Author Topic: Odradio sam ugovor (Bar Utility) na Princezi Kariba i evo kuci  (Read 5638 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Ekipa, IZVINjAVAM SE sto se nisam javljao, uvek sam isao preko telefona na net i nisam znao sifru za forum a nisam ni mogao na yahoomail da vidim sifru.
Danas sam doleteo iz Bostona preko Minhena u Bg.
Odradio sam ugovor na Princezi Kariba i evo kuci onako malo cuga kontam da sutra treba da otvorim bar na 16dck. Ali necu  :run:
Ovako otvoren sam za sva pitanja i jos jednom se izvinjavam sto se nisam javljao.
Da ispricam malo kako je bilo, kad sam dosao u San Huanu na 7 dana kruzeve oko Kariba samo cu reci ``to nije humano`` svako vece krvave carape sam skidao a od bolova nisam mogao da spavam dok nisam otkrio cudesan lek house highland warriors scotch. Prvih mesec dana u najblazu ruku krvoprolice i onda dodje krosing u Englesku i jednostavno ja na open decku gde sam radio nema ljudi nema pinja kolade i kerija,loadinga i ostalih stvari. Tu je poceo easy life i onda dobijem rotaciju u Crew Bar e tu je pocelo svako ali svako vece otkidanje od alkohola, svako vece sam sa jednim bartenderom iz Srbije ginuo do 3-4 ujutro sa stage crew i ostalim ladojajcima. Suma sumarum pozicija je kao sto kaze Bebi Dol `Krv,suze i Bol` al imao sam tu ludu srecu da sam odradio 4 meseca Engleskih ostrva i toliko se povezao sa svim zivim.
U Crew mess sam jako retko zalazio ako mi je bas bas bilo dosadno jer sam klopao samo najace stvari iz dajninga i kafe kariba jer sam imao dill sa susefom alkohol za klopu.
Brod sad opet ide na karibe i opet krece umiranje od posla.ja nisam radio pub lunch nikad,nz zasto sef i sefica su mi bili sa Jamajke ako si fer i oni su ako si govno i oni su i tako u krug, uglavnom bilo je jedno ok iskustvo uzeo se neki kesh al kad se pogleda koliko druge pozicije uzmu to je smesno.
Aprajzal mi je 3.66 i jbg ocekujem promociju ako ne onda igramo na neki drugi. Pitajte slobodno sta vas interesuje. Sefe puno postovanje.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Odradio sam ugovor na Princezi Kariba i evo kuci
« Reply #1 on: 14/September/2012 »
 :uzdravlje:

Eto sada znaš, može se uzeti dobra lova, ali treba znati engleski.
Bar Utility je totalno entry level, ali ako si se ušemio, naučio nešto, nisi pravio probleme, možeš krenuti i na bolje.

Kod mene dobivaš promociju, samo mi ispuni Upitnik za Veterane.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Engleski totalno ok, svako vece u crew baru napinjem doktora iz Juzne Afrike da je svaba jer se zove Herman, zvao sam ga assistent doc. trainee to su bili shokovi zivi, problema 0, 2 bar supervizora me zadnji dan vodili na jastoga u Bar Harbour`u i hteli da me predloze za radnika meseca.
Promocije na brodu su stale,to mi je licno rekao Bar menadzer kad mi je davao aprajzal i rekao da pitam u agenciji a da se on pita dao bi mi bartendera odmah da moze, al otom potom, mozda budem menjao department. Par dana sam ovde i idem za Hrvatsku na nekih par nedelja na well deserved rest sto su mi naveli :) Uzdravlje.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline Mirem

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Ono što te ne ubije, ojača te! Welcome back :)

Offline lapidus

  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Pozdrav Rumljanin


Ajde ako te ne mrzi da nam konkretno opises tvoj deo posla kao Bar utility.

Znaci od ustajanja pa sve do kraj radnog vremena, dal je bas posao br utility tezak ili nije kako se prica? Koliko imas slobodnog vremena za luku? Da li kad je brod u luci jer gosti izlaze tad,da li si tad slobodan dok se oni ne vrate na brod?

Ako mozes malo opsirnije,o plati ,tipsu. Kolika ti je mesecna zarada sa tipsom? Sta si sve radio da bi presao granicu od 600$ kao basic vague,za tips?


                                                                                                                                                             Pozdrav     :money:
.

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Visis na forumu od 2008. Do sada si mogao Bar Menadzer da budes.

Offline lapidus

  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Lako je tebi to da kazes,ti samo probas vina i to je to  :smack:
.

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Od nekuda more da se pocne,ja pucam na bar,ako prodjem za Bar Servera super ako mi ponude utility opet cu da idem,a za par godina cu i ja da probam vina  oT
Ne znam samo sta toliko cekas i postavljas isto pitanje u vise topica,brate ako hoces da radis daj gas i pici na intervju. :pilot:
Karma is a bitch,don't be an ass !

Offline lapidus

  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Inkognito ja smatram kao i ti da je ovo forum,i da forum sluzi za informacije koje su nam potrebne. A to sto se tice mene i koliko se raspitujem tu nema nicega lose,zelim da saznam i to je to. Btw jednog dana cu biti direktor kurza ili cak Master.
.

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Ama ko kaze da je lose,i treba da se raspitas,samo kazem da necekas vise nego da ides... :plovim:
Karma is a bitch,don't be an ass !

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
@lapiduse, imaju ljudi pravo, uzmi u obzir da se vracas na pocetak vec 4 godine, to je vise od pola moje mornarske karijere.
Drzim ja oko na svima koji su se prijavili na forum u prvim mjesecima od instalacije, a ti si bio 41. Sada je ovdje preko 7.000 ljudi registrirano. Godine lete. Ako si mlad sve ok. Ali ako prelazis 30-u, priblizavas se kineskom zidu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
Sefe koji sam ja po redu pri registraciji  oT
Najbolji i najbrzi put do promocije je crew bar i drinking parties!
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.