Author Topic: Kocka je bacena! :)  (Read 8038 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mirem

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Kocka je bacena! :)
« Reply #15 on: 30/September/2012 »
Kak je i Šef rekao, što fali Carnivalu? Ja želim baš na Carnival, i bome ću se načekati, al ok.


Anyway, pokusacu da skupim poslednje atome snage da zavrsim to, pa da posle bezbrizno odem na brodic i pustim mozak na pasu.


E pa to! Sretno  :uzdravlje:



Offline swaddle

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Kocka je bacena! :)
« Reply #16 on: 30/September/2012 »
Najvise zalbi ima na Karneval, ali ne znam kada su ti ljudi koji se zale bili, mozda se nesto promenilo. Da li se moze otici sa pozicije assistant stateroom steward na stateroom steward vec u toku prvog ugovora? Malo ima prica veterana na ovoj poziciji. Na pitanje o napredovanju su dali pozitivan odgovor, ali nista vise od toga.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Kocka je bacena! :)
« Reply #17 on: 30/September/2012 »
Najvise zalbi ima na Karneval...

Možda zato što je Carnival najveća kompanija, ima najviše brodova, najviše radnika... pa je zato i kvantitativno najviše žalbi?

Ja ću tek za 2 nedelje početi da radim za Carnival i još ne znam iz svog iskustva, ali moj prijatelj je u proteklih oko 8 godina radio za nekoliko kompanija (Carnival, NCL, Holland America... tih se sećam, ne znam ostale) i kaže da mu je na Carnivalu bilo najbolje (i sad radi tamo i planira da tu i završi karijeru na brodovima). Doduše, siguran sam da mnogo toga zavisi od pozicije, on je uvek bio staff - od prodavca u shop-u, preko aukcionera do future cruise & loyalty experta.

Offline swaddle

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Kocka je bacena! :)
« Reply #18 on: 30/September/2012 »
Dakle, situacija je slicna na svim brodovima? Ma, na kraju krajeva, kao da ce neko da me pita na kom brodu hocu da radim. Sutnuce me tamo gde je otvoreno mesto za tu poziciju i gotovo. To ciscenje javnih wc-a mi deluje najodvratnije, ali ipak jedva cekam da odem. Mazohista.

Offline Bumblebee

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Kocka je bacena! :)
« Reply #19 on: 30/September/2012 »
Dakle, situacija je slicna na svim brodovima? Ma, na kraju krajeva, kao da ce neko da me pita na kom brodu hocu da radim. Sutnuce me tamo gde je otvoreno mesto za tu poziciju i gotovo. To ciscenje javnih wc-a mi deluje najodvratnije, ali ipak jedva cekam da odem. Mazohista.


Meni se sve vise cini da je veci mazohizam stajat u ovoj drzavi i ne radit nista po pitanju da je napustis.  :rolleyes:

Offline swaddle

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Kocka je bacena! :)
« Reply #20 on: 30/September/2012 »
Meni se sve vise cini da je veci mazohizam stajat u ovoj drzavi i ne radit nista po pitanju da je napustis.  :rolleyes:
True story. :D  Sto evra sam ustedela, jos jedno petsto, pa cu do Safe Cruise-a. :) Can't wait!

Offline swaddle

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Kocka je bacena! :)
« Reply #21 on: 01/October/2012 »
Malopre sam na forumu naletela na anketu u kojoj je bilo ponudjeno nekoliko poslova koji pripadaju tzv. entry level-u i 70% ispitanika je izabralo posao assistant waiter-a. Za assistant stateroom steward-a je bilo zainteresovano svega 20%. To me nateralo da se zamislim. 

Offline Mirem

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Kocka je bacena! :)
« Reply #22 on: 01/October/2012 »
To me nateralo da se zamislim. 

Samo ti čitaj forum, ziher ima još puno toga kaj nisi pročitala pa ćeš se još puno puta zamisliti.  :)

Offline Bumblebee

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Kocka je bacena! :)
« Reply #23 on: 01/October/2012 »
Malopre sam na forumu naletela na anketu u kojoj je bilo ponudjeno nekoliko poslova koji pripadaju tzv. entry level-u i 70% ispitanika je izabralo posao assistant waiter-a. Za assistant stateroom steward-a je bilo zainteresovano svega 20%. To me nateralo da se zamislim. 

Pa odi za waitera, ne zelin ti nista nametati, ali kao zenskoj bit ce ti lakse. Mislim...tebi vise i cesce pomagat nego nekom kolegi. To ti je ono pomoci cu joj, mozda nesto i bude, naravno nece nista biti, al to ti je muski mozak  :D

Offline Mirem

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Kocka je bacena! :)
« Reply #24 on: 01/October/2012 »
Pa odi za waitera, ne zelin ti nista nametati, ali kao zenskoj bit ce ti lakse. Mislim...tebi vise i cesce pomagat nego nekom kolegi. To ti je ono pomoci cu joj, mozda nesto i bude, naravno nece nista biti, al to ti je muski mozak  :D

 :giggle:

Offline swaddle

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Kocka je bacena! :)
« Reply #25 on: 01/October/2012 »
Bumblebee, hvala za taj hint!  :rofl: Vidim da si bio (ili jesi) na poziciji assistant waiter-a, pa htedoh da te pitam da li je neka od tvojih koleginica imala siske? I da li moze umesto pundje ili vezivanja kose da se napravi pletenica?  :nokti:

Offline Bumblebee

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Kocka je bacena! :)
« Reply #26 on: 01/October/2012 »
Bumblebee, hvala za taj hint!  :rofl: Vidim da si bio (ili jesi) na poziciji assistant waiter-a, pa htedoh da te pitam da li je neka od tvojih koleginica imala siske? I da li moze umesto pundje ili vezivanja kose da se napravi pletenica?  :nokti:

Aaa sry, ja idem na finalni 7.11og za waitera. Malo sam pozuria pa san stavija to na profil, ali ne vidin zasto ne bi moglo. Eto nek ti netko iskusniji odgovori  -()-

Offline swaddle

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Kocka je bacena! :)
« Reply #27 on: 01/October/2012 »
Neka je sa srecom!  :uzdravlje: Da odes, da ti vreme brzo prodje, da imas cool sefove, dovoljno slobodnog vremena i da se vratis sa puno para i jos vise lepih dozivljaja!  :run:

Offline Bumblebee

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Kocka je bacena! :)
« Reply #28 on: 01/October/2012 »
Neka je sa srecom!  :uzdravlje: Da odes, da ti vreme brzo prodje, da imas cool sefove, dovoljno slobodnog vremena i da se vratis sa puno para i jos vise lepih dozivljaja!  :run:


Thx i tebi da sto prije zapocnes s procesom  :happy: