Author Topic: Safe Cruise, Beograd: Crew Welfare Coordinator, Princess Cruises, $1.050/Month  (Read 16875 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
The Crew Welfare Coordinator is responsible for the coordination and facilitation of crew activities and programs which enhance the onboard experience of shipboard employees.  
This position reports to the Human Resources Manager.

Education/Experience:
Must be articulate and have public speaking skills and experience hosting events.
A minimum of 2-5 years experience in the cruise line, resort, family camp or entertainment business/industry.
Previous experience performing administrative duties such as data input, organizing paper and computer files, multitasking etc.
Demonstrated proficiency in the use of computers and the ability to navigate within a variety of software packages such as Excel, Word, or related programs.

--
     ~ SafeCruise ~
+381.11.311.9781
+381.64.618.5251
+381.64.618.5253
www.radnabrodu.com

******************************

Crew welfare coordinator je nesto kao organizator socijalnog/drustvenog zivota za posadu.
Iako nije neophodno ship experience (samo kao jedno od opcija), sustina je da su definitivno najpozeljniji ljudi sa ship experience, tecnim engleskim i very nice/easygoing personality.
Ne mogu aplicirati oni koji nisu zavrsili ugovor do kraja sa bilo kojom kompanijom unutar Carnival korporacije (sign off, emergency etc.).
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Beks89

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 173
    • View Profile
Sve u svemu, vrlo lepa pozicija, sa lepim rasporedom, divnim mogucnostima, uziva status staff i jedino lose je ova plata, ali koliko se radi i to je sasvim ok :)
Snovi nikada ne umiru. Umiru samo sanjari.

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Bas sam dobio ponudu za to radno mjesto na brodu. Ne zvuci lose , placa je kakva je al sta ces.

Bilo bi dobro kad bi netko tko je radio taj posao malo detaljnije napisao o samom poslu,duznostima,radnom vremenu itd. (ovim vec imitiram Šefa)
 :moli:

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Bas sam dobio ponudu za to radno mjesto na brodu. Ne zvuci lose , placa je kakva je al sta ces.

Bilo bi dobro kad bi netko tko je radio taj posao malo detaljnije napisao o samom poslu,duznostima,radnom vremenu itd. (ovim vec imitiram Šefa)
 :moli:

Jel tajna tko ti je dao ponudu?  :uzdravlje:

EDIT: (nasao odgovor) ... Bas me zanima kakve su mogucnosti napredovanja!
Once a sailor, always a sailor.

Offline Beks89

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 173
    • View Profile
Hm, jedan zenski clan foruma je radio posao CWCO, naime, radi se o Letis Dufe, pa pitajte nju.
Snovi nikada ne umiru. Umiru samo sanjari.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Hm, jedan zenski clan foruma je radio posao CWCO, naime, radi se o Letis Dufe, pa pitajte nju.

Pardon my ignorance, ali što je to CWCO??   -()- Mislim da je Letis Dufe bila Youth Staff...
Once a sailor, always a sailor.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Pardon my ignorance, ali što je to CWCO?? 

    
 Crew Welfare Coordinator   oT
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Beks89

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 173
    • View Profile
Mislim da je Letis Dufe bila Youth Staff...

Dobro si rekao, bila. Promenili su joj department. Proprati malo njene postove, sve je lepo objasnila  :)
Snovi nikada ne umiru. Umiru samo sanjari.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
   
 Crew Welfare Coordinator   oT

Upsss  :haha:

Nisam u toku sto se tice Letis, pa drago mi je da su je uzeli "za stalno" nakon onoliko cekanja...
Once a sailor, always a sailor.

Offline Letis Dufe

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
    • View Profile
Postovanje dragi forumasi,

Letis se izvinjava sto nije ranije podelila sa vama svoje iskustvo kao CWCO, bilo neke frkice s vremenom, ali evo sad cu pokusati da sto konkretnije opisem poziciju i dobre i lose strane iste.

Crew Welfare Coordinator- zvuci savrseno- zamisli, placaju te da budes u crew baru, a u opisu posla ti je da organizujes zurke i crew ture.... Istina je ipak malo drugacija.
Prepisacu vam sutra svoj Job description pa cete videti koliko tu zapravo ima posla. U zavisnosti od HR managera radno vreme je izmedju 10 i 13 sati.
Istina, sad ce mnogi koji su imali CWCO na svom nekom brodu reci kako to nije istina, samo zato sto su svog CWCO-a vidjali iskljucivo uvece u crew baru i mislili da je to jedino sto mi radimo.
Eh, da je bar tako...

Zvanicno kancelarija CWCO-a je training room, osim ako vas ne zadesi k****n od HR manadzerke kao mene poslednja dva meseca pa vas ne prebaci direkt' u crew bar, ali pricacu vam o tome nesto kasnije. CWCO u toj "kancelariji" mora da provede dnevno odredjen broj sati radeci kojesta, ... Nekad ima posla preko glave pa se ostaje i izvan radnih sati, a vrlo cesto posla nema uopste ali se ipak radni sati moraju ispuniti. Meni je na kraju ugovora (o pocetku ugovora cu pisati u nastavku jer je bio potpuno drugaciji od kraja) radno vreme bilo 09am-12pm, 04pm-07pm (to su mi bili "office hours"), onda DVD locker ( bukvalno sedis tamo i izdajes filmove) od 09pm-11pm svako vece, sem the night before turnaround day, i onda od 11pm do 02am aktivnosti u crew baru.
Preko dana za vreme office sati CWCO organizuje aktivnosti, crew ture, predstave za posadu, veliki bingo, open deck party, hot chocolate na crew pool-u, i jos mnooogooo mnooogooo toga.
Za vreme tih office hours CWCO smislja sledeci crew club calendar (calendar u kom se nalaze sve crew aktivnosti za sledeci kruz)...
CWCO smislja cime da zabavi posadu koju nije uopste lako zabaviti, pa izmislja kule i gradove, wii nights, treasure hunt nights, picture hunt nights, battle of the sexes nights, movie nights, kojekakve trivie, i onda se CWCO skenja kad se niko ne pojavi na tim vecerima jer crew to ne zanima, i sve to samo zato sto kompanija zeli Enrichment za posadu, sto znaci sto manje zurki a vise nekih...hm...edukativnih, rekreativnih aktivnosti za koje posadu bas boli ona stvar, daj ima zurku i oni srecni, filipincima daj bingo i karaoke i oni presrecni...ali neeee, kompanija zeli da se karaoke sto vise izbegava, u kruzu koje je 10 dana, dozvoljena je jedna jedina zurka (naravno, to je potpuna glupost, pa sam ja od nekih veceri koje bi trebalo da budu neki chill out kao sto je plug & play night pravila spontane zurke koje su uvek bile bolje od organizovanih)...
U svakom slucaju, da ne nabrajam sad sve aktivnosti potrajalo bi, posao nije toliko lak koliko se cini. Vi ste prakticno Cruise director za crew, ali radite sami, za razliku od cruise director-a koji ima svog zamenika i citav team cruise staff-a oko sebe...uf sto bih volela da sam cruise staff :) elem... nije lako, a prelamo placeno a tu kolicinu posla.... da vam ne spominjem sad i zaduzenja koja su van crew  aktivnosti, kao sto su birthday cards every month, pomaganje HR manageru za tier 1, and 2 (predavanja za posadu), najteze- embarkation day- helping crew office with paperwork, ustani u 6 da bi docekao novu posadu, i predao ih supervizorima, sta god da ima veze sa posadom CWCO se automatski smatra odgovornim i zaduzenim da pomogne... na primer kad smo bili po Aziji, pa smo svaku luku davali celoj posadi pasose da bi mogli da izadju napolje, i onda kad isplovimo sve te pasove opet skupljali i tako u krug celu Aziju, CWCO je morao da bude tamo i da pomaze, jer boze moj to ima veze sa posadom!  

 Pozicija nije staff, nego petty officer- recimo manje od staff-a, vece od crew. CWCO ne uziva deck privilegije, osim slobodnog kretanja po brodu, u uniformi naravno.
CWCO jede u staff mess-u, a ako pozeli da ode do picerije ili nekog restorana, kao i svi ostali ciji je rank crew, mora da ispuni deck privileges form.
CWCO (ako je zensko) najverovatnije je da ce ziveti solo u kabini. Ja sam imala srece da sam ceo ugovor bila sama u Pursers kabini na deck-u 4, ali sam cula da muskarci uglavnom dele kabinu sa jos nekim iz deck departmana, uglavnom sa assistant printer ili florist ili vec nekim ko je takoreci "sam" na svojoj poziciji. Za devojke jos nisam cula da su delile kabinu, ali sam cula da ne zive sve u staff kabini, neke je zadesila i kabina na deck-u 2 gde su delile kupatilo sa kabinom pored.

CWCO odgovara direktno menadzeru ljudskih resursa, koji/koja odgovara direktno kapetanu. Kakav ce zivot CWCO-a na brodu biti zavisi iskljucivo i samo od HR managera (meni je kad kad pravio probleme Hotel General Manager ali nista strasno). Prva 4 meseca ugovora sam imala ludu srecu i divnu HR managerku koja je bila u fazonu- ako je posao zavrsen radi sta hoces, nema potrebe da budes na brodu kad je port day jer maltene nikog nema na brodu, tako da sa njom nisam imala zvanicne radne sate, vecinu vremena sam radila iz kabine ili training room-a i to samo na sea days, svaki port day mi je bio off.
Sva sreca pa smo prva cetiri meseca obisli pola planete, i onda kad je dosla vestica od HR managerke to su bila dva meseca Aljaske, tako da nisam mnogo propustila.
Da nije bilo prve managerke ta 4 meseca mog ugovora ne bih videla ni pola onoga sto jesam, Australiju, Novi Zeland, Novu Gvineju, Juznu Koreju, Bali, Maleziju, Kinu, Japan, Francusku polineziju, Havaje... i to je ono sto cini da se ne kajem sto promenih poziciju. E, a ali onda je dosla Suertha iz Juzne Afrike na svoj prvi ugovor na Princess-u posle 7 godina na celebrity-ju kao kojekakva captain circle host, spa maganer, future cruises sale, CWCO... promenila pozicija i pozicija, i valjda ovi nisu hteli da je unaprede u HR managera i ona dosla na Princess... na osnovu cega je zaposlena- ne znam- jer nikakvu diplomu nema, ja imam vecu diplomu u ljudskim resursima nego ona- jel, ona je kao sto rekoh nema, i sad da ne bih duzila o njoj jer sam toliko besna da mi 10 listova papira ne bi bilo dosta da ispoljim svoje frustracije, u najkracim crtama, zena je dosla na Sea Princess samo na dva meseca (iskrcavale smo se isti dan) i posle nje se moja prvobitna HR managerka vracala... Suertha (u daljem textu kucka) je prvo bila u fazonu da nije ona tu da menja stvari nego samo da nadgleda bla bla, kad vec ostaje svega 2 meseca...medjutim... promenila mi je radno mesto, iscimala pola broda da se meni napravi poseban radni sto u crew baru gde nema INTRAneta (net koji se koristi da bi se slali mailovi po brodu, obavestenja, reklame za aktivnosti, i uopste sva komunikacija na brodu se svodi na taj mail i koji CWCO koristi jako mnogo), i samim tim nisam bila u mogucnosti da obavljam taj deo svog posla a bilo mi je zabranjeno da u toku svojih radnih sati napustam sto, maltene ni u wc a ne da odem negde gde ima neta da posaljem mail... potpuno je promenila pravila, na crew ture koje ja organizujem nisam vise imala prava da idem iako mi je to u job description-u... mogla sam samo da ih dispatch... jel da prebrojim glave pre nego sto udju u bus ili kako vec,... Vec u prvoj nedelji dala mi je formal written warning iz potpuno neosnovanog razloga... rekla mi je da ostanem na brodu dok se ne zavrsi tier 2, i da nakon toga mogu da idem da dicpatch-ujem crew turu (Port Ketchikan- tender tog dana) ... tier tu se uglavnom zavrsavao oko 11am, ali ovaj put bio je gotov u pola 11, i ja kako mi je ona rekla nakon sto se tier 2 zavrsio, odem presvucem se, i u 10 do 11 stanem u red za tender koji je bilo do pola m1. crew tura je bila u 12pm, ali ja kao CWCO moram da budem na mestu nalazenja minimum pola sata ranije, a s obzirom da je bio tender, nisam htela da rizikujem, i u 3 minuta do 11 mi je skenirana kartica i u 11 i 15 sam bila u portu cekajuci crew. Kad sam se vratila sacekao me je formular SD2 koji je formal written warning jer sam po misljenju kucke napustila brod 3 minuta pre nego sto mi je bilo receno (da, proverila je kod security-ja kad mi je skenirana kartica, stalno je to radila, cak i kad sam privatno isla napolje u toku svoja 4 sata pauze dnevno- i da, morala sam da je pitam svaki put da li smem da izadjem sa broda)... dala mi je appraisal 2,59, sa komentarima gde nije direktno napisala do not rehire nego sve izokola me napljuvala i tacno se vidi da je zena imala nesto privatno protiv mene, nije me gotivila iz nekog razloga, cuj mene gotivila, mrzela me koliko god je mogla, ... i ja po napustanju Sea Princess-a dobijem rotaciju za Island Princess 12og oktobra- medjutim... kucka je 100% poslala par mailova u LA i meni stize mail oz Napulja pre neki dan da nisam vise eligible for future employment with Princess Cruises or any of the affiliated brands.
Ja napisem mail kako smatram da sam ostecena i da je to ne fer, i fino ga srocim, i sad su mi poslali neki formular koji je kao zalba, moja strana price, sad cu to da ispunim i da posaljem mada sumnjam da ce to nesto promeniti...

u svakom slucaju, CWCO zvuci sjajno dok se ne proba- ili dok vam kao HR managerka ne bude neka ostrokondja :)

eto, nadam se da sam pomogla, zao mi je sto nisam imala mnogo lepih stvari da kazem.   :-*
We are tied to the ocean. And when we go back to the sea, whether it is to sail or to watch - we are going back from whence we came.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Katastrofa, dotična zbilja zaslužuje kvalitetan boksački tretman... A ti draga imaš beskrajne mogućnost izvan Princessa, ako ti ne uvaže žalbu, a trebali bi je uvažiti...

P.S. hvala ti na poučnom tekstu iz kojeg se jasno vidi kako se na brodu većina stvari događa isključivo na osnovi toga kako se sviđaš nadređenima, na osobnoj razini - nažalost...

Sretno sa svime, Letis  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline prospy

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Celebrity Cruises
  • Job Title: Financial Controller
Letis, dođi na Celebrity. Plata je za 50% veća.
Imaš velike šanse da se zaposliš. Mada bih ja, da sam na tvom mestu, aplicirao za youth staff ili cruise staff (kad već imaš iskustva)
Never underestimate the power of denial.

Offline Letis Dufe

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
    • View Profile
Pa naravno da je veca, na svakoj kompaniji je veca plata za tu poziciju... Na royal-u se to zove assistant HR manager ( sto u stvari i jeste) i plata je $2500... A da sad opet menjam kompaniju a kontala sam da odradim samo jos jedan ugovor... da opet placam agencije, intervjue, lekarske... nemam snage.
We are tied to the ocean. And when we go back to the sea, whether it is to sail or to watch - we are going back from whence we came.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Pa naravno da je veca, na svakoj kompaniji je veca plata za tu poziciju... Na royal-u se to zove assistant HR manager ( sto u stvari i jeste) i plata je $2500... A da sad opet menjam kompaniju a kontala sam da odradim samo jos jedan ugovor... da opet placam agencije, intervjue, lekarske... nemam snage.

Letis, da bi te netko okvalificirao sa "Not eligible for future employment with Princess Cruises or any of the affiliated brands" mora postojati niz jakih razloga, dokumentiranih sa izjavama svjedoka, te konzistentan niz negativnih Performance Evaluation-a (jedan nije dovoljan).
Postoje advokati koji su specijalizirani za zastupanje prava posade, i koji znaju bolje od tebe kako se stvari odvijaju na kruzerima. Ako ništa drugo, besplatno će te savjetovati i reći ti kakve su ti šanse za povratak na posao. Znam da ti to sada zvuči nemoguća misija, ali ako se dokaže neosnovano postupanje prema tebi, sve se može okrenuti naopačke.
Zaboravi na taj formular koji su ti poslali, nema od toga ništa. To je samo da kompanija može reći da su poštovali (svoju) proceduru žalbe na njihovu odluku.

Postoje osobe poput te tvoje šefice koje znaju prepoznati u trenutku koliko je nekome važno imati i zadržati posao, i kada to prepoznaju, bez milosti iskorištavaju.
Najčešće se to događa automatizmom, jer 90% posade (Indijci, Filipinci, Tajlanđani ...) će učiniti SVE da zadrže posao, pa tako i pregaziti vlastito dostojanstvo.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Da li na lakši ili na teži način, ali svako treba naučiti da se za svoja prava mora izboriti.
Naravno, prvo treba poznavati svoja prava, a onda i znati kako dostojanstveno i nepokolebljivo zastupati svoju poziciju pravim balansom psihologije i poznavanja propisa i procedura.
Ali da ne filozofiram previše, to svako uči iz svog iskustva, ili jaše ili ga jašu.
Sećam se svog prvog posla - ogromna kompanija, puno birokratije, prepuno malih, srednjih i velikih šefova, ja mlad i naivan... a uvek neka hijena vreba iza leđa. I naučio sam. Nikada, ali nikada me niko neće jahati, ako na to svojevoljno ne pristanem.