Author Topic: Odje.... od agencije u startu  (Read 12474 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline neven

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Re: Odje.... od agencije u startu
« Reply #15 on: 21/September/2012 »
...agencije su te koje imaju zadatak provjeriti tvoje reference, a kako one provjeravaju reference?
Nedavno sam pročitao da Employment Power sami na sebe preuzimaju "modifikaciju" CV-a, ako je kandidat po njihovoj volji.
Šta ti to govori? Ne samo da neće provjeravati tvoj CV, nego će ti pomoći i "prilagoditi" ga.
to je to!
agencijama je cilj 'prodati' kandidata i naravno da će mu pomoći u papirologiji. ja nisam osobno imao problema ispisom CV-s i s pronalaženjem preporuka... sam sam ih napisao, sam potpisao i sam pečatirao.. no u agenciji su mi ponudili da to oni odrade ako treba!

dakle djevo bajna... go for it! javi im se, dogovori sastanak i sve fino dogovori.

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Odje.... od agencije u startu
« Reply #16 on: 21/September/2012 »
Što se CV-a za rad na brodu tiče, najbolje je to posmatrati ovako: u pitanju je test snalažljivosti i odlučnosti. Kome je stvarno stalo da radi na brodu i ko će da "grize" da dođe do tamo i opstane u surovim uslovima, budženje jednog papira i njegova usmena odbrana ne predstavlja nikakav problem (dođe mu k'o ispit na fakultetu, imaš pismeni i usmeni deo). Na brodu su potrebni sposobni, snalažljivi ljudi, a to se upravo dokazuje... snalaženjem. ;D
Odlicno receno, to je to.

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
Re: Odje.... od agencije u startu
« Reply #17 on: 21/September/2012 »
Ja nemam ni mrvicu iskustva pa sam danas dobio email da dođem na intervju 7.11. u Matulji ftw, malo slagao u CV na savjet nekoliko profića ovdje i voila! :)

Evo npr pejstam ti rečenicu koju sam dobio od Kouzona kad sam pitao da li se može malo "iskriviti istina" što se tiče iskustva:

"Sto se biografije tice, saljete nam za pocetak realan CV sa stvarnim radnim iskustvom, a nakon preliminarnog, kad utvrdimo tacno za koju poziciju bi mogli da aplicirate, menjamo CV."
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Offline zeljkica.nc

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Odje.... od agencije u startu
« Reply #18 on: 22/September/2012 »
hahahha ekipa zakon ste :)

a kaj kažete da tako i ovim sad pošaljem nešto tipa:
poštovani,
neki dan sam vam poslala cv, kažete da trenutno nema pozicija za moje iskustvo, ali ja stvarno jako jako jako želim raditi kao purser, što mislite, da li neka modifikacija cv-a dolazi u obzir jer taj posao zaista znam raditi)


ha? oću se zabetonirat s tim? (mislim, oke, slat ću ja dalje drugima cv, al pitam za ovo ovak...)

i btw, negdje je neko rekao da ovi u lovranu samo Ass. W. zapošljavaju?

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Odje.... od agencije u startu
« Reply #19 on: 22/September/2012 »
Gle sve agencije salju na sto nize pozicije(jer je u fluktuacija osoba najveca)..njima je kvantiteta bitna,i na to se usredotoce.Razmisli malo,koliko pursera ima na jednom brodu a koliko waitera?
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Odje.... od agencije u startu
« Reply #20 on: 22/September/2012 »
@ zeljkica, mislim da ti to ne bi proslo. Bolje sacekaj, uradi CV u totalno drugom formatu, posalji sa druge mail adrese i sl... ali za mjesec-dva dok te zaborave.

I jedan savjet za sve: izbjegavajte predstavljanje imenom i prezimenom na forumu, narocito ako cete otvarati ovakve teme.
Ljudi iz agencija SIGURNO i PROVJERENO citaju forum.


Offline zeljkica.nc

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Odje.... od agencije u startu
« Reply #21 on: 22/September/2012 »
naravno, nigdje ne ostavljam svoje osobne podatke javno...
ock, hvala svima

Offline Umek

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Odje.... od agencije u startu
« Reply #22 on: 22/September/2012 »
Ja sam CV ostavio ovde sa sve mojim imenom i prezimenom pa su me ipak pozvali... nema to veze nikakve.
Ako znas posao, to treba da kroz mejlove dokazes. Meni su recimo poslali mejl gde su me pitali za poznavanje engleskog jezika.
I ako kazes u jednoj reci 'super!' logicno je da te nece shvatiti ozbiljno. Moras da lepo da objasnis u par recenica.
Ja engleski znam odlicno i isao sam na takmicenja, pa sam pomenuo i to.
Radio sam i i dalje radim na faksu prevode, non stop citam neku literaturu ili nesto na internetu na engleskom, slusam tekstove na engleskom, sve to napises i onda ispadnes ozbiljan kandidat.
Onda dovedu u pitanje tvoje iskustvo (narocito meni jer sam mlad), i tu lepo odgovorim da sam se time bavio godinama, objasnim na cemu se bazira moje iskustvo i toliko.
U sustini nista ne lazes, ali moras svoje umece i vrline predstaviti na najbolji moguci nacin, uz postovanje i kako dolikuje ozbiljnom poslovnom razgovoru.
Javi mi se na PM, pomoci cu ti koliko mogu.
Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog!

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Odje.... od agencije u startu
« Reply #23 on: 22/September/2012 »
Ja sam CV ostavio ovde sa sve mojim imenom i prezimenom pa su me ipak pozvali... nema to veze nikakve. Ako znas posao, to treba da kroz mejlove dokazes.
Misli se na ljude koji ne znaju posao i imaju falsifikovan CV.

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re: Odje.... od agencije u startu
« Reply #24 on: 22/September/2012 »
hahahha ekipa zakon ste :)

a kaj kažete da tako i ovim sad pošaljem nešto tipa:
poštovani,
neki dan sam vam poslala cv, kažete da trenutno nema pozicija za moje iskustvo, ali ja stvarno jako jako jako želim raditi kao purser, što mislite, da li neka modifikacija cv-a dolazi u obzir jer taj posao zaista znam raditi)


ha? oću se zabetonirat s tim? (mislim, oke, slat ću ja dalje drugima cv, al pitam za ovo ovak...)

i btw, negdje je neko rekao da ovi u lovranu samo Ass. W. zapošljavaju?
moj ti je savjet da kao sta je netko rekao , sačekaš jer ne isplati ti se modificirati CV doc na brod i onda kad eventualno budes skuzena da te nogiraju doma. (govorim u slucaju da nemas nikakvog iskustva na recepciji).

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Odje.... od agencije u startu
« Reply #25 on: 22/September/2012 »
moj ti je savjet da kao sta je netko rekao , sačekaš jer ne isplati ti se modificirati CV doc na brod i onda kad eventualno budes skuzena da te nogiraju doma. (govorim u slucaju da nemas nikakvog iskustva na recepciji).

nece nitko nista skuziti, na vecini kompanija postoji obuka, a i taj posao na brodu se znatno razlikuje od posla na kopnu, tako da nitko ne moze ocekivati da ga znas automatski nakon sto prodes intervju. sta plasis jadnu curu stefane?  :sprda: gdje postoji volja, postoji i način!
Once a sailor, always a sailor.

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Odje.... od agencije u startu
« Reply #26 on: 22/September/2012 »
i taj posao na brodu se znatno razlikuje od posla na kopnu, tako da nitko ne moze ocekivati da ga znas automatski nakon sto prodes intervju.
I ovo je tacno.
Zato i kazem, uopste se ne treba plasiti nekog neiskustva i "neznanja" posla, kad odete tamo svejedno krecete od nule, bar na ovim staff pozicijama.

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re: Odje.... od agencije u startu
« Reply #27 on: 22/September/2012 »
nece nitko nista skuziti, na vecini kompanija postoji obuka, a i taj posao na brodu se znatno razlikuje od posla na kopnu, tako da nitko ne moze ocekivati da ga znas automatski nakon sto prodes intervju. sta plasis jadnu curu stefane?  :sprda: gdje postoji volja, postoji i način!
alo momak ja sam samo iznio svoje misljenje , i ja se borim da odem na tu poziciju raditi. a to za volju se potpuno slazem mada doza opreza nikad nije bez potrebe :D sta se tice plasenja moras malo ;)

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
Re: Odje.... od agencije u startu
« Reply #28 on: 22/September/2012 »
alo momak ja sam samo iznio svoje misljenje , i ja se borim da odem na tu poziciju raditi. a to za volju se potpuno slazem mada doza opreza nikad nije bez potrebe :D sta se tice plasenja moras malo ;)

Ajd prestani rasterivat ljude :) Željkica samo naprijed!!
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Odje.... od agencije u startu
« Reply #29 on: 22/September/2012 »
alo momak ja sam samo iznio svoje misljenje , i ja se borim da odem na tu poziciju raditi. a to za volju se potpuno slazem mada doza opreza nikad nije bez potrebe :D sta se tice plasenja moras malo ;)

rješavaš se ti konkurencije, I see what you're doing  +U+

Once a sailor, always a sailor.