Author Topic: Every story has a beginning...  (Read 8589 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Raidenko

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Every story has a beginning...
« on: 19/September/2012 »
Poz svima... :run:
  
  Evo najzad da se oglasim, dolazim iz Negotina,Srbije i imam 27. godine. Zivim i dalje sa mojima(znam patetika al ipak česta pojava u Srbiji), evo sad u drugom navratu "pokušavam" da završim studije za učitelja. Mada kako vreme mi odmiče i gledam situaciju trenutnu oko sebe sve mi se čini da ce mi to biti samo jedan papir više u birou za zapošljavanje. Za rad na brodu sam već godinu dana zainteresovan, mada finansiska situacija mi nije bila idealna tada, a i mojim roditeljima je to sve smrdilo na prevaru kad se radilo o agencijama koje rade zaposljavanje na brodu. Sad je situacija malo drugačija, pa sam se sad najzad registrovao na forum, a do kraja nedelje bi treba da posaljem e-mailom CV moj na engleskom agenciji koja ce me obavesti kad je sledeci datum intervjua.
  E sad cu malo da ispricam moja dosadašnja poslovna iskustva i vi iskusni veterani mi dajte savet koji posao bi mi tamo odgovarao. Licno ja bi Bar Department, kao kelner, pa posle kad se vratim da prodjem kurs barmena u Bg da bi dobio certificat barmena Srbije pa odatle se penjem dalje. Sto se tiče mog trenutnog radnog iskustva radio sam kao ispomoć-prodavac u moje prodavnice mešovite robe(otac moje je bio gazda). Radio sam to preko 5 godine, čak sam bio i vlasnik jedno vreme pri samom kraju pokušavajući da održimo nekako al smo morali da ih zatvorimo jer nas je mnogo opterećivalo finansiski. Uz to sam i radio u u jedan internet caffe-igraonica u početku manje jer sam radio u radnji mojoj, al kad je moja radnja propala poceo sam da radim u internet caffe full time. Rad u internet caffe-u je podrazumevao ubacivanjem ljudima vreme za korišcćenje kompjutera i interneta, al smo se takodje bavili i prodajom kompjuterskog hardware-a i software-a i popravkom racunara. Jedino što nisam radio tamo je kompleksna opravka kompjutera. Kasnije smo i dodali i usluzivanje pića i hrane mušterijama. Da tu dodam da sam odslužio civilno vojsku kao poštar devet meseci. Radio sam i skoro kao turisticki vodic Nemcima gde sam dobijao dnevnicu. U internet caffe ne radim vec godinu i po jer sam se posvetio studijama vise i pomazem ocu koji se vratio staroj ljubavi pčelarstvu i taman i podučava i mene. I to mu dodje odprilike to, ovo sto sam nabrajao sam razmisljao da ubacim u CV ovih dana(izuzev pčelarenje :haha:). Imam odlicno znanje engleskog i pristojno nemačkog(tu mi je pisanje slaba tačka). Dobro baratam i sa kompjuterom tj. imam znanje korišćenja Microsoft offica.
 
    Razlog za ovaj korak je jednostavan, moj mali gradić Negotin je na izdahu, poludeću u njemu, a i hoću najzad da se isčupam od mojih roditelja jednom za sva vremena. Naravno tu je i zelja da se vidim svet, činjenica je da rad na brodu vidim i kao odskočnu dasku da napustim Srbiju i zivim negde na zapadu. Naravno o tome cu tek kad postanem veteran ako dotle i dodje. Ženu i decu nemam još i ne žurim po tom pitanju dok ne navrnem 30tu. Moji nisu nešto mnogo oduševljeni ovom mojom novom ambicijom (jbg crna ovca familije :sprda:), al zato imam stariju sestru i zeta koji me guraju da ovo pokušam da ne bi se kasnije kajao. I to je odprilike to...

P.S. Nadam se da nije previše teksta za prvi put.  :(

Offline Mirem

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Every story has a beginning...
« Reply #1 on: 19/September/2012 »
Welcome! CV prilagodi za poziciju koju bi htio raditi, žišku?

 :uzdravlje:

Offline Beks89

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 173
    • View Profile
Re: Every story has a beginning...
« Reply #2 on: 19/September/2012 »
Od tvog celokupnog radnog iskustva ovde ti maltene nista nema veze sa depatmentom za koji hoces da konkurises. Mirem ti je rekla, ja cu ponoviti, CV prilagodi zeljenom radnom mestu. Znaci navedi da si radio u kaficu ili nekom klubu kao konobar. Naravno, kada odes na intervju moras biti i potkovan bar nekim znanjem o tome sta si "radio", tako da, pocni da ucis koktele, vina, i ostala pica, jer ce te to pitati.

I naravno, prvi korak u svemu tome je da posaljes CV odmah, a ne " tamo neki dan do kraja nedelje" :)

Aj pa srecno.
Snovi nikada ne umiru. Umiru samo sanjari.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Every story has a beginning...
« Reply #3 on: 19/September/2012 »
Engleski + Njemacki je trazena kombinacija za rijecne brodove, Riverside cesto ima interview krajem godine.
CV prilagodi na sljedeci nacin; Jesi popio kada kokakolu dok si radio u Internet kafeu? Jesi? E onda si ti radio u Restoranu, a ne u Internet kafeu. Itd Itd ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Every story has a beginning...
« Reply #4 on: 19/September/2012 »
A kladim se da i rumunjski znas...Jbg.nemogu se sjetiti kak je prezime nebojse iz negotina..bio na mojoj kompaniji RM..on bi ti mogao puno pomoci!Ak se sjetim javim ti..
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Raidenko

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Every story has a beginning...
« Reply #5 on: 19/September/2012 »
EEE hvala na reply-e, sinoc kasno sam napisao topic. NE ZNAM rumunski( tj.vlashki ovde kod nas) jedino po koju psovku. :sprda: Serviralo se u internet caffe sve i kafice i koka kolice sve, cu da ga prilagodim CV po tome, a citajuci forume odvojio sam listu pica koje treba da naucim. Kazem spreman sam od dno dna da pocnem pa da cupam na gore samo da upem da se "prodam" posteno na intervju. Boss, ja nemam nishta protiv i na recnih tura da idem ako je para dobra. Reci jer ima neke razlike? Iz internet caffe-a se razmisljam i da nabacim recommendation jer mi je gazda postao kao brat stariji dok sam radio kod njega. Jer sa ovim iskustvom mogu da se prosvercam u gift shop?
 Zashto Bar department? Pa hocu da naucim cocktail zanat da mozda u buducnost kad mi brod dosadi, da nadjem na zapadu neki elit bar gde mogu da osiguram posao. A i bitches of course, bitches love COCKtails!!!  :banana:

Offline Raidenko

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Every story has a beginning...
« Reply #6 on: 08/October/2012 »
Poz, cisto da bacim update...Bio na moj prvi preliminarni intervju sa Kouzon, jurio sam kao sto sam rekao Bar Waiter a dobio Assistant Waiter preporuku Celebrity Cruises ni kriv ni duzan. Zbunjen bio nacisto, al navikavam se, prodao me mnogo drugi jezik(Nemachki, vise pricali na njemu nego na English). Bio sam i na predavanja posle dva dana i tek sad mi slece polako u glavi u sta sam se je upustio. Ovih dana da malo izoshtrim CV opet za njihove potrebe, pa mogu da ocekujem Skype intervju u toku sledecih nedelja. Rekli da moze sve da se desi brze nego sto sam ocekivao, tako da budnost pionirska je nuzna. Anyway, kazi te mi kakav je Celebrity Crusies i shta mogu da ocekujem dalje? Unapred hvala...

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Every story has a beginning...
« Reply #7 on: 09/October/2012 »
 Pa nisi dobio lose...budi zadovoljan s tim.

Celebrity je OK kompanija. Plata za tu poziciju na koju ides je sasvim solidna i bices vise nego zadovoljan, ali tek posle druge - trece plate.

Istina, radices kao magarac ali i isplatice ti se.
Ako te zakaci sezona u Evropi bice ti dobro.

Offline Raidenko

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Every story has a beginning...
« Reply #8 on: 09/October/2012 »
Zadovoljan sam, samo sam malo nervozan jer je restoran sasvim druga pesma od bara.
Samo se nadam da imam u sebi da prezivim "vatreno krstenje" prvih mesec dana, sve ostalo ce doci samo od sebe.
Nagadjam da im fale ljudi ovih dana jer od sledeceg meseca im pocinje Reflection sa radom, a ako se dobro secam to ce im bude ujedno i najveci brod u floti.

Offline Borisko

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
  • Drink up me hearties !
    • View Profile
Re: Every story has a beginning...
« Reply #9 on: 09/October/2012 »
Raidenko, koliko dobrim mozes da ocenis svoj nemacki? pocetni, srednji, napredni ? da li su te ispitivali na nem.na preliminarnom?

Offline Raidenko

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Every story has a beginning...
« Reply #10 on: 09/October/2012 »
Raidenko, koliko dobrim mozes da ocenis svoj nemacki? pocetni, srednji, napredni ? da li su te ispitivali na nem.na preliminarnom?
 Pa pazi Boro moj nemacki je da kazemo srednji, jer ja znam da citam i da ga pricam, pisanje mi nije jaca strana. MEni sa njim je problem sto mi je oslabio vokabular jer ga nisam prakticirao mnogo u zadnje par godine. Ja sam od malena preko Tv uglavnom naucio jezike, engleski sam odrzio kroz godine jer visim na internetu dosta,al nemacki nije imao te srece al ce vidimo nadam se da ce mi se vrati sa praksom opet sve.
  Sam intervuju je trajao pet minuta, prvo na engleski al cim je spazila CV da mi drugi jezik nemachki odmah smo preshli na nemacki casual razgovor kako si i tako to. Pa onda je postavila par recenica na engleskom da prevedem na nemachki, samo sam se na jedan primer zbunio al sam ga ponovio kako treba i to je to...samo mi na kraju rekla smile you are gonna make a lot of money :money:. To me i verovatno i odredilo za Celebrety. Upoznao jednog kolegu sa tog intervjua koji je bio maher konobar sedam godine po Bg-u je gazio u elit lokale, al mnogo je lose proshao od mene jer nije znao drugi jezik :nono: i prvi mu nije bio bas perfect. A ja sa jedva godinu dana iskustva prvo pa mushko... :haha:
  

Offline Borisko

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
  • Drink up me hearties !
    • View Profile
Re: Every story has a beginning...
« Reply #11 on: 10/October/2012 »
hehehe, eto, i šta ti fali! 2 jezika VS 7 godina iskustva i pobeda! - ideš na celebrity!   :haha:   hvala ti na iscrpnom odgovoru drugar! Go get 'em !!! :money:

Offline Raidenko

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Every story has a beginning...
« Reply #12 on: 27/October/2012 »
Ola update opet!!! Proshao sam glavni intervju!!!  :run:
Inache sad me Kouzon tera za kojih 10 dana da idem u Skoplje na trening 5 dana, jer to standardna procedura? Il to samo jos jedan nacin da mi kapne koja para? Kazu sve placeno smeshtaj, hrana samo prevoz treba...jer neko zna vishe o tome?

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Every story has a beginning...
« Reply #13 on: 27/October/2012 »
Ola update opet!!! Proshao sam glavni intervju!!!  :run:
Inache sad me Kouzon tera za kojih 10 dana da idem u Skoplje na trening 5 dana, jer to standardna procedura? Il to samo jos jedan nacin da mi kapne koja para? Kazu sve placeno smeshtaj, hrana samo prevoz treba...jer neko zna vishe o tome?

"Royal Academy", standardna procedura za kompaniju na koju ideš, priprema za brodski način rada. Nemaš se zašto brinuti pošto ti je sve plaćeno, čestitam na prolazu  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Raidenko

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Every story has a beginning...
« Reply #14 on: 27/October/2012 »
"Royal Academy", standardna procedura za kompaniju na koju ideš, priprema za brodski način rada. Nemaš se zašto brinuti pošto ti je sve plaćeno, čestitam na prolazu  :uzdravlje:
Hvala!!! Nego jer sam najzad zvanicno proshao? Ako neshto uprskam lako na to predavanje, nece mi ugrozi moj status? Juce mi samo javili da sam prosao, rekli za detalje ce da pricamo u ponedeljak.