Author Topic: Ozivljavanje FORUMA - Chat  (Read 27740 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Ozivljavanje FORUMA - Chat
« on: 12/September/2012 »
Dragi moji, drage moje  :party:

Kako ste mogli primjetiti u zadnje vrijeme nam je forum malo što kažu kod nas u BiH "Pr'no u fenjer"   :haha:

Mislim iskreno ja sam dobio svoj datum ukrcaja, iscrpio sam sve informacije sa foruma, cak sam i vratio dio duga drustvu tako sto sam (bar pokusao) pomoci bilo kome kome je ta pomoc bila potrebna... Tako da bi bilo realno da sad kazem, ne treba mi vise forum, j**** ga  :pad:

Ali nekako mi je ovaj cijeli community prirastao srcu, i jako mi je zao sto ima dosta manje aktivnih forumasa i posebno aktivnih tema nego nekad prije 7-8 mjeseci kad sam se ja tek prikljucio...

Tad je znalo biti po nas 10tak uvijek online na chatu, sa dosta pitanja, odgovora, zezancija itd...
Ko je tad bio online, a bar će se Šef sjetiti ćevapa, dice roll-a i ostalih zezancija :D


Pa evo da skratim pricu, apelujem na sve, posebno na nove korisnike, kad otvore forum, da urade kao sto je na slici, otvore chat u tabu, i budu prisutni, također mogu Šefu uštediti dosta truda tako što neće morati otvarati novi topic za samo jedno jedino pitanje, već će ga moći postaviti nekome na chatu i dobiti odgovor puno brže nego da otvaraju topic.

Ako neko ima jos nekih prijedloga kako da oživimo forum, i ponovo napravimo onaj veliki, veseli community, nek pise dalje u topicu!!

 :plovim:




Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Ozivljavanje FORUMA - Chat
« Reply #1 on: 12/September/2012 »
Zbilja odlična ideja, osobno, gotovo nikad ne odem na chat, što ću pokušati promijeniti... "Chat" you later aligator  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Ozivljavanje FORUMA - Chat
« Reply #2 on: 12/September/2012 »
Možda je manjak aktivnih korisnika i dobar znak - manje ljudi ima vremena da posećuje forum, jer ih je sve više na brodovima (ako je to uopšte dobro, sa stanovišta regionalnih socijalno-ekonomskih motiva za odlazak na brod). Malopre dođoh iz ambasade... onako ovlaš slušajući ko je šta govorio na šalteru, od 25 ljudi koji su bili u čekaonici sa mnom, pola ih je išlo na brod... i to samo u tom jednom jutarnjem terminu. Neke drugarice i drugari već odavno odoše. Ne ostade niko. Što kažu: "poslednji neka isključi svetlo". -()-

Offline Mirem

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Ozivljavanje FORUMA - Chat
« Reply #3 on: 12/September/2012 »
Oki doki! Na poslu imam takvu krntiju od kompa koja zašteka svako malo, a net spor za popi......!!! Tak da se nisam ni trudila biti online.

 
Možda je manjak aktivnih korisnika i dobar znak - manje ljudi ima vremena da posećuje forum, jer ih je sve više na brodovima

Može biti, valjda je val ljudi koji su prije više bili aktivni ošli ća i treba neko vrijeme da se novi okupe. I hope so, jer ću u suprotnom biti lonely.  :nono:

Offline Borisko

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
  • Drink up me hearties !
    • View Profile
Re: Ozivljavanje FORUMA - Chat
« Reply #4 on: 12/September/2012 »
Sve je veca navala na brodove, to se sve vise primecuje. VElika vecina mladih ljudi (drugara) s kojima sam pricao se vec prijavljuje ili razmislja o odlasku upravo na brod. Mnogo njih se ispisuje i sa faksa, ostavlja posao, samo da bi sto pre otisli odavde. Uostalom i ja sam u takvoj situaciji.

izvinte za mali offtopic.

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
/
« Reply #5 on: 12/September/2012 »
Mislim da se toliko iscrpno u par godina pricalo o svemu i svacemu da je apsolutno sve objasnjeno i pojasnjeno. I danas kad neko pita 'isao bih na brod,kako to mogu uciniti' blago me zatrese groznica :) dakle sve je vec receno,ili da kazem 95% svega neophodnog da, onaj ko je juce cuo za rad na brodu,bez i jednog postavljenog pitanja moze da nadje sve sto ga interesuje. Od izbora agencije,do svih pozitivnih i negativnih stvari/razloga za odlazak ili ne.

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: /
« Reply #6 on: 12/September/2012 »
Mislim da se toliko iscrpno u par godina pricalo o svemu i svacemu da je apsolutno sve objasnjeno i pojasnjeno. I danas kad neko pita 'isao bih na brod,kako to mogu uciniti' blago me zatrese groznica :) dakle sve je vec receno,ili da kazem 95% svega neophodnog da, onaj ko je juce cuo za rad na brodu,bez i jednog postavljenog pitanja moze da nadje sve sto ga interesuje. Od izbora agencije,do svih pozitivnih i negativnih stvari/razloga za odlazak ili ne.

Ma to svakako, ali znam iz vlastitog iskustva, puno je bolje kad popricas s nekime ko je u istoj situaciji, ili ima puno vise iskustva...

Na kraju to je jedini nacin da se steknu neka prijateljstva i npr. sazna ko radi na kom brodu, pa ako se sretnemo da se dobro napijemo u crew baru...

Offline Mirem

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Ozivljavanje FORUMA - Chat
« Reply #7 on: 12/September/2012 »
Tak je. Sve je objašnjeno i sve se može skužit. Ja sam fakat sve skužila samo čitajući i bez postavljanja i jednog pitanja, pa kad je sve skorom pa nacrtano.
Meni je forum bitan jer su ovdje ljudi koji su u situaciji u kakvoj sam i ja, i imam s kim o tome čavrljati, jer ljudi iz moje svakodnevnice su u svojem filmu i nemaju pojma o ovome. I upoznala sam par ljudi s kojima se redovito čujem, bili na kopnu ili na brodu. I to mi je suuuper. ;)

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
/
« Reply #8 on: 12/September/2012 »
O pa to svakako,za taj deo neke interne komunikacije si potpuno u pravu..za zapijanje svaka cast :) Primetices da se pitanja ponovo i ponovo postavljaju,i ako se informacije vec mogu naci na mnogo mesta..o tome pricam,mozda je to doprinelo da kazem 'zamrlosti' foruma,mada ne primecujem da se desava vec pomenuta zamrlost,ipak ljudska iskustva,sudbine vezane za brod su neiscrpna tema,i nikome se ne desavaju potpuno iste stvari,uvek ima o cemu da se pise

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
/
« Reply #9 on: 12/September/2012 »
Ali u onom tehnickom smislu,sta koja agencija nudi,sta koja kompanija nudi..zaista je do detalja opisano

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: /
« Reply #10 on: 12/September/2012 »
Ja sam isto 90% stvari koje su me zanimale saznao samo citanjem foruma, ma da sam i postavio par tema o kojima nije bilo dosta pisano, ali mislim da je neprocjenjivo sto sam preko foruma upoznao 10 ljudi koji su ili otisli, ili idu, ili cekaju intervju, s nekima sam bio na kafi, neke sam dodao na fb, redovno se cujemo razmjenjujemo misljenja i nove informacije i to je super!

Super je isto sto nas npr. trenutno ima 10tak na chatu i svi pricamo, postavljamo pitanja, zezamo se, upoznajemo i tako dalje, jer ko zna za godinu dvije, mozda se bas sretnemo na nekom brodu!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ozivljavanje FORUMA - Chat
« Reply #11 on: 12/September/2012 »
Ja razmišljam pozitivno i vjerujem da razlog slabe aktivnosti članova foruma leži u tome da ljudi nalaze informacije koje traže, pa ne žele po drugi i treći puta postavljati ista pitanja.
Posjećenost foruma raste i zadnjih mjeseci je prosjek 2.500 ljudi dnevno.  :)

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Ozivljavanje FORUMA - Chat
« Reply #12 on: 12/September/2012 »
izgleda da naš napačeni, potlačeni narod sve više razmišlja o "kruhu sa sedam kora" na moru  :plovim:
Once a sailor, always a sailor.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ozivljavanje FORUMA - Chat
« Reply #13 on: 12/September/2012 »
izgleda da naš napačeni, potlačeni narod sve više razmišlja o "kruhu sa sedam kora" na moru  :plovim:

Ne mora biti kruh.
Gdje to još ima da za 1-2 ugovora možeš kupit Harley? A da nije ratna zona i da nije pljačka sportskih kladionica?

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Ozivljavanje FORUMA - Chat
« Reply #14 on: 12/September/2012 »
Ne mora biti kruh.
Gdje to još ima da za 1-2 ugovora možeš kupit Harley? A da nije ratna zona i da nije pljačka sportskih kladionica?



Šefe pun sam sarkazma kao plavuš...suncokret sjemena u nedjelju ujutro  oT
Istina, ako si štedljiva osoba, nema boljeg posla. iako znam ljude s plaćama od nekoliko tisuća godine koje uredno spi*de za vrijeme ugovora ili neposredno nakon na gluposti i opet nemaju ništa, zato se i vraćaju a isfrustriranu su svime... i dalje ne poduzimaju ništa  :hmm:
Once a sailor, always a sailor.