obavljao medical, uveliko sam znao datum odlaska na brod.
Hvala Vam lepo brz odgovor. :D
:-*
Pozdrav!

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Medical za Carnival, "Bel Medic" - Beograd
« Reply #11 on: 13/December/2012 »
Potrudiću se da ne zaboravim da naknadno dodam da li refundiraju neku fiksnu cenu (npr. 300 USD, pa bilo koji popust koji ste ostvarili traženjem "paketa usluga" ide vama u džep) ili vrše konverziju realno plaćene cene (što mi se čini manje verovatno, pogotovo kada je u pitanju dinar sa svojim famoznim "plivajućim kursom", ko će tamo da se bakće preračunavanjem kursa u odnosu na dolar na dan plaćanja... ali OK, videću i obavestiću vas).

Ha, setio sam se ovog obećanja. ;D Dakle, uzimaju fiskalni račun (radoznalo gledaju ćirilicu) i cenu medicala ipak preračunavaju u dolare po kursu na dan izdavanja fiskalnog računa.

Offline ministarka89

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: Medical za Carnival, "Bel Medic" - Beograd
« Reply #12 on: 07/March/2013 »
"Prince" a kakva je sad situacija sto se tice refundiranja? Znacilo bi i kad bi samo medical refundirali..Ili to ne vazi za bar?Da ne odem u bel medic ako ja placam ,nedaj boze  :D

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Medical za Carnival, "Bel Medic" - Beograd
« Reply #13 on: 08/March/2013 »
Ne znam za druge departmente. Jedino da ti neko ko radi u baru odgovori... ili ako se niko ne javi u naredna 2-3 dana, odoh do kancelarije MSA ili u bar da pitam.

Offline BuzzKillington

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
  • "always working an angle"
    • View Profile
Re: Medical za Carnival, "Bel Medic" - Beograd
« Reply #14 on: 27/March/2013 »
Prinche reci mi molim te interesuje me do koje mere te skidaju ?  :ban:

dakle , o kom stepenu "golotinje" pricamo ?

Interesuje me da bi sve tetovaze lepo sakrio puderom i ostalim pomagalima  :party:
Brodovi u prašnjavoj luci,crnoj od znoja robova,spustili su jedra...