Author Topic: kad napišeš tekst za Infobarel, gdje to ljudi ?itaju? Kako nalaze to?  (Read 2387 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
Šefe sorry što sam glup, ali kad napišeš tekst za infobarel, gdje to ljudi čitaju? Kako nalaze to? Baš se objavljuje na infobarelu? I btw da li se recimo može pisati neke vrste recimo romana u epizodama ili tako nešta?


Sorry ali ovo mi je sve novo.........pa izvini ako su pitanja glupa
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Nema glupog pitanja.
Infobarrel ima sistem da ako napišeš tekst, u recimo Word-u, možeš ga prenijeti kod njih, slijedeći prilično jasna uputstva na infobarrel.com.
Kao što pišeš tekst ovdje, tako ga pišeš i tamo, samo što mora biti 100% gramatički ispravan, a ako nije pisan u duhu jezika, bit će i odbijen.
Uz objavu teksta, trebaš imati i Adsense račun kod Google-a, koji onda povežeš sa Infobarrelom.
Kada netko čita tvoj tekst na Infobarrelu, ako klikne na neku od reklama koje se tamo nalaze, Infobarrel dobije neku lovicu, koju dijeli sa tobom kao autorom teksta.
Što više korisnih i dobrih, posjećenih tekstova - veća zarada.

Kako ljudi pronalaze tvoj tekst?
Infobarrel je (uglavnom) natprosječno rangiran kod Google-a, tako da će tvoj tekst prije izaći u rezultatima pretrage u tražilici Google-a, nego ako taj tekst objaviš na nekoj anonimnoj stranici.

Ali.
Moj entuzijazam u vezi Infobarrela, Hubpages i ostalih sličnih servisa je splasnuo.
Evo i zašto.
Svakih nekoliko mjeseci, Google malo promijeni svoj sistem rangiranja tekstova, i oni nestanu sa Infobarrela.
Poučak: Ako imaš dobar tekst, objavi ga (ako već nemaš svoju .com domenu), minimalno na besplatnom blogu poput wordpress.com ili blogger.com

Evo ja sam prije 5 dana u 10 minuta složio blog sa ključnim riječima "Woman is 53 but looks 27" i već je na drugoj stranici rezultata.
Ima oko 25 posjeta dnevno, a ako bi, uz nešto više mojeg truda, bila pozicionirana među prva 3 rezultata na prvoj stranici Google rezultata, imala bi minimalno 100 posjetitelja dnevno.
100 ljudi dnevno je već posjeta sa kojom se nešto može i zaraditi.
Čim imaš posjećene stranice, imaš nešto sa čime možeš raditi.

Naravno, bloganje treba uzeti kao hobi, jer ako nema neke genijalne ideje, nema ni brze zarade.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)