Author Topic: što je C1/D a što B1/B2 ili kako ve?? koja je razlika?  (Read 10326 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline zeljkica.nc

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
a što je C1/D a što B1/B2 ili kako već? koja je razlika? oT

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
što je C1/D a što B1/B2 ili kako ve?? koja je razlika?
« Reply #1 on: 17/September/2012 »
a što je C1/D a što B1/B2 ili kako već? koja je razlika? oT

Zeljkice, Zeljkice  :tuctuc: Brini se oko bitnijih stvari :P

C1/D je Tranzitna viza (koja nama treba) a B1/B2 je turistička viza...

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
S obzirom da je ovo pitanje izdvojeno u posebnu temu, evo za ubuduće preciznijeg odgovora ako neko bude zbunjen svim tim slovima i brojevima, mada je i Google svima nadohvat click-a:

B1 - poslovna viza (business - ideš u Ameriku na neki poslovni sastanak, dogovor, procenu, potpisivanje ugovora itd.)
B2 - turistička viza (pleasure - ideš da se provedeš, obilaziš turističke lokacije, slikaš, shoppinguješ itd.)
Najčešće se izdaju u kompletu kao B1/B2. Sa ovom vizom ne može da se radi na brodu.

C1 - tranzitna viza (kroz Ameriku samo nakratko prolaziš dok ideš ka svojoj destinaciji, u našem slučaju - brodu)
D - član posade (kada avion ili brod sleće/pristaje u Americi, članovi posade moraju imati D vizu)
Najčešće se (u našem slučaju) izdaje u kompletu kao C1/D, da bismo se preko teritorije Amerike transportovali do broda i kasnije da bismo sa tim brodom pristajali u američkim lukama.

Pozdrav!

Offline runja87

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: Employment Power
  • Job Title: Ass. Stateroom Steward
Poz druže,

Mislim da grešiš u vezi sa tim da se ne može raditi na brodu sa B1/B2 vizom.. Upoznao sam nekoliko ljudi koji su bili i radili na brodu sa tom vizom.. Jedina razlika u odnosu sa nama koji smo bili na C1/D1 je bila ta što pred sing off oni nisu smeli raditi od poslednjeg američkog porta..



Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Onda se postavlja pitanje zasto u US ambasadi traziteljima C1/D vize nude i B1/B2 vizu, onako usputno, "jel hoces?"
Zar ne bi u tom slucaju dali samo B1/B2 i rekli "sa ovom vizom mozes i raditi na brodu i ostati poslovno/turisticki u US?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Penelopi2006

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
S obzirom da je ovo pitanje izdvojeno u posebnu temu, evo za ubuduće preciznijeg odgovora ako neko bude zbunjen svim tim slovima i brojevima, mada je i Google svima nadohvat click-a:

B1 - poslovna viza (business - ideš u Ameriku na neki poslovni sastanak, dogovor, procenu, potpisivanje ugovora itd.)
B2 - turistička viza (pleasure - ideš da se provedeš, obilaziš turističke lokacije, slikaš, shoppinguješ itd.)
Najčešće se izdaju u kompletu kao B1/B2. Sa ovom vizom ne može da se radi na brodu.

C1 - tranzitna viza (kroz Ameriku samo nakratko prolaziš dok ideš ka svojoj destinaciji, u našem slučaju - brodu)
D - član posade (kada avion ili brod sleće/pristaje u Americi, članovi posade moraju imati D vizu)
Najčešće se (u našem slučaju) izdaje u kompletu kao C1/D, da bismo se preko teritorije Amerike transportovali do broda i kasnije da bismo sa tim brodom pristajali u američkim lukama.

Pozdrav!

Ja sam danas dobila pasos iz ambasade i pise B1/B2 sa oznakom "M". Pa pricali smo o brodu, lepo me je pitala da li zasto zelim da radim na brodu, i normalno da ima sva dokumenta sa Royala. Tako da je malo smesno da se napravi takva greska, od strane ambasade, da mi daju vizu sa kojom ne mogu da radim...? Ja turisticku vizu na razgovoru u ambasadi nisam ni pomenula.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Ja sam danas dobila pasos iz ambasade i pise B1/B2 sa oznakom "M". Pa pricali smo o brodu, lepo me je pitala da li zasto zelim da radim na brodu, i normalno da ima sva dokumenta sa Royala. Tako da je malo smesno da se napravi takva greska, od strane ambasade, da mi daju vizu sa kojom ne mogu da radim...? Ja turisticku vizu na razgovoru u ambasadi nisam ni pomenula.

možda si nešto pogrešno ispunila na DS160, ali ne bi oni to previdjeli - bolje provjeri da nemaš u putovnici još jednu u putovnici; C1/D vizu, jer nalijepe 2 različite... možda su ti dali turističku "gratis"
Once a sailor, always a sailor.

Offline Penelopi2006

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Na jok  :nono: Ja nista nisam popunjavala, to je uradila agencija. Niti smo trazili turisticku vizu, niti sam je ja na razgovoru pominjala. Sem toga sluzbenica ambasade je imala LOE gde pise da cu da radim na brodu... Jedino sto moze da bude je mi nisu dali i C1/D vizu zato sto brod prvog dana po ukrcaju ide za Evropu, gde cu biti ceo ugovor. Iskrcavam ponovo u Majamiju (odakle i krecem). Pa se sluzbenica mozda vodila time da necu da radim u Americi, i po tom osnovu mi ne treba C!?D viza... Totalno su me zbunili..  :facepalm:

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Na jok  :nono: Ja nista nisam popunjavala, to je uradila agencija. Niti smo trazili turisticku vizu, niti sam je ja na razgovoru pominjala. Sem toga sluzbenica ambasade je imala LOE gde pise da cu da radim na brodu... Jedino sto moze da bude je mi nisu dali i C1/D vizu zato sto brod prvog dana po ukrcaju ide za Evropu, gde cu biti ceo ugovor. Iskrcavam ponovo u Majamiju (odakle i krecem). Pa se sluzbenica mozda vodila time da necu da radim u Americi, i po tom osnovu mi ne treba C!?D viza... Totalno su me zbunili..  :facepalm:

Ne znam baš, pošto postoji mogućnost da te prebace na neki drugi brod bez problema - a i ne možeš se ukrcati na brod bez C1/D vize, čitam po nekim stranim forumima.. Jesi kontaktirala agenciju?
Once a sailor, always a sailor.

Offline Penelopi2006

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Sutra cu ujutru da ih zovem...uzela sam pasos iz DHL-a i uopste nisam obratila paznju.. bzv..  :nono:

Offline Boki83

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
    • View Profile
Ciao!
Kao što sam napisao u PP, pošalji mail konzulatu ili ih nazovi. Sa b vizom ne možeš da se ukrcaš na brod.
A propos  ranijeg posta u kojem se pominje član posade sa b vizom, to je samo djelimično tačno. U tom slučaju se ukrcava sa c1d vizom, radi na osnovu te vize, ali može da signoffuje na b1/b2 vizu kako bi ostao u USA turistički.
Bilo kako bilo, bez c1d će vas CBP vratiti prvim avionom nazad.