Author Topic: Planiram sa svojom boljom polovinom oti?i na cruiser  (Read 1937 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline deep_blue

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Pozdrav drustvo !

Prije svega bih zelio zahvaliti sefu i ostalim forumasima na obilju kvalitetnih i korisnih postova.
Probacu u kratkim crtama,prvi je post pa ne zamjerite.
Planiram sa svojom boljom polovinom otici na cruiser i vec smo poduzeli neke korake u tom smjeru(poslali cv).
Ovdje u Bosni smo zaposleni ali nas doslovno ubija ovdasnja nepravda i odsustvo zdrave pameti.
Imali smo vise opcija ali se cini da cemo ici u gift shop obzirom da su nam kvalifikacije i iskustvo
najblizi toj poziciji. Vjerujem da imamo solidne sanse.
Moja prva zelja je bio rijecni brod (cabin steward),ali nakon razgovora s Damirom sam odustao od toga.
Mogao sam obezbijediti laznjak preporuku hotela ali mi je nekako bilo bezze da to radim.
Probacu ovako pa sta bude.
Zelim vam ugodan dan,a onima koji plove mirno more.

pozz

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Planiram sa svojom boljom polovinom oti?i na cruiser
« Reply #1 on: 19/September/2012 »
Samo naprijed, samo znaj da pucaš visoko, jer dvoje ljudi u gift shopu zarade valjda $3.000 (zajedno), a troškovi i režije su $0.
Osim toga, gift shop se vodi kao "lakši" posao.
Ja ti želim svi sreću da uspiješ, jer većina ne može birati, ili radije uzme šta im se nudi nego da čeka mjesecima.
Ne želim ne odgovarati ni sekunde, samo kažem, na brodu je zaposleno 6-8 ljudi u gift shopu, a po većini ostalih odjeljenja se broje u stotinama.
 :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline deep_blue

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Planiram sa svojom boljom polovinom oti?i na cruiser
« Reply #2 on: 19/September/2012 »
Hvala puno na lijepim zeljama sefe.
Ma ne znam sta bih ti rekao,vjerovatno je letvica postavljena visoko ali pokusacemo pa sta bog da.
Vodio sam se cinjenicom da imamo oboje po 10-ak godina iskustva u prodaji.
Ja sam prosao put od voditelja trgovine,preko regionalnog komercijaliste za LG pa do direktora
u privatnoj firmi koja je u vlasnistvu mog rodjaka,prodaja mi je u krvi. Vjerenica slicno tako. Engleski super.
Ukoliko ne bude ta varijanta ima nesto drugo,vjeruj mi da bi bez problema prihvatio i neku drugu poziciju.
Kao sto sam i ranije napisao,meni je rijecni brod bas zelja ali jbg ne mogu ja sad da laziram preporuke
i da izigravam foliranta,a mogu to sigurno dobiti od par hotela u Sarajevu.
Ukoliko odemo budi siguran da cemo se javiti,a stojim ti na raspolaganju za sve dodatne informacije.
Hvala jos jednom i drugarski pozdrav !

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Planiram sa svojom boljom polovinom oti?i na cruiser
« Reply #3 on: 19/September/2012 »
Ok, iskustvo i engleski su na vašoj strani. To su, pored godina, najvažnije stvari.
Što se tiče preporuka, samo ti natrpaj, to uvijek pomaže, što snažnije i samouvjerenije nastupite od samog početka, pa čak i prema agentima, imate bolje šanse.
Zahebi poštenje. Trebate se, što se kaže, dobro prodati.
Misliš da je druga strana poštena?
Prešutiće ti neke stvari koje ti se na brodu neće svidjeti. Kao npr. to da svaki tjedan morate sudjelovati u kojekakvim "safety drill"-ovima i nastavi, i to baš u vrijeme kada si planirao spavati.
Ili nećeš moći u grad jer ćeš biti na IMP-u.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline deep_blue

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Planiram sa svojom boljom polovinom oti?i na cruiser
« Reply #4 on: 19/September/2012 »
Vidjecemo sefe kako ce biti sa shop-om,cv-e smo korektno napravili.
Iskreno,meni je zao sto me Damir danas 'ohladio',mislio sam da mozemo na rijecni cruise.
Rekoh mu da nemam nekog iskustva u hotelijerstvu,sad bi bilo glupo da mu saljem preporuke hotela.jbg.
Kontam,nije atomska fizika biti cabin steward ili biti npr.laundry ali nije ni bitno sad.
Po nekom mom iskustvu u poslu,stav i pozitivna orijentacija(entuzijazam) su najbitniji.
Ma kako god bilo nesto ce ispasti,ili sreca ili oci :)

pozz