Author Topic: Younger Assistent Purser - par pitanja za savjet  (Read 4459 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline enigma21

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Pozz svima  :D
Nadam se da ce odgovori na pitanja koja su navedena niže u postu biti korisni ne samo meni već i ostalim novajlijama.

Naime, trenutno imam 20 god (21 za par mjeseci), živim u Splitu i imam završenu hotelijersko-turističku školu (hotelijersko-turistički tehničar).
Trenutno studiram turizam i razmišljam o prekidu studija te odlasku na kruzer.
Konkurirao bih za mjesto Younger Assistent Purser obzirom na obrazovanje i prijašnja radna iskusta. Tokom srednje škole radio sam u dvama hotelima u front officeu kao ispomoć djelatnicima recepcije (pomoć oko check-ina, javljanje na telefon, buđenje gostiju, davanje informacija gostima), a sada sam sezonski zaposlen u putničkoj agenciji specijaliziranoj za krstarenja Jadranom- radim kao turistički predstavnik (posao mi je check-in putnika na brod, upućivanje u bitne stavke boravka na brodu- safety measures i sl., organiziranje aditional activities- rafting, walking tours, biking, kayaking i sl., organiziranje transfera, kontroliranje rada brodara i posade, kao i dealing with complaints).

a evo i pitanja:
1. je li potrebna diploma sa faxa za posao JAP i ako je je li dovoljna prvostupnička ili mora biti magisterij?
2. kakve su mogućnosti napretka u front officeu bez fakultetske diplome
3. jesu li poslovi u front officeu generalno predviđeni za mlađe djelatnike (nebih želio da dođem do 30 i neke pa da se moram mislit sta sad da radim)
4. koga se može kontaktrati, i može li se uopće koga kontaktirati za pomoć pri zapošljavanju na kruzeru u Splitu
5. postoje li kakve beneficije za rad na kruzeru u vidu radnog staža i eventualnog ranijeg umirovljenja

Eto unaprijed puuuuno hvala, nadam se da nisam bio predug i opširan..lijep pozdrav  ;)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Younger Assistent Purser - par pitanja za savjet
« Reply #1 on: 08/September/2012 »
Pozdrav,

mozda nisam dobro informiran, ali mogu pomoci s informacijama koje posjedujem.

1.Diploma s faksa NIJE potrebna, iako je pozeljna.
2.Mislim da iste kao i s diplomom - na brodu nisam primijetio da netko drzi do tog papira o zavrsenom faxu posto se radi o skroz drukcijoj radnoj sredini i pocinjes "od pocetka". Sve ovisi o tvojim sposobnostima, trudu... I sreci
3.Neki raspon opcenito za sve poslove na brodu bio bi 21-35, sluzbeno. Moj stav je: sto prije - to bolje! Imam neki osjecaj da stariji ljudi teze podnesu takvu promjenu, brz nacin zivota i rada. Naravno, izuzev starih morskih vukova.
4.Šef je uvijek spominjao Split Ship Management... http://www.ssm.hr/ . Ali za posao koji ce ti promijeniti citav zivot i zbog kojeg ces otputovati nekoliko tisuca kilometara, ne bi ti trebao biti problem otici do Zagreba/Lovrana/Beograda/Skopja itd...
5.Trenutno se spominje neki "beneficirani" radni staz za pomorce: 12 mjeseci provedenih na brodu računa se kao 15 mjeseci staža. Da li je vjerovati Vladi, i koliko ce se puta zakon promijeniti - NE ZNAM. I to je sve pod uvjetom da se ukrcavas preko hrv. pomorske knjizice, prijavljujes/odjavljujes na luckoj kapetaniji i placas SAMOSTALNO mirovinsko i zdravstveno dok si na brodu, te porez ukoliko si, u kalendarskoj godini, bio manje od 183 dana na brodu.

Nadam se da sam ti pomogao, ako imas potpitanja - tu smo  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline enigma21

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Younger Assistent Purser - par pitanja za savjet
« Reply #2 on: 08/September/2012 »
Hvala ti legionnaire007 na odgovoru, svaka nova informacija je dobrodošla  :yahoo:

Zbilja se nadam da fakultetska diploma nije nužna za hotel department, pogotovo za entry pozicije, ali ako itko ima kakovo drugačije iskustvo neka napomene!
Već sam poslao mail ssm-u, cekam odgovor  :hehe: kad ga dobijem, javim utiske..
A što se beneficiranog radnog staža tiće trenutno stanje u NN je da se djelatnicima na brodu 12 mjeseci računa kao 14 i da nakon svakih 6 godina mogu ići u mirovinu godinu dana ranije, sad meni nije najjasnije misli li se tu na 12 mjeseci odrađenih na brodu ili 12 mjeseci što na brodu što doma (ovo mi trenutno i nije od neke presudne važnosti ali nije na odmet istraživati ;) )

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Younger Assistent Purser - par pitanja za savjet
« Reply #3 on: 08/September/2012 »
Hvala ti legionnaire007 na odgovoru, svaka nova informacija je dobrodošla  :yahoo:

Zbilja se nadam da fakultetska diploma nije nužna za hotel department, pogotovo za entry pozicije, ali ako itko ima kakovo drugačije iskustvo neka napomene!
Već sam poslao mail ssm-u, cekam odgovor  :hehe: kad ga dobijem, javim utiske..
A što se beneficiranog radnog staža tiće trenutno stanje u NN je da se djelatnicima na brodu 12 mjeseci računa kao 14 i da nakon svakih 6 godina mogu ići u mirovinu godinu dana ranije, sad meni nije najjasnije misli li se tu na 12 mjeseci odrađenih na brodu ili 12 mjeseci što na brodu što doma (ovo mi trenutno i nije od neke presudne važnosti ali nije na odmet istraživati ;) )

Nema na cemu  :uzdravlje: Ma nije nuzna, vjeruj mi. Svakakvih ima tamo, vidio iz prve ruke...
Na tvom mjestu bih ih nazvao ili jos bolje otisao do njih, uz prethodnu najavu. Ipak su ti "pred nosom".
Sto se tice beneficiranog radnog staza - ne znam puno, ni ti me zanima. Nasi genijalci ce smisliti nesto novo kad-tad, ne uzdam se ja u to.
Once a sailor, always a sailor.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Nestade Younger purser  :D

 ...  a nitko mu ne reče da je to Junior a ne younger ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)