Author Topic: Bar Accountant posao  (Read 2560 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline MarkTom

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Bar Accountant posao
« on: 05/September/2012 »
Poštovanje ! Želim puno pozdrava cijelom forumu  :run:

Forum je extra, satima sam ovdje proveo, registrirao se danas i prezadovoljan sam...Svaka čast šefu foruma, zaista izvrstan site gdje ljudi mogu da se informišu i postignu nešto.

Ja sam Marko, 23 godine, iz Mostara (BiH), engleski jezik studiram, konobarim dvije godine, caffe/restoran, učim nove stvari, pomagao sam gazdi i oko inventura, nekako volim račune, upisivanje, podatci, organizacija i nekako se vidim na toj poziciji...
Zanima me dali je moguće aplicirati i očekivati nešto ?
Jer uz taj posao nekako me zanima još bartender i cabin steward...

E sad, ako ću iskreno, nije mi toliko bitno da imam velike novce, koliko bi volio da imam malo vremena za vidjeti odredišta i upoznati neke kulture, malo vidjet i uslikati...
to je ono iskreno....e onda dolazi novac...
Jer nemam obaveza i volio bi dugo da se bavim ovim poslovima i živiti na brodu.
Jer je to predivno, i zaista se vidim u tome...Ja sam dosta organiziran, pouzdan i odgovoran...To su moje kvalitete na koje se ponosim...Stvarno sam ambiciozan i volim engleski, snalazim se, brzo učim...

Ne pušim, rijetko pijem, ne drogiram se, zdravo živim, sna mi ne treba previše...dakle naučio sam se na mnogo stvari, i živio sam, brinuo se za sebe, i bilo mi je teških trenutaka, fakat ono mislim da se mogu prilagoditi ama baš svemu....

Uočio sam da ima i Princess Cruise koji plaćaju putovanje/aviokartu, što je super....Ukoliko sam se informirao ok, i volio bi novac iskoristit za automobil, ili garsonjeru...uglavnom zaista znam da štedim...

E sad nešto me zanima još u vezi tri posla koja sam nabrojao:
bartender - responsable for serving alcolic beverages to passangers in lounges and on decks, plaća 1700-2400 $
cabin steward - daily cleaning of passanger cabins, plaća 1800-2200 $
bar accountant - responsable for accounting procedures of the bar department, plaća 1600 - 2100 $

ja sam pedantan, i nije mi problem čistiti, higjena mi je na prvom mjestu

uglavnom ove poslove trenutno preferiram, znm da nisu lagani, niti jedan i nije...svaki poseban na svoj način, ali mislim da bi to uspješno radio...
Dali ima opredjeljenja za bartendera, ili on ide svugdje i gore i dolje....ili ipak ima neko mjesto da se smjestim i naučim na određen prostor i da mogu zatvorenih očiju da radim, koji su uvjeti, jel ima veze sa koktelima, koja upoznatost treba da bude...ja znam osnovno i to, drukčije je to na brodovima pretpostavljam... :rtfm:

i bar accountant dali samo radi za caffe taj, ili sve kolektivno, kako to funkcionira....

Hvala na odgovorima, pokušavao sam naći da ne otvaram new topic ali bezuspješno, unaprijed se izvinjavam...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Bar Accountant posao
« Reply #1 on: 05/September/2012 »
I Bar Accountant i Bartender su pozicije na koje nije teško upasti ako imaš dugo i dokazano iskustvo na tim ili sličnim poslovima.
Ali ...
Uglavnom se ljudi na brodu lome nekoliko ugovora kako bi došli na tu poziciju.
Dakle, ako misliš da možeš impresionirati regrutera da ti udjeli taj posao, samo naprijed, u protivnom - Bar Steward, Bar Waiter i slično ćeš puno lakše dobiti.
Kao Bartender, trebaš znati sve koktele koji se služe na dotičnom brodu, a to ne možeš iz knjige naučiti. Treba ti praksa.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline MarkTom

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Bar Accountant posao
« Reply #2 on: 05/September/2012 »
 ;D
zar ima razlike u bartender i bar steward....
zar te pozicije nisu slične podosta...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Bar Accountant posao
« Reply #3 on: 05/September/2012 »
;D
zar ima razlike u bartender i bar steward....
zar te pozicije nisu slične podosta...

Da bi od Bar Stewarda došao do Bar Waitera, trebaš odraditi nekoliko ugovora, a onda od Bar Waitera do Bartendera, još nekoliko ugovora.  :deda:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline MarkTom

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Bar Accountant posao
« Reply #4 on: 05/September/2012 »
Bože =""

fakat ima dosta ugovora da postignem heh

ništa onda krećem od Bar Stewarda pa vidjet ćemo...
Mada accountant mi je nešto extra, ali i cabin steward....E da, za ovaj Cabin Steward sam čuo da malo kada mogu napustiti brod, da su uvjeti dosta loši i teško im je...jer dosta ima posla...

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Bar Accountant posao
« Reply #5 on: 05/September/2012 »
Bože =""

fakat ima dosta ugovora da postignem heh

ništa onda krećem od Bar Stewarda pa vidjet ćemo...
Mada accountant mi je nešto extra, ali i cabin steward....E da, za ovaj Cabin Steward sam čuo da malo kada mogu napustiti brod, da su uvjeti dosta loši i teško im je...jer dosta ima posla...

Ako hoces moj savjet (mislim da sam kompetentan : ) uradi sljedece:

Apliciraj za Bartendera (ne mozes preko EP-a)

Sastavi dobar CV, nauci 10-15 koktela poznatih sastave (teoriju)
Nauci dosta o svim picima, vinima, spiritima, pivu itd.

Bitno ti je proci preliminarni interview, nakon toga mozes uplatiti skolu bartendinga (200-300 eura) gdje ce te ljudi nauciti dosta i u praksi, cak i osnove flaira, i onda lagano na glavni interview.
Najgore sto ti se moze desiti je da ti ponudi nizu poziciju (Bar Waiter) sto je u svakom slucaju stepenica vise od Bar Utility-a.

P.S. Nisam vidio da postoji pozicija Bar Acountant, koliko znam Head Bartenderi vode racuna o pojedinim barovima, a Bar Manager o svim zajedno...

Pozzz i Sretno!

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Bar Accountant posao
« Reply #6 on: 12/October/2012 »
Na Princessovim brodovima ja nisam video da ima: Bar Acountant,Head Bartender ili Bar waiter.
Postoji ovakva lestvica :Bar utility,Bar steward,Bartender,Bar Supervisor,Junior Assistent Bar Menager,Assistent Bar Menager,Bar menager.
Za Bartendera moraš da budeš čisti profesionalac.Ja sam ih sa područja Balkana upoznao samo dvojicu Simo Makedonac i Ivan Srbin.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .