Author Topic: Every story has a beginning...  (Read 8526 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Every story has a beginning...
« Reply #15 on: 27/October/2012 »
Hvala!!! Nego jer sam najzad zvanicno proshao? Ako neshto uprskam lako na to predavanje, nece mi ugrozi moj status? Juce mi samo javili da sam prosao, rekli za detalje ce da pricamo u ponedeljak.

Ako si prošao intervju, prošao si  +U+ Nemaš razloga za brigu, što bi mogao tako gadno uprskati tamo?? Preporučam malo više komunikacije s agentom, traži ga da ti pojasni malo - zato ga plaćaš...
Once a sailor, always a sailor.

Offline Raidenko

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Every story has a beginning...
« Reply #16 on: 28/October/2012 »
Ako si prošao intervju, prošao si  +U+ Nemaš razloga za brigu, što bi mogao tako gadno uprskati tamo?? Preporučam malo više komunikacije s agentom, traži ga da ti pojasni malo - zato ga plaćaš...
Ma javili mi pri kraju radnog vremena u juce, pa rekli da ce detaljnije u ponedeljak. Al eto ja nestrpljiv... :hehe:

Offline Raidenko

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Every story has a beginning...
« Reply #17 on: 30/October/2012 »
I update again, e pa drugarice i drugovi dobio sam datum i tu omah pocinju problemi. :( Datum je 22.novembar, brod je Celebrity Millennium, gde je problem pitate? Brod je tada u Australiji!!! I mada imam siru familiju koja moze da mi finansiski pomogne, al majko majko, avionska za Australiju...U agenciji mi pricaju da ne panichim da ce mi nadju neki nacin drugi, al ne znam. Ne zelim da menjam brodsku firmu, odmah sad na pocetku da izbaksuziram sebe. A kazu mi da je Millennium ekstra brod. Idem na obuku u Skoplje krajem nedelje pa posle cu vidim dalje...bice valjda, gde je volja tu je nacin!!!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Every story has a beginning...
« Reply #18 on: 30/October/2012 »
Nisi ni prvi ni zadnji kojem je ukrcaj u Australiji  :D
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Every story has a beginning...
« Reply #19 on: 04/November/2012 »
I update again, e pa drugarice i drugovi dobio sam datum i tu omah pocinju problemi. :( Datum je 22.novembar, brod je Celebrity Millennium, gde je problem pitate? Brod je tada u Australiji!!! I mada imam siru familiju koja moze da mi finansiski pomogne, al majko majko, avionska za Australiju...U agenciji mi pricaju da ne panichim da ce mi nadju neki nacin drugi, al ne znam. Ne zelim da menjam brodsku firmu, odmah sad na pocetku da izbaksuziram sebe. A kazu mi da je Millennium ekstra brod. Idem na obuku u Skoplje krajem nedelje pa posle cu vidim dalje...bice valjda, gde je volja tu je nacin!!!
kupi kartu preko neke od agencija koje izdaju karte za pomorce.

Offline Raidenko

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Every story has a beginning...
« Reply #20 on: 10/November/2012 »
Update!!! Ma nema nishta od ovog predhodnog datuma jer nece agencija uspeti da mi reshi sve papire. Inache sam se vratio upravo iz Skoplja gde smo imali Celebrety Academy. Predavanje :deda: ce valjda pomoci, al ako nishta drugo ekipa je bila na nivou :uzdravlje: :uzdravlje: :uzdravlje:. 16tog mi termin za vizu pa posle toga ce vidimo dalje.

Offline Raidenko

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Every story has a beginning...
« Reply #21 on: 19/November/2012 »
Eve me opet, bio do ambasade, e sad imam pitanje za sve vas cenjene forumase. Agencija mi dala letter of employment na kome pise firma, pozicija, brod, datum i tako to. E sad kao sto znate od mojih prethodnih postova, necu stici na taj brod na vreme zbog papirologije. Tako da to sto pise na letter of employment nista ne znaci mnogo. Ja sam njemu lepo stavio do znanja(full english) da je stvar agencije i da cu sigurno raditi za pomenutu kruz firmu samo da ce mi verovatno dati novi brod i novi datum polaska. E sad gopodin AfroAmer mi reko "next week" sa osmehom i vratio mi letter of employment sve ostalo je zadrzio. E posto sam sve to uradio u petak, nisam nasho priliku da zovem agenciju na vreme da pitam li sam uprskao ili ne. Ja se mogu zakuneti da nije izustio "Denied" rec. Al oko mene ljudi mi pricaju da sam puko tako da ne znam sta sad da mislim kolko sam nervozan. Sutra cu zovem agenciju, znam da dosadjujem ljudima sa ovakvim pitanjima i da treba vise da cimam agenciju oko tih stvari. Al ako mi verujete muka mi da razgovaram s onim zenama tamo, uvek su one neshto zauzete, uvek taj osecaj daj da se oterasim od njega. Smorile...  +U+ Ja sam po zdravorazumnoj logici zakljucio cim su oni zadrzli sve moje dokumente, pa i sam pasosh da je to done deal. I sad samo cekam, no ipak kad mi ljudi poseju seme sumlje bilo to dobronamerno ili ne uvek se uspanichim i cupam zivce sebi badava.

Offline Zlobas

  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises, G&P
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Prvi veslač/Pomoćni bubnjar
Re: Every story has a beginning...
« Reply #22 on: 19/November/2012 »
Kontam da nemas frke Bratac.
Da ti ne kazem sta je stojalo na mom garantnom pismu iz princessa, a sta mi je stiglo u ugovoru.
Nisi im ti prvi pomorac koji je trazio c1/d vizu, pa da ne znaju da su stvari podlozne promenama.
Ako se samo zbog ovoga cimas, iskuliraj, i ocekuj poziv od ljudi iz dhl-a, dobices vizu.
Ko jede, ne boji se gladi

Offline Raidenko

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Every story has a beginning...
« Reply #23 on: 05/March/2013 »
Final update!!!
I tako dobijo sam najzad poziv za 3-4 april u San Diego da se ukrcam na Celebrity Century (najstarija dama).
Ture ce biti uglavnom Havaji i Pacifik (nadam se unosne  :money: ) .
Sad jos samo resiti lekarski i pitanje avionske karte. Tu bi voleo da cujem vas feedback, jer neko isho za San Diego i kolko je kostala karta(gruba procena) i kojom putanjom se ide?
Unapred hvala!!!

Offline Kuguar

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Every story has a beginning...
« Reply #24 on: 05/March/2013 »
Final update!!!
I tako dobijo sam najzad poziv za 3-4 april u San Diego da se ukrcam na Celebrity Century (najstarija dama).
Ture ce biti uglavnom Havaji i Pacifik (nadam se unosne  :money: ) .
Sad jos samo resiti lekarski i pitanje avionske karte. Tu bi voleo da cujem vas feedback, jer neko isho za San Diego i kolko je kostala karta(gruba procena) i kojom putanjom se ide?
Unapred hvala!!!

Cena karte varira od datuma do datuma, najbolje pozovi neku agenciju, i informiši se. Što se tiče njih, možeš i preko meseca, ako već možeš da priuštiš. Opusti se, i sve što sad platiš, vraćaš od prve plate, tako barem kažu veterani!!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Every story has a beginning...
« Reply #25 on: 05/March/2013 »
 
Quote
Every story has a beginning...

This story is becoming interesting ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)