Author Topic: SIM za moreplovce!!!  (Read 14091 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Re: SIM za moreplovce!!!
« Reply #15 on: 14/March/2016 »
pa bash zbog toga, zbog 3G/4G interneta se kupuje ta kartica cisto da bi imao konekcuju kad izadjesh u luci i mozesh slobodno da pricash dok obilazish grad :) ja sam gomilu para potrosio da bi seo u neki kafic gde je neki uzasni internet jer ceo brod dolazi u taj kafic i postaje crew bar :D u italiji sam uzeo TIM prepaid sa 20 gb koja sam mogao koristiti 3 meseci, i to solidna konekcija, cak sam i skidao stvari jako brzo. ali to je jedino bilo okej jer sam imao 2 porta u italiji... e sada se trazi ista ta mogucnost, samo za par zemalja odjednom :) kad nadjem neku dobru ponudu javim, ali bi bilo super da neko ko ima iskustva sa tim da podeli svoje iskustvo.

Online deejaymanga

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
  • Country: Macedonia
  • Company: Carnival Cruise Lines
  • Recruitment Agency: Uspinjaca Posao
  • Job Title: Team Headwaiter
Re: SIM za moreplovce!!!
« Reply #16 on: 14/March/2016 »
Neko da je imao skoro iskustvo oko ovo, koja je trenutno najbolja opcija za americki SIM ?

Offline zokibgd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 121
    • View Profile
  • Country: Belgrade, Serbia
  • Company: Carnival, Royal Caribbean, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Invermore Shipping, Kouzon, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Assistant, Waiter, Waiter
Re: SIM za moreplovce!!!
« Reply #17 on: 15/February/2018 »
Jel ima neko neki update sto se tice ove teme tih sim kartica na moru ?
Carnival Elation 2004/2005 - Liberty of the Seas 2011/2013 - Royal Princess 2018/2019 - Regal Princess 2019 - ...

Offline farina_te

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: SIM za moreplovce!!!
« Reply #18 on: 15/February/2018 »
Ako imate americke i meksicke portove onda uzmite at&t sim karticu u meksiku i radice vam i u mex. i usa. kosta oko 10$ i dobijes oko 2g mesecno. isto bude minuta al ne znam sad tacno koliko ali recimo dovoljno za par puta pozvati taxi  :yeah: videla sam da dosts njih isto koristi luca mobile al ne znam kako stoje tamo cene.

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: SIM za moreplovce!!!
« Reply #19 on: 15/February/2018 »
T-mob i AT&T rade isto i u canadi, tako da su odlicni za Aljasku
 

Offline zokibgd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 121
    • View Profile
  • Country: Belgrade, Serbia
  • Company: Carnival, Royal Caribbean, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Invermore Shipping, Kouzon, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Assistant, Waiter, Waiter
Re: SIM za moreplovce!!!
« Reply #20 on: 15/February/2018 »
T-mob i AT&T rade isto i u canadi, tako da su odlicni za Aljasku

Ovo mene najvise interesuje jer ce mi brod ici iz Vankuvera pa sve Aljaska portovi. Koji plan je najbolji za internet ako imas iskustva sa njima?

Ja koliko sam uspeo da nadjem na netu to izlgeda ovako:

AT&T:  In the larger cities and towns AT&T has excellent coverage, some even have 4g.  On the long highway stretches between towns they have pretty good coverage but it’s not always 4g.  AT&T operates entirely on their own network of towers.  If they don’t have a tower you won’t have service.

Verizon:  The new kid on the block and they’re building their own towers.  As of December 2014, they have 188 of their own 4g towers and are building 40 more in next few months.  This currently covers the populated areas and when outside their network, you roam on ACS and GCI 3g towers.  This gives you good coverage on the long highway stretches between towns.

T-Mobile:  They don’t have their own network in Alaska and roam on the AT&T network.

Sprint:  What a bunch of tools!  I spoke with 3 different people and none of them could answer the question, who do they roam with in Alaska.  Fortunately, was just trying to double-check what I already knew.  Sprint roams on GCI and ACS towers when in Alaska.  This was verified when I called GCI and the first person I spoke with knew the answer.
Carnival Elation 2004/2005 - Liberty of the Seas 2011/2013 - Royal Princess 2018/2019 - Regal Princess 2019 - ...

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: SIM za moreplovce!!!
« Reply #21 on: 15/February/2018 »
Ako radis Alaska i Canada, uzmi AT&T u Walmartu za $30 mesecno 5gb data, nema minute i text ali je super za samo net.

Offline zokibgd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 121
    • View Profile
  • Country: Belgrade, Serbia
  • Company: Carnival, Royal Caribbean, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Invermore Shipping, Kouzon, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Assistant, Waiter, Waiter
Re: SIM za moreplovce!!!
« Reply #22 on: 15/February/2018 »
Upravo tako sam i razmisljao. Mada ni 65 $ plan nije skup jer dobijes cak 22gb neta a razlika nije neka u lovi + mozes jako dobar telefon da uzmes za male pare. Ne treba nikakva provera jer je u pitanju pre paid broj.

Mene interesuje koliko brod ide daleko od obale (international waters) s ozbirom da je luka svaki dan i samo jedan sea day nazad pa dali ima signala i na brodu?
Carnival Elation 2004/2005 - Liberty of the Seas 2011/2013 - Royal Princess 2018/2019 - Regal Princess 2019 - ...

Offline arhistrateg

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: RCI/MSC
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Broadcast Manager
Re: SIM za moreplovce!!!
« Reply #23 on: 03/July/2021 »
Evo da malo oživim temu - krenuli smo da plovimo, ili ćemo uskoro a zna se da je glavna stvar koja nam svima treba stabilna internet veza sa svetom, ma gde se nalazili (telefonski saobraćaj me ne zanima pa tu temu neću pokriti ovim postom).

Ja sam pre par godina redovno plovio po Mediteranu i Karibima. Što se Kariba tiče najbolje se pokazao Google Fi. To vam je sim kartica kod koje imate internet i telefonski saaobraćaj po fiksnoj ceni od 10$ mesecno. Dobra strana je što će vam telefon raditi ma gde da ste. Neće više biti potrebe da jurite free WiFi po lukama a naročito po aerodromima. Znate onu situaciju kada letite na drugi kraj planete, sa presedanjem ko zna gde - vaš telefon će vam poželeti dobrodošlicu na vašu trenutnu destinaciju i istog trena ćete moći da surfujete i telefonirate. Jedina loša strana ove opcije je što Google insistira da kartica bude poslata na US adresu (može i port agent ili kompanijska adresa, kao kada naručujete bilo šta sa amazona recimo) i što morate da je aktivirate u bilo kojoj US mobilnoj mreži. Dakle morate da budete u US ili da vam neko odradi aktivaciju tamo i doturi vam karticu gde god da ste.

Što se Mediterana tiče (Italija u mom slučaju) koristio sam italijanski WinTre pre par godina dok sam plovio tim morima. Signal je bio ok ali je customer servis iskljucivo bio na italijanskom što je bar za mene bio veliki problem. Pre desetak dana sam se opet našao u Ćivitavekiji i kupih istu sim karticu (ponesen dobrim komentarima na netu). Za 15e dobio sam 30Gb neta u Italiji i 5Gb neta u EU. Sama kartica i paket koštaju 8.99e a aktivacija 6.99e. Nakon sat vremena od kupovine SIM je bio aktivan a signal odličan. Međutim, moja radost nije trajala dugo. Već sutradan, u Đenovi, kartica više nije radila. Opcija četa u okviru WinTre aplikacije nudi samo italijanski jezik, a telefonski čet takođe. Aplikacija me je informisala da mi je balans 0e i da moram da uplatim neku sumu kako bi nastavila da radi. Srećom postoji opcija online dopune, ali ne lezi vraže - dopuniti se možete samo italijanskom bankovnom karticom. Onda je usledilo zvanje sestre u Srbiji, koja je pozvala prijateljicu u Bolonji, koja je opet morala lično da ode do WinTre poslovnice ne bi li mi uplatila 10e na telefonski račun. Čim su pare legle na moj WinTre račun, provajder ih je odmah "potrošio" na paket od 24 sata neograničenih poziva i interneta - koji im nikad nisam tražio! Hvala sestri i njenoj prijateljici jer je sad ova druga morala da zove korisnički servis (koji je kako mi je objasnila u Albaniji) i da proba da raščivija sa njma đe je ba zapelo. Ispostavilo se da je sve ok, ali da servis mora da se aktivira i da je potrebna uplata od 6.99e za aktivaciju (kao što već rekoh aktivaciju sam već platio). Onda je morala da opet ode do poslovnice, uplati novih 10e, jer je to minimalan iznos i tada mi je internet opet aktiviran. Od tih drugih 10e sada mi je na računu volšebno ostalo samo 1.5e. Savet prijateljice bio je da promenim provajdera jer WinTre po njenim rečima stalno naplaćuje kojekakve troškove koje niko živ ne razume i da je citiram "Italijani sve naprave lakovano i tvrdo pakovano, a unutra - qrac". Sada upravo koristim WinTre da vam ovo prenesem, a dokle će da radi - videćemo pa vam javljam.

I za kraj bih hteo da preporučim pomorcima iz Srbije da postoji malo poznata ali izuzetno dobra i stabilna opcija, a to je Globaltel. Radi se o mobilnom operateru koji radi slično Google Fi-ju, dakle nemaju svoju infrastrukturu nego koriste fizičke mreže drugih operatera. Moguće je čak i koristiti virtuelni sim (ja koristim klasični) i moguć je i izbor broja. Kako se radi o kompaniji Željka Mitrovića, u okviru aplikacije dobijate i 40ak TV programa (što srpskih, što svetskih), kao i mogućnost registracije telefonskog broja bilo koje države u svetu (sa regularnim pozivnim brojem recimo Njujorka ili Ulanbatora), virtuelnu Master karticu (online plaćanja, amazon i drugo), kao i opciju jeftinog internet rominga bilo gde u svetu (podeljeno po zonama od kojih zavisi i cena). Jednostavno uplatite novac na Globaltel račun (Moj Kiosk ili Pošta Srbije) i u aplikaciji odaberete šta vam treba. Momentalno dobijate paket koji ste kupili a telefon se automatski kači na najbolju mrežu i nema skrivenih troškova. To praktično znači da za 300 dinara (oko 3$) dobijam 1Gb interneta koji traje nedelju dana i može da se koristi bilo gde u toj geografskoj zoni. Možda ne deluje kao mnogo interneta ali je zapravo odlična varjanta za komunikaciju preko WhatsApp, Viber ili sličnih platformi, kao i za proveru pošte, bankovnog računa i slično. Ni paketi za druge kontinente nisu ništa skuplji tako da preporučujem svima koji žive u Srbiji a rade na brodovima da imaju ovu opciju jer je vrlo stabilna i nema skrivenih troškova (moja preporuka je i obavezan telefon sa dva sim slota, kako bi ste mogli da se prebacite na eventualne lokalne provajdere sa jeftinijim internet paketima).

Napominjem da je ovo pogled pomorca koji dolazi izvan EU - pretpostavljam da je kolegama iz Hrvatske donekle lakše i da sa svojim nacionalnim SIM karticama mogu da komuniciraju u EU bez problema koje eto imamo mi.

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re: SIM za moreplovce!!!
« Reply #24 on: 03/July/2021 »
Pored ovoga svega, dobra opcija je i Pokefi.

https://www.mypokefi.com/country-list

Ja sam ga kupio poslednji ugovor pre Korone. Platio sam uređaj(koji služi kao WiFi ruter)oko 160$ i dobio 5gb neta. Posle toga dopuna online 15$ 5gb. Koristio sam ga svuda gde me je zakačio taj ugovor: Evropa(Mediteran, Baltik), Azija, US i Kanada
Radi odlično, kači se i koristi mreže lokalnih operatera na 4g mrezu. Iznenadio sam se u kakvim pripi***nama je imao mreže

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: SIM za moreplovce!!!
« Reply #25 on: 03/July/2021 »
Kako sam zadnji put davne 2019 koristio 3 SIM UK karticu,dok je UK jos bila u EU, za 90 Funti sam imao: 3 meseca neogranicenog interneta u UK i 15GB u EU. sto je bilo i vise nego dovoljno da kad se nadjemo u Southamptonu a ne mogu da idem napolje, lepo kroz prozor Crew messa ili negde na Open Deck se zabodem i poskidam klipove,muzike,cujem se sa mojima i slicno, sve po super brzini i naravno neograniceno...

E sad, kako je od toga proslo evo 2 godine, naletim juce na https://www.airalo.com/   vazi samo za telefone koji imaju opciju eSIM za svoje telefone. virtuelna kartica,tacnije eSIM kartice, pokriva skoro sve zemlje sveta po povoljnim cenama,a i paketi su dobri...

Nisam probao jos jer nisam jos na brodu,a verujem da prihvataju sve kartice ,pa tako i ove nase Balkanske i brodske

Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Re: SIM za moreplovce!!!
« Reply #26 on: 17/July/2021 »
Da se nadovezem na temu. Pokefi je dobra prica. Radi u vecini zemalja i nije skup.
Ko ima nivije telefone, moze da instalira eSim. Ja sam DENT koristio, ok skroz.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk