Author Topic: Safe Cruise, Beograd: Crew Welfare Coordinator, Princess Cruises, $1.050/Month  (Read 16922 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline RUKATI

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
E Cisto da se javim da sam ja obavljao poziciju CWCO do 15 januara, i od tada sam zvanicno na odmoru na moj zahtev.
Tacno mogu da zamislim kako ti je bilo sa tim i***tom od menadzerke. Meni je bilo super imao sam stvarno extra HR i mogao sam da radim bas sta sam hteo.
Ali i on mi je rekao da ima takvih debila od HR-a da ni sam necu moci da verujem. I eto ti sad citam tvoju pricu i ne verujem.
Sad me zvali da se prikljucim na golden 11og novembra, razmisljam se ici ili ne. Male su pare kad pogledam koliko sam zaradjivao u restoranu.
Ja sam bio prvi CWCO u floti, i mozes da zamislis kako je meni bilo, sve novo, nikakvi standardi nista, pa bih mogao da se pohvalim da je dosta ti stvari poteklo od mene. Naravno taj dvd loker nije, meni su hteli da ga uvale posto poto ali nisam se dao.
Tako je bilo kad sam napustio brod a sta se sad desava ne znam. Ko Ima neka pitanja neka pita.

P.S.
Letis Dufe mogla bi da mi das neki materijal ako imas, ja nisam nista poneo sa prethodnog broda.
U svoj onoj frci i brzini zaboravim da ponesem stvari koje sam ja da kazes standardizovao oT

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
@Letis svaka ti čast na ovako dobrom opisu posla, kapa dole =""
@legija ako mozes bjezi u JACD ja cu probati u JAP i idemo da valjamo devize odnosno zelembaće hehehe  :yahoo:

Offline Letis Dufe

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
    • View Profile
Rukati ja jedino sto imam da ti dam je gomila slicica, clip arta i tih gluposti za postere ili za sta vec mogu da sluze, nista drugo nisam ponela...
 -()-
We are tied to the ocean. And when we go back to the sea, whether it is to sail or to watch - we are going back from whence we came.

Offline RUKATI

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Rukati ja jedino sto imam da ti dam je gomila slicica, clip arta i tih gluposti za postere ili za sta vec mogu da sluze, nista drugo nisam ponela...
 -()-
Opusteno, snaci cu se.   :D Nadam se da se vracas uskoro, i da ce cela ta corba koju ti je zakuvala ta sefca da se zavrsi pozitivno. Jako cudno da dolazis direktno sa intervjua na tu poziciju, posto su vecino CWCO primani kao internal transfer. Tako sam i ja poceo to da radim. Veruj koliki god pritisak da si osecala to nije nista sa onim sta moze da bude u restoranu, ja sam imao tu srecu da sam prosao taj pakao  :tuctuc: pa su mi posle toga svi poslovi pesma. :haha: valjda me nece zakaciti taj tvoj i i***t od HR, ali kao sto neko pomenu na forumu ako skapiraju da ti taj posao nije sve u zivotu bice ti sto puta lakse.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Opusteno, snaci cu se.   :D Nadam se da se vracas uskoro, i da ce cela ta corba koju ti je zakuvala ta sefca da se zavrsi pozitivno. Jako cudno da dolazis direktno sa intervjua na tu poziciju, posto su vecino CWCO primani kao internal transfer. Tako sam i ja poceo to da radim. Veruj koliki god pritisak da si osecala to nije nista sa onim sta moze da bude u restoranu, ja sam imao tu srecu da sam prosao taj pakao  :tuctuc: pa su mi posle toga svi poslovi pesma. :haha: valjda me nece zakaciti taj tvoj i i***t od HR, ali kao sto neko pomenu na forumu ako skapiraju da ti taj posao nije sve u zivotu bice ti sto puta lakse.

radila je i Letis za njih kao youth staff ali sezonski... a sad vidim da cesto traze CWCO za Princess  :hmm:
Once a sailor, always a sailor.

Offline RUKATI

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Pa onda cela ta slika izgleda malo drugacije. Mogu da zamislim kako je nekom ko prvi put dolazi da radi na brod i dobije CWCO. Otprilike ne zna ni sta je crew bar, ali dobro ziv se covek na sve navikne. Inace u poredjenju sa svim poslovima na brodu , ovaj je stvarno najbolji, ako nisi u fazonu da juris neku karijeru nego samo da putujes i da se za***vas i pri tom ne zaradis neke sulude pare. Sve bi bilo lakse kad ne bi imao zmije na brodu koje te sputavaju na svakom koraku, realno lakse je zabaviti posadu nego se izboriti sa svim menadzerima koji se tripuju da su ti sefovi.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Pa onda cela ta slika izgleda malo drugacije. Mogu da zamislim kako je nekom ko prvi put dolazi da radi na brod i dobije CWCO. Otprilike ne zna ni sta je crew bar, ali dobro ziv se covek na sve navikne. Inace u poredjenju sa svim poslovima na brodu , ovaj je stvarno najbolji, ako nisi u fazonu da juris neku karijeru nego samo da putujes i da se za***vas i pri tom ne zaradis neke sulude pare. Sve bi bilo lakse kad ne bi imao zmije na brodu koje te sputavaju na svakom koraku, realno lakse je zabaviti posadu nego se izboriti sa svim menadzerima koji se tripuju da su ti sefovi.

Istina, posao ne zvuči loše ali su plaća i mogućnosti promocije veeeeliki minus... Što misliš o poziciji "Junior assistent cruise director" ??
Once a sailor, always a sailor.

Offline RUKATI

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Na Princessu ta pozicija je pocetna za cruise staff department. Plata je isto tu negde oo 1000$, ides po brodu i glumatas budalu onim passangerima, kojima se nivo inteligencije spustio na nivo malog deteta  :-))))' Ima tu raznih tematskih veceri, kostimiras se i tako skakuces i pricas trule fore svaki novi cruise. Moras da si izuzetno komunikativan i da nemas blama da izadjes pred 300 ljudi i mozda ispadnes glup(ako ti to podje za rukom pred amerikancima). Vodis kojekakve kvizove,trivie, nagradne igre, zumbe, salse(moras znati i da igras :banana:), ides na partije za goste animiras ih, vodis karaoke veceri, sprtske dogadjaje, drustvene igre... E sa druge strane imas easy life, dosta slobodnog vremena, i stvarno lagan posao ako ti lezi sve ovo sto sam prethodno nabrojao. Sledeca pozicija ti je assistant cruise director i posle toga cruise director. Dosta toga zavisi ko ti je cruise director, ja sam ih poznavao dosta(oni najvise cirkaju valjda da ubiju tremu)neki su bili stvarno cool a neki su bili totalni k****ni :neee:  da su ljudi davali sign off zbog njih. Sve skupa, dobar posao,dobra kabina, zgodne koleginice, dobro zezanje ali mala plata  b00/

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
"realni rad" junior assitant cruise directora
« Reply #23 on: 18/October/2012 »
ajde ako ti nije problem da napises tu ili meni na PM "realni rad" junior assitant cruise directora. posto si spomenuo to radno mjesto htio bih cuti informacije "sa terena".

Offline RUKATI

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: "realni rad" junior assitant cruise directora
« Reply #24 on: 18/October/2012 »
ajde ako ti nije problem da napises tu ili meni na PM "realni rad" junior assitant cruise directora. posto si spomenuo to radno mjesto htio bih cuti informacije "sa terena".

Nisam bas siguran sta podrazumevas pod terminom "realan rad" ali ako je ono na sta ja misliim vec sam ti opisao u prethodnom postu, ako mislis na radne sate to ti je na brodu relativno. Zavisi od mnogo faktora, duzine kruzeva, starosti gostiju, cruise directora, tebe samog, pojedinacnog broda itd. Nekad ces raditi 13-14 sati nekad samo 3 nekad neces raditi uopste(dry dock), sve zavisi. Sve u svemu lep posao.

Offline Letis Dufe

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
    • View Profile
CWCO nije pocetna pozicija za Cruise staff position, kada je meni na brodu bila glavna shore side HR manager u poseti zaduzena za sve HR managere i CWCO-e na Princess brodovima, Michele Rabe, ja je pitala da li je CWCO uvod u Cruise staff, i koji su uopste uslovi napredovanja, rekla mi je da ako hocu da se prebacim u Cruise staff mogu to samo i jedino preko internal transfer-a kao i svi drugi sto mogu tako da apliciraju, ali ta pozicija nikad nije u ponudi, dok sam ja bila na brodu sa kopna su trazili i u Britaniji, i Americi i Kanadi, na brodu se nije oglasavao taj posao. Kad sam se vratila videh da je Safe Cruise dao oglas za tu poziciju ( eh kad bih mogla opet sve ispocetka :) ).
Elem, Cruise staff koji inace spadaju pod oficire, ide ovako: Prvo si Junior assistant cruise director- plata 1200$, i delis officer kabinu sa jos jednim JACD. Nakon recimo dva do tri ugovora zavisi koliko si vredan i koliko imas srece postajes Assistant Cruise director, plata 1800$ i ne delis kabinu, imas svoju officirsku sa prozorom :) E onda treba par godina da se igras ACD-a da bi dosao do Deputy Cruise Directora gde plata nemam pojma kolika je. E onda ponovo treba da gulis par godna da bi, za pocetak odradio ugovor-dva kao Acting Cruise director - sto znaci da si zvanicno jos uvek Deputy ali obavljas duznosti cruise directora...i nakon toga postajes zvanicno Cruise director gde imas kabinu koja izgleda kao dvosoban stan a o  :money: da ne govorim. Meni je sad na brodu Cruise director bio jako dobar prijatelj pa mi je objasnio kako i sta, koliko i cega sve tu ima, i probao covek da me prebaci u Cruise staff, ali nije dobio dozvolu moje HR managerke - one kalasture, posto, jel' mora ona da potpise da se slaze s tim, i nije htela.
Elem, da, pozicija je super, ne razmisljajte uopste da li ili ne. DA.
We are tied to the ocean. And when we go back to the sea, whether it is to sail or to watch - we are going back from whence we came.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Rukati, hvala puno na detaljnom opisu :)

Letis, mislim da je Rukati pricao o JACD poziciji kao entry level za Entertainment dept. I tebi puno hvala na riječima motivacije  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re: "realni rad" junior assitant cruise directora
« Reply #27 on: 18/October/2012 »
Nisam bas siguran sta podrazumevas pod terminom "realan rad" ali ako je ono na sta ja misliim vec sam ti opisao u prethodnom postu, ako mislis na radne sate to ti je na brodu relativno. Zavisi od mnogo faktora, duzine kruzeva, starosti gostiju, cruise directora, tebe samog, pojedinacnog broda itd. Nekad ces raditi 13-14 sati nekad samo 3 nekad neces raditi uopste(dry dock), sve zavisi. Sve u svemu lep posao.
pobrkah ja malo :D nuspojava ranog ustajanja nakon godine dana nocnih smjena xD uglavnom hvala tebi i Letis na opisima, odo ja na recepciju ^^ veca para ali "poznati" teren :D

Offline RUKATI

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Letis, mislim da je Rukati pricao o JACD poziciji kao entry level za Entertainment dept. I tebi puno hvala na riječima motivacije  :uzdravlje:

Tacno tako mislio sam na JACD kao entry level position. Letis je dala bas dobar opis hijerarhije, mene nije to toliko zanimalo pa nisam obracao paznju. Meni se posle tri ugovora u restoranu smucili passangeri pa sam pobegao da nemam nikakav kontakt sa njima. Imali  smo goste Portorikance i Njujorkere :tuctuc: jedno 4 meseca za redom i totalno sam odlepio veruj mi da mi se zivot smucio. oT E onda sam da ne bih dao sign off presao na CWCO kao internal transfer  :yeah: i to olaksanje ne mogu da opisem. Prilikom obavljanja CWCO dosta sam blejao na recepciji, i mogao sam da predjem mimo svih pravila da radim kao JASP sledeci ugovor, General Manager mogao da me provuce ali ja nisam hteo. Na purserima ti je posao complains, complains, complains,complains :rtfm: nadrkani putnici glupi da ne kazem kao sta. Ali ko voli nek izvoli ipak si kao neki oficircic, a i nije neka lova za pocetak, mislim 1200$. E da Letis, Cruise Director ima platu oko 5000 otprilike kao i HR, mozda koju stotinu vise ali tu su negde. Ali da postanes Cruise Director je za nas nemoguce.  

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Tacno tako mislio sam na JACD kao entry level position. Letis je dala bas dobar opis hijerarhije, mene nije to toliko zanimalo pa nisam obracao paznju. Meni se posle tri ugovora u restoranu smucili passangeri pa sam pobegao da nemam nikakav kontakt sa njima. Imali  smo goste Portorikance i Njujorkere :tuctuc: jedno 4 meseca za redom i totalno sam odlepio veruj mi da mi se zivot smucio. oT E onda sam da ne bih dao sign off presao na CWCO kao internal transfer  :yeah: i to olaksanje ne mogu da opisem. Prilikom obavljanja CWCO dosta sam blejao na recepciji, i mogao sam da predjem mimo svih pravila da radim kao JASP sledeci ugovor, General Manager mogao da me provuce ali ja nisam hteo. Na purserima ti je posao complains, complains, complains,complains :rtfm: nadrkani putnici glupi da ne kazem kao sta. Ali ko voli nek izvoli ipak si kao neki oficircic, a i nije neka lova za pocetak, mislim 1200$. E da Letis, Cruise Director ima platu oko 5000 otprilike kao i HR, mozda koju stotinu vise ali tu su negde. Ali da postanes Cruise Director je za nas nemoguce.  

Zasto je za nas nemoguce da postanemo Cruise director(i)?? :D
Once a sailor, always a sailor.