Author Topic: Pozz buduce kolege, da li sam se za*****ao pristajuci da idem na P&O Australija?  (Read 17197 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tyler

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Imao bih par pitanja za iskusnije kolege i koleginice
Naime glavni intervju za Princess sam prosao krajem maja , pozicija fotograf.
Medjutim pre 2 dana me je zvala agencija i pitala da li bih pristao da idem na P&O Austalija, na Princess-u je velika guzva dugo se ceka sto vidim po kolegama iz klase :) i ja sam pristao, inace rekli su mi da bi mi tamo bila veca plata  :money: medjutim saznao sam da su na P&O Austalija dosta drugaciji (tezi) uslovi zivota nego na Princess-ovim brodovima, jer imaju starije brodove i imaju samo 3 broda od kojih je najmladji 91 god  :D (tipa deli se kupatilo sa susednom sobom i slicno i da je jos losija hrana nego inace )
Mislite li (iskusniji moreplovci) da sam se za*****ao pristajuci da idem na P&O Australija?
I da li je sada moguce odustati , zvati agenciju i reci da bih ipak ostao da cekam za Princess pa kad bude , iako su oni u petak kada sam pristao vec poslali moju dokumentaciju ljudima iz P&O Austalija ?
Da li bi me taj potez automatski izbrisao sa njihovog spiska i nece me posle pozvati ni za P&O ni za Princess ?
Unapred hvala  :) Pozz

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
... medjutim saznao sam da su na P&O Austalija dosta drugaciji (tezi) uslovi zivota nego na Princess-ovim brodovima, jer imaju starije brodove i imaju samo 3 broda od kojih je najmladji 91 god  :D (tipa deli se kupatilo sa susednom sobom i slicno i da je jos losija hrana nego inace )

Kažeš "saznao" kao da je to 100% nepobitna istina. Vjerovatnije je da si čuo jedno od milion ostalih mišljenja, nekoga tko je možda bio na brodu, a možda i nije.
Moj ti je savjet da si ne kompliciraš život i da ideš na P&O Australia.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Tyler

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Hvala puno Sefe, definitivno cu poslusati savet  :uzdravlje:

Offline Umek

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Obavezno javi kako si prosao  :uzdravlje:
Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog!

Offline Tyler

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile

Offline lexa89

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Pozdrav kolega, ista situacija se i meni desila.
Jesu li ti rekli na koji brod ides i kada?

Offline sovereign

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Prijatelju ne cekaj ni minut. Ako dodjes na Pacific Dawn imas od mene pivo a ti kazi neku lepu rec o meni koliginicama posto su vecina devojke iz Juzne Afrike.  :banana:

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Pozdrav!
Kao sto sam vam vec rekao, nece nista da vam fali :) ...

Imas kabina koje dele kupatilo, al kao foto neces dobiti takvu. Dobices kabinu najverovatnije na deku 3 (DAWN ili JEWEL, za PEARL ne znam tacno).

Mislim da se nismo razumeli oko uslova zivota. Na P&O nisu tezi uslovi, samo je malo losija hrana, al to ti sve zavisi i od uprave broda. Primera radi, na Dawnu je sada Alexandar Keck glavni kuvar, a covek je legenda i hrana im je 5 puta bolja nego nama na Jewelu. Ja sam se radovao na Dawnu pred svaki obrok, posto je stvarno bilo fantasticno.

Rezim je mnogo opusten i niko ti ne skace po glavi. Mala je kompanija i nije visoka klasa, pa niko ni ne tezi savrsenstvu. Sto se tice putnika, Australijanci su opusteni i laki za rad.

Eto, imas pivo od sovereign-a na Dawn-u, od mene na Jewel-u, a na Pearlu imas fotografa iz BG-a, Bojan, do jaja je lik i voli pivo....

Javi kad i gde stizes...

LEXA, ne brini, dobices i ti pivo od mene kad dodjes.. verovatno cu te docekati vec na gengveju, ako meni uvali crew office da uvodim novu posadu...


POZ!
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Tyler

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Prijatelju ne cekaj ni minut. Ako dodjes na Pacific Dawn imas od mene pivo a ti kazi neku lepu rec o meni koliginicama posto su vecina devojke iz Juzne Afrike.  :banana:
Haha hvala kolega  :uzdravlje: Jos ako su sve koleginice Charilze Theron look alike  :D

Offline Tyler

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Pozdrav!
Kao sto sam vam vec rekao, nece nista da vam fali :) ...

Hvala jos jednom, cim saznam vise informacija pisem  :)

I da... sutra letim :) Ukrcavanje 27. Sydney Pacific Pearl  :)
Hvala jos jednom svima na pomoci, pa se javljam sa prvim utiscima  :plovim:

Offline Tyler

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Evo posle mesec dana, neslavno se zavrsilo moje putesestvije  :) mada verovatno sam izvukao najbolje iz situacije u kojoj sam se nasao ... Kao prvo za mesec dana sam smrsao 6 kg a nisam otisao sa viskom kg pa vi vidite  :D realno kako cujem hrana nije nigde dobra ali ovo je bio blagi uzas, vidjao sam cak i neke cudne bube u menzi, a uz to u najvecem broju slucaja nisam imao vremena za jelo  :) Ne znam kako to funkcionise na drugim brodovima ali ovde se znali od kad do kad je dor., rucak i vecera ako nisi slobodan u to vreme neces jesti u staff mess-u a ni u crew mess-u se neces usreciti jesces neke ostatke verovatno... Uz takvu hranu raditi preko 10 h na dan, mislim zdrao sam ja na kopnu kad god smo bili u nekoj luci ali jednostavno nije bilo dovoljno.  O uslovima za zivot na samom brodu tek mogu pricati, veoma lose, ipak ima veze koje je god. brod napravljen  :D inace moj brod su zvali black pearl ali naravno to nisam znao pre nego sto sam dosao tamo.
Imao sam srece sto sam imao zaista cool menadzerku, cura je moje godiste, kada je videla da se ja lagano ali sigurno susim, vec posle 15 dana mi je ponudila da mi kompanija plati kartu do kuce ako zelim da odustanem , ako nisam zadovoljan uslovima i poslom, medjutim ja sam obajsnio da sam puno para ulozio da dodjem i da bez para definitivno ne zelim ici kuci u minusu ... Medjutim posle mesec dana kako se nastvilo moje propadanje :D pozvali su me na razgovor sa vec spremljenim otkazom "company will" ali sa tim da mi daju platu i plus 14 dana placeno jer je kao otkaz bez otkaznog roka i plus da mi plate kartu, koja je realno dosta skupa da sam je morao sam platiti ako hocete leteti iz Sidneja za Bg. Od ljudi koji su vec dugo u toj kompaniji sam cuo da sam dobio najbolje moguce uslove sto se tice odlaska kuci i da sam vrlo lako mogao otici bez plate i plus da sam platim kartu. Sto se samog posla tice, opet uslovi losi , galerija u kojoj si trebao izlagati fotke i prodavati je u raspadanju , fotke ne mozes staviti na panele jer non - stop ispadaju tako da tu pogubis zivce sigurno, formalne veceri katastrofa, jer si morao tegliti i namestati pozadine na kojima ces fotkati , tipa sa 10 na 7 sprat vuces neke cevi i svetla i ostalu skalameriju i to sve sklapas i rasklapas kad zavrsis naravno, radni dan od 13 h je bio zagarantovan za svako formalno vece i turnaround day, primer: radis pre podne 5 h sati u galeriji imas slobodno popodne nekoliko sati , u 4 popodne kreces sa namestanjem tih pozadina i zavrsis uvece oko 1 i naravno tad nemas nista za jelo, mozes eventualno kupiti rostilj na zadnjem deck-u koji radi do 2 h kad su formalne veceri ali platices 7,5 dolara pljesku (naravno govedju), a mi smo imali solidno duge kruzeve tako da su 3 foramalne veceri po kruzu zagarantovane. Cene u Australiji blagi uzas, kesica nekog njihovog cipsa koji je realno los je 2,5 - 3 $ za 50 gr a ako hoces neki malo bolji recimo pringles moraces da izdvojis oko 6 $, tako da kad odes u kupovinu dok ste na kopnu lagano puknes preko 50 $ a da iz prodavnice izneses polupraznu kesu...

Offline Shoperka

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
 ??? Now what? Je l imas mogucnost da odes na Princess ili moras sve da prolazis ispocetka jer nisi odradio ugovor? Ako uopste zelis i dalje  :)

Offline Tyler

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Pa iskreno nisam bas siguran da bih opet isao na brod (jedina uteha mi je sto sam se vratio u solidnom plusu) :D  kao fotograf sigurno vise nikada... Realno ne znam sta se desava kada dobijes otkaz pa bi hteo ponovo na brod, za tu kompaniju sigurno ne mozes vise aplicirati a P&O je u sklopu Princess-a i Carnival-a Australia :D tako da sve i da hocu ponovo na brod ne znam onda koje mi kompanije ostaju za koje bih mogao konkurisati posle ovoga  ""]]

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Mozes za IMAGE ili NCL  .  U image-u nisu zlatni uslovi, zavisi mnogo i od toga koji brod ti zapadne, + moras tamo od plate da kupujes svoju kameru, placas uniformu i tako neke cake. 
-
Hebem li ga, zao mi je sto si tako prosao, ali taj deo (posao) sto si opisao je manje vise isti na svim kruzerima. Vuces kofere sa rasvetom pozadine na drugi sprat treci sprat, vracas kad zavrsis, moras da smaras goste da se slikaju, slikas ih svako vece u dining room-u dok jedu itd itd. 

Racunaj na to da u drugim kompanijama moras i kostime da nosis... mislim sve to zvuci strasno nekako, ali opet zavisi sa koje strane gledas na to, ja npr sve to gledam kao za*****anciju, bude lakse i tebi i ljudima oko tebe.

Ukoliko bi radio za image, trenutno je aktivno regrutovanje u Srbiji, ide direktno preko image-a, ukoliko zelis vise informacija sibni mi PM.

Over and out.
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline Tyler

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Hvala za info ali kao sto sam vec rekao kao "fotograf" nikada vise  :D ako bih isao ponovo verovatno bi konkurisao za shop koliko sam video vis emi odgovara taj posao s`obzirom na moj dobar procenat prodaje u galeriji a i nekako mi se prodaja vise i ukpala uz diplome koje imam pa ne bih nesto morao puno da lazem  :D ali koliko vidim kada ne zavrsis ceo ugovor posle je zeznuto da apliciras za neku kompaniju, verovatno mogu doci do podataka da si dobio otkaz i samim ti si rizican da bi te zaposlili, mozda i gresim ...