Author Topic: Jesensko? ?iš?enje foruma i pokušaji ubrzavanja rada istog  (Read 2516 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Gospodo, sql baza ovog foruma je trenutno na 70% kapaciteta.

Uvjeren sam da bi pomoglo stanjiti taj broj ako bi članovi sa intenzivnom PM komunikacijom svratili u svoj inbox, te ispraznili sve nepotrebne privatne poruke koje možda i godinama skupljaju prašinu u ladicama pod nazivom Inbox i Outbox. Sve te poruke se nepotrebno učitavaju i usporavaju forum.
Evo ja prvi priznajem da sam pronašao 25 stranica poruka u Inboxu i 32 stranice u Outboxu. To je stanjilo forum za 1.2 MB.

Naravno, ja kao administrator imam opciju mahanja sjekirom, i jednim klikom mogu isprazniti sve, ali sql baza zna biti zbunjujuća sa svim tim "truncate" "drop" "empty" i ostalim opcijama.
Zadnji puta sam se poigrao sa bazom 2009-e, a posljedica je bila da je forum bio nedostupan više od 2 mjeseca.

Ako se netko razumije u hijeroglife sa donje slike, neka mi se javi.
Zanima me hoće li forum ostati živ ako kliknem na "empty" ikonu, jer ti dijelovi baze drže najveću količinu podataka, bez kojih se možda i može.



Pitao sam hosting podršku da mi podebljaju bazu sa 100MB na 1GB, što je sada standard toga paketa koji sam kupio još 2007-e, a odgovor je bio da samo trebam otvoriti novu bazu, koja automatski dobiva 1GB, i onda prebacim podatke iz stare baze u novu, i to je to.
E sad, imam ja uputstva kako to napraviti, ali nemam apsolutno nikakvu podršku ako krene po zlu, pa to čuvam za zadnju opciju.

Eto toliko. Ajmo sada svi u Inbox tj. My Messages
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mirem

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Opa, stvarno se toga nakupilo. Izbrisano!

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Šefe, ne znam strukturu baze, ali mi se ovako sa slike čini da bi bilo kakvo udaranje sekirom na obeležene stavke ispraznilo SVE poruke SVIM korisnicima - i pročitane i nepročitane, i nebitne i nekome važne... a ne verujem da je to željeni rezultat. Mislim da si to znao i pre mog objašnjenja, ali za svaki slučaj sam napisao.

Sa ovom veličinom baze i brojem/rastom broja korisnika, tema i poruka, pre ili kasnije će se doći do limita, tako da je jedino dugotrajno rešenje prelazak na bazu od 1 GB. Još ništa nije kritično, ima sasvim dovoljno vremena, nađi nekog ko poznaje baze da zajedno prođete kroz proceduru prebacivanja podataka iz stare u novu, trebalo bi da to bude jednostavan i brz proces. To će svakako morati kad-tad da se uradi.

U međuvremenu, neka se korisnici prihvate svojih virtuelnih metli, naređeno je jesenje čišćenje, nema zabušavanja! :pp:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
tako nekako i ja razmišljam, najbitnije je da imam koliko-toliko friški backup baze, tako da se uvijek može napraviti restore.  :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
dajem svoj doprinos brisanjem 11 strana PM-ova

Offline neven

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
pa čekaj šefe... zar host ne radi dnevni bekap? dakle, ako i zezneš uvijek imaš opciju dizanja foruma preko hosta ako i sam već nisi napravio bekap. s druge strane, neka te korisnička podrška vodi kroz korake prebacivanja baze.... za to postoje, za to su plaćeni

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
29 stranica PM-ova obrisano.

Najjednostavnije je pomocu Prune opcije:


Mislim da postoji opcija u phpadminu da se limitira broj PMova po korisniku. Mislim da se cak moze i po grupi korisnika.

EDIT: E, da... provjeri ako mozes iskljuciti upload slika u bazu. Dakle, samo da rade URL linkane slike u profilima. Milsim da postoji i ta opcija. Primjerice, moj avatar je uploadiran, nije linkan.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.