Author Topic: Da li bi mogao aplicirati za IS bez dolaska na drugi ugovor u HKP?  (Read 4498 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline runja87

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: Employment Power
  • Job Title: Ass. Stateroom Steward
Zdravo narode,

Da budem kratak..
Zavrsio sam prvi ugovor u CCL pre par dana na poziciji u Assistant Housekeeping Steward u housekeeping-u..
Pokusao da apliciram za ass I S (da promenim dep.), bio u computer room i razgovarao sa senior I S mng, predao mu CV, sve ok zadovoljavam uslove na prvu, ali nisam mogao nista uraditi konkretno jer sam na prvom ugovoru. Tako da su mi rekli da moram da dodjem na drugi ugovor u HSKP pa da apliciram s broda.
Poenta je u tome sto se meni iskreno ne vraca u HSKP, jer procedura traje neko vreme a meni se ne ostaje u tom dep..
Konkretno me zanima da li bi u mom slucaju mogao aplicirati kao "princ" bez dolaska na drugi ugovor, tj. zanima me da li je to moguce u mom slucaju, jer sam vec bio na brodu i imam file tamo..
Sta mi vi predlazete, preporucujete..

Hvala unapred!

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Carnival nove asst. I/S managere prima jednom godišnje. A sad u oktobru počinje obuka za ovogodišnju grupu. S obzirom da do sledeće ture moraš čekati godinu dana, imaš dve mogućnosti:
- ipak stisnuti zube i vratiti se na drugi ugovor i tako olakšati promenu departmenta,
- čekati kod kuće i nakon 6 meseci neaktivnosti ponovo dobijaš status "new hire" i prijavljuješ se kao ja, pa šta bude.

Offline runja87

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: Employment Power
  • Job Title: Ass. Stateroom Steward
 Ovo za 6 meseci neaktivnosti nisam znao.. Samo kad stihnes odgovori ni na PM.

Hvala puno!

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Ja sam imao isti problem kao ti samo iz bara u kazino. Nisam hteo da se vracam a dept ni na princessu se ne moze menjati nakon samo jednog ugovora. Problem sam resio tako sto sam promenio kompaniju i prosao intervju, sada cekam LOE.
Why Always Me?

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Ovo za 6 meseci neaktivnosti nisam znao..

Kopirana rečenica iz dokumenta koji mi je poslao Carnival:
"Previously employed Carnival crewmembers who have not worked for Carnival for a period exceeding 6 months are considered New Hire applicants."

To znači da cela procedura apliciranja ide od nule, čak se i medical ponovo radi bez obzira što je prethodni bio pre manje od 2 godine. Tako da u tom slučaju nikako nisi vezan za prethodnu poziciju, od nje ti ostaje samo iskustvo rada na brodu što je plus kod nove aplikacije.

Offline runja87

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: Employment Power
  • Job Title: Ass. Stateroom Steward
Pretpostavljam da to isto znaci da mi otvaraju novi file i da dobijam novi ID no? To je inace jos jedan od razloga zasto bih krenuo od nule, jer mi dosije tamo i nije bas nesto sjajan..

@cincinnati 

To je ok  sto si uradio, samo sto ja nebi menjao kompaniju..

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Moze se minjat al neznam za drugi crew id...ja znam ljude nakon par godina se vratili i imali isti ID.

Moze se prek mail prominit, samo treba poslat i proci intervju. Ali problem je to opet.

Recimo meni nisu dali treci ugovor da minjam...jer ko fol tek doso na brod, treba mi preporuka od manadjera. Reko ok. Menadjer indijac, bio sa njim cili prosli ugovor, niti jedan problem nisam imo. I ja manadjeru i poceo se on nesh folirat ko fol mora vidit, ja reko shta vidit...znash me od proslog ugovora. Radili smo zajedno cili ugovor. Kao vidit ce...vidio ja nema kruha jer opet na kraju oni pitaju tvog dept. heada. Ak on kaze da si losh mosh se slikat.


Offline runja87

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: Employment Power
  • Job Title: Ass. Stateroom Steward
Za njih pretpostavljam da ako su se vratili ponovo nakon par godina, verovatno su rekli ili naveli da su ranije radili za kompaniju pa su im ostavili iste. Ja nebi nista ni pominjao da sam ranije radio za njih nakon sto bi proslo tih 6 mes. Eto ti bio bez greske i sve i opet se nadje neki da te cima i blokira.. Dolazim do zakljucka da sreca igra veliki faktor ganeralno u zivotu.. Ako je imas ide ti sve glatko, ako je nemas mozrs crci ono ne ide.. :)

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Nisam baš 100% siguran, ali mi se čini da sam negde na forumu pročitao da ako uzmeš novi pasoš i ponovo apliciraš kod iste kompanije, dodele ti novi ID... u toj ogromnoj bazi podataka si tada nova osoba, ime i prezime ništa ne znače. Probaj da nađeš gde se i u kom kontekstu govorilo o tome, možda ti to pomogne. ;D

Offline runja87

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: Employment Power
  • Job Title: Ass. Stateroom Steward
Pazi to je vrlo verovatno to sto kazes da ID vezu za br. pasosa a ne za ime i prezime, jer imena i prezimena ima istih, a dva sta br. pasosa ne mogu da se poklope...


Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Hmmmm. A shta dojesh na brod a zna te manadjer tvoj i josh 100 ljudi. xD

A ti prvi put na kompaniji. :))

Pogotovo ak se vracash na staru kompaniju. :))

Neznam ja bi radje direkt minja dept prek maila i ak ide ak ne imash druge kompanije. Zasto mora biti carnival?