Author Topic: Odje.... od agencije u startu  (Read 12476 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline zeljkica.nc

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Odje.... od agencije u startu
« on: 21/September/2012 »
oke... poslala sam životopis na safe cruise... i dobila odgovor:

Postovana,

primili smo Vas CV ali on na zalost ne odgovara nijednoj poziciji koju trenutno imamo u ponudi jer je za sve njih potrebno posedovati adekvatno iskustvo.
 
Ukoliko se pak u buducnosti pojavi nesto za sta bi Vase iskustvo i kvalifikacije bili odgovarajuci, kontaktiracemo Vas.
 
Srdacno, SC


napisala sam da bi htjela ići kao JAP i u CV stavila iskustvo recepcionera. a znam da je sad otvorena ta pozicija. poprilično me ovo razje....
sad jer je to već druga agencija od koje sam u startu dobila odje*anac.. a ovdje čitam o svima vama koji ste, neću reč lako došli do broda, to znam da nije lako, ali barem ste dobili neku šansu...
pretpostavljam da im to "adekvatno iskustvo" nije zato što je sve što sam do sada radila bilo preko studentskog ugovora...
baš me to razje... jer se drugačije ni nemože kod nas radit nego kao student, a ja radim od svoje 16e godine, uvijek nešto, iskustva stvarno imam u različitim poslovima, a ništa mi se ne broji :(  :(
dajte neku utjehu piplsi....

da li da im odgovaram što?

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Odje.... od agencije u startu
« Reply #1 on: 21/September/2012 »
a zasto u cv ne napises da si doktor znannosti ak im to treba!Iskrenost u cv se ovdije ne isplati!!! Ušminkaj cv,i bar agencija imaš,pa šalji!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Odje.... od agencije u startu
« Reply #2 on: 21/September/2012 »
potpisujem, napiši da si bila ono što njima treba onoliko vremena koliko im treba... iskrenost se ne isplati jer, kao što vidiš, nisu ni oni prema tebi iskreni...

a agencija ima, hvala Bogu, više od 1-2... znači središ CV, npr. recepcionist si 2-3 godina u hotelima s 5*... i još ako imaš 2 jezika, neće te valjda muljati
Once a sailor, always a sailor.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Odje.... od agencije u startu
« Reply #3 on: 21/September/2012 »
Vidi, iz iskustava drugih si mogla pročitati da je najvažnije ostaviti dobar dojam.

Ne kompanije, nego agencije imaju zadatak pripremiti kandidate i odabrati one sa dobrim potencijalom.
Znači, agencije su te koje imaju zadatak provjeriti tvoje reference, a kako one provjeravaju reference?
Nedavno sam pročitao da Employment Power sami na sebe preuzimaju "modifikaciju" CV-a, ako je kandidat po njihovoj volji.
Šta ti to govori? Ne samo da neće provjeravati tvoj CV, nego će ti pomoći i "prilagoditi" ga.

E, da bi došla do toga, trebaš ostaviti dobar utisak na agenta.
Kako se to radi? Ja bih na primjer, dogovorio sastanak uživo umjesto da se gnjavim sa emailom.
Čak u Beograd? Pa to je isto kao da odeš na more ili na izlet u Budimpeštu. Radi se o nečemu što će ti nedvojbeno promijeniti život.
Ako ti je engleski dobar, dobre su šanse da zanemari ostatak, jer u osnovi, engleski ti je jedina zaista potrebna kvalifikacija.

Ljudi zanemaruju sastanak uživo. Misle da ako živimo u svijetu kompjutera, skype-a, i emaila, da to mora biti standard.
Ja bih definitivno posvetio više pažnje nekome tko prevali stotine kilometara da dođe pitati za posao, nego onome tko se pojavi u agenciji zato što mu je najbliža.

Sad pazi, jeste da agencija ima dobar broj, ali čini se da si kod dvije već uprskala stvar.
Ubuduće oprez ...  :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline zeljkica.nc

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Odje.... od agencije u startu
« Reply #4 on: 21/September/2012 »
a nemam dva jezika, ali eng mi je perfektan.. njemački i talijanski stvarno nabadam,  ne želim ni spominjati..
a nekak me strah muljati, kad ni radnu knjižicu ja još nemam! vidit će da je prazna... :(
i onak, sve sam dobro čula za safecruise.. sad mi je bed, kome da sljedećem idem? :rtfm:

ok, u EP zapravo nisam slala cv niti ništa, samo sam nazvala.. mogu ponovno, neće znat da sam ja... ali kad o njima ne čitam ništa dobro...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Odje.... od agencije u startu
« Reply #5 on: 21/September/2012 »
Nitko te neće pitat za radnu knjižicu  :neceici:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline zeljkica.nc

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Odje.... od agencije u startu
« Reply #6 on: 21/September/2012 »
a k vragu i ja poštena i iskrena! nasrat ću cv jače i slat u EP, kaj da drugo radim? i briga me kaj ovo čitaju... baš sam sad revoltirana  ::bin-laden::

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Odje.... od agencije u startu
« Reply #7 on: 21/September/2012 »
Kao sto rece Sef, nista dok ne sednes sa nekim licno i ne razgovaras. U savremenom svetu komunikacija redosled razgovora ide licno (face 2 face), telefon, mail...i tako dalje. Dakle, najbolja varijanta je da budes pozvana na intervju licno. Naravno, Balkan je krcat agencijama koje salju ljude na kruzere tako da jos uvek imas sansi. Iz licnog iskustva, takodje odbijen od jedne agencije u Beogradu, odlucio sam se za sledece dve (Kouzon i Sea Agency), u obe sam pozvan na razgovore koje sam prosao i sad cekam dalja uputstva. Tako da, ukoliko zaista zelis onda ces i uspeti. Takodje, niko od njih ti nece traziti radnu knjizicu na uvid :)
Glava gore i osmeh na lice! Sredi CV, lazi mazi kradi sta te briga! Bitno je da sve sto si napisala u CV-u mozes da ponovis i usmeno i cak da opsirnije opises. Tako da pripremi celu pricu sa kojom ces nastupati pred agentima i to je to. Nije sve tako crno :D ima nesto i u tom okeanskom plavetnilu :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline zeljkica.nc

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Odje.... od agencije u startu
« Reply #8 on: 21/September/2012 »
thanks everybody  =""
oke, sređujem to malo bolje i idemo ponovo! znam da je osobni dolazak bolji, ali nekako bi rađe onda i u uspinjaču otišla, barem je bliže :( ako to neće ići, idem i do beograda! :pilot:

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Odje.... od agencije u startu
« Reply #9 on: 21/September/2012 »
Cilj ne bira sredstva! Go 4 it!
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Odje.... od agencije u startu
« Reply #10 on: 21/September/2012 »
Research, research, research ...

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re: Odje.... od agencije u startu
« Reply #11 on: 21/September/2012 »
zeljkice tako su i mene "otkantali" , trenutno kao nemaju mogucnosti i tako dalje. meni se cini da tako skidaju "najslabije" kandidate. normalno svi ce ti trazit neko iskustvo i engleski( stekao sam dojam sta vise jezika znas lakse ti je u daljnjem trazenju posla).
kao sta i neki znaju ja sam kontaktirao EP i nista, kao nemamo mogucnosti javite se oko ozujka. uredu hvala ,idemo dalje, safe cruise 2 puta saljem CV i 2 puta isti odgovor, ako bude potrebe za radnikom vasih kvalifikacija javit cemo se MI VAMA! wtf?! pa sad sam ti predao molbu za 2 radna mjesta , di je problem...

uglavnom glavu gore visoko i nemoj se predavati! moj savjet :D

p.s. " Postovani Stefane,

primili smo Vas CV i cim budemo imali poziciju za koju bi Vase iskustvo i kvalifikacije bili odgovarajuci, mi cemo Vas kontaktirati.

Srdacno, SC "

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Odje.... od agencije u startu
« Reply #12 on: 21/September/2012 »
Lazite bez milosti, sta vam je ljudi.
Vidite sta tacno treba od iskustva i napisite slobodno da imate vise od toga.
Niko ne gleda radne knjizice, ne zove poslodavce i sl.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Odje.... od agencije u startu
« Reply #13 on: 21/September/2012 »
Što se CV-a za rad na brodu tiče, najbolje je to posmatrati ovako: u pitanju je test snalažljivosti i odlučnosti. Kome je stvarno stalo da radi na brodu i ko će da "grize" da dođe do tamo i opstane u surovim uslovima, budženje jednog papira i njegova usmena odbrana ne predstavlja nikakav problem (dođe mu k'o ispit na fakultetu, imaš pismeni i usmeni deo). Na brodu su potrebni sposobni, snalažljivi ljudi, a to se upravo dokazuje... snalaženjem. ;D

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re: Odje.... od agencije u startu
« Reply #14 on: 21/September/2012 »
izgleda da ce to biti jedino rjesenje i onda se po dolasku na brod upoznati sa sustavom rada :D