Author Topic: posao u brazilu  (Read 10299 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline princeza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
posao u brazilu
« on: 12/September/2012 »
videla sam oglas na ceevee za posao u brazilu hotelsko ugostiteljstvo plata od 3000-5000 dolara..ugovor 2 godine..itd...
da li neko zna nesto o tome?
da li ih je neko kontaktirao?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: posao u brazilu
« Reply #1 on: 12/September/2012 »
Za posao u Brazilu trebaš imati radnu dozvolu. Isto za posao u Italiji, Zimbabveu ili Japanu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline princeza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
Re: posau u brazilu
« Reply #2 on: 12/September/2012 »
Poslodavac nudi:
Ugovor na 3 godine sa platom od 2.500 – 4.000 $ mesecno
Probni rad 3 meseca
Radno vreme: 6 dana u nedelji, 8h dnevno
„In house“ treninzi pre pocetka rada
Radnu vizu, zdravstveno i zivotno osiguranje u skladu sa Zakonom drzave Brazil
Deljiv smeštaj (kategorija zavisi od pozicije)
Prevoz do posla
Dolaznu avio kartu
Avio-kartu nakon zavrsetka ugovora
Najmanje jednak tretman po osnovu rada sa državljanima drzave Brazil za vreme rada i boravka u Brazilu

Offline princeza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
Re: posau u brazilu
« Reply #3 on: 12/September/2012 »
da li neko ima iskustva sa tom agencijom www.irs.rs iz beograda?

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: posao u brazilu
« Reply #4 on: 12/September/2012 »
Meni ovo zvuci  2 Good 2 Be True

Naime Brazil ima blizu 200 miliona stanovnika, a procenat siromaštva je oko 15%.

Sad mi se nikako u te cifre ne uklapa da ce neko dovoditi tamo ljude odavde da rade i to za plate od 3000-5000$ sa placenom kartom, prevozom i smjestajem...

Zanima me samo ta agencija za zaposljavanje u Brazilu, šta traži od budućih radnika? :D Ustvari da preformulišem pitanje: Koliko para unaprijed traži?  :tuctuc:

Offline princeza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
Re: posao u brazilu
« Reply #5 on: 12/September/2012 »
i mene zanima koliko para traze...da li se neko javio na oglas?

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: posao u brazilu
« Reply #6 on: 12/September/2012 »
Pogledao sam web site, poprilicno ozbiljno izgleda, u svim oglasima je navedeno da kontrolu vrsi neko ministarstvo i da oni svoje usluge ne naplacuju... Ali nigdje na stranici nema posao u Brazilu, samo u Dubai i UAE...

Trebao sam se onako iz za*****ancije prijaviti, ali mislim da nemam vremena da cekam odgovor :D

I da... jos nesto, u referencama vidim samo domaće firme iz BiH, Srbije i Hrvatske... wtf?

Offline princeza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
Re: posao u brazilu
« Reply #7 on: 12/September/2012 »
ja sam se upravo prijavila...


zabranjen copy-paste
Admin


Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: posao u brazilu
« Reply #8 on: 12/September/2012 »
Ja i dalje ne mogu da nadjem nista o Brazilu na njihovom web site-u...

Offline markoivkovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: posao u brazilu
« Reply #9 on: 12/September/2012 »
ja od ovakvih oglasa bežim što dalje. ne kažem da i vi trebate, samo vam iznosim svoje mišljenje. vi prosudite dal ćete se prijaviti ili ne.

tolika plata? za nekog ko čisti sobe? ajde razmislite malo. ne mogu da nađu nekog u brazilu da čisti za te pare? to je kao ne mogu da nađu spremačicu u Srbiji da radi za $5000 mesečno. i još "Najmanje jednak tretman". znači imaćete veća prava od građana Brazila. imaćete diplomatski imunitet.

ajde da je to posao npr marketing istraživača koji istražuje tržište luksuznih satova ili automobila u Brazilu, pa ga npr Rolex toliko plaća da proceni dal da uđe na njihovo tržište. ili neki menadžer fabrike poluprovodnika i mikročipova, pa da mu treba doktorat iz elektrotehnike i menadžersko iskustvo. ali ovo: čista farsa.

samo ne bi voleo da niko završi kao belo roblje za neki tamo južnoamerički narko kartel. ne igrajte se. niko vam neće dati takvu platu ni u USA, a ne u Brazilu u kom narod grca u siromaštvu.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: posao u brazilu
« Reply #10 on: 12/September/2012 »
Sa nekom pretpostavkom da je recimo ovo možda i istina, ipak treba više puta razmisliti o odlasku u Brasil  oT

Ko je trenutno na brodu, ako imate nekog iz Brasila od posade ili gostiju, pitajte ih malo o visokoj stopi kriminala tamo, naime, kod njih je normalno da imaju sve duplo: telefon za ići na plažu, i za svakodnevnu upotrebu, takođe je ista stvar sa nakitom. Teško da ćete naći na ulici nekoga kako hoda sa skupim satom na ruci, ili sa dijamantom...

Lokalci tamo nastradaju od kriminala, a pogotovo turisti i ostali...Znajući mentalitet naših ljudi, nakon nekoliko mjeseci primanja ove fine cifre, tu bi bili skupi satovi po rukama, skupi smartphone-i, nakit i ostalo. Ne znam ljudi, razmislite  :hmm:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline DaChaS

  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
Re: posao u brazilu
« Reply #11 on: 13/September/2012 »
99% prevara

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: posao u brazilu
« Reply #12 on: 13/September/2012 »
99% prevara
Agencija Iris je vodila ugostiteljeske radnike za Katar i Dubai bio je prilog na RTS-u beogradska hronika gde su neki momci pricali o tome kako su im u agenciji napricali svasta a kada su stigli u hotel zapravo su dobijali jedva 800-900$ za posao waiter-a i kako ako raskinu ugovor pre isteka kompanija zadrzava pravo da im ne isplati zadnju zaradu kao trioskove angazovanja nove radne snage. Agencija je stvarna i stvarno salje ljude mada mislim da su cifre napucane i da ljudi koji budu otisli mogu da ocekuju tri puta manju zaradu za katar i dubaji je stajlo od 1500-2000$ a zaprovo se zaradjivalo jedva 900$ mada Brazil ako bude neko otiso moze da iskoristi kao kurs portugalskog. Meni je jedino logicno objasnjenje da im mozda treba bela radna snaga za hotele  :neceici:  mada zvuci cudno, da u Brazilu ne mogu da nadju odgovarajuci profil. Svako ko bude aplicirao sve dok mu ne traze neke pare u napred ok ali ako budu trazili neke pare vec sumnjivo.
Zamisli oglas na Filipinima potrebno osoblje za rad u hotelu plata 2000$-4000$ nema radnika svi Filipinci vec rade na brodovima tako meni zvuci ovaj oglas za Brazil mada nikad se nezna. Ja mislim da iz razonode vredi poslati CV cisto da vidimo sta ce se desiti ja cu da namuljma neki CV pa da vidim sta gospoda kaze...  :pop:

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: posao u brazilu
« Reply #13 on: 13/September/2012 »
Evo nesto sto sam naso zanimljivo za agenciji Iris. Naime pored poslova u brazilu nude poslove i u Kanadi berac voca, Radnici na pakovanju ribe, Veterinari u oglasu http://www.ceevee.com/top-posao-beraci-voca-kanada/61747/3 stoji i web adresa http://kingwilcoxfarms.com a bilo bi zanimljivo da vidite sta neki kazu o ovom poslodavcu i to bas ovde http://www.fraudwatchers.org/forums/showthread.php?t=57585 dali je scam :neee:  ili nije preudite sam samo oprezno  :deda: