Author Topic: Koliko Bar Waiter može izaci mjesecno?  (Read 4443 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mixy

  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
Koliko Bar Waiter može izaci mjesecno?
« on: 30/September/2012 »
Ekipa mene zanima kakva je lova u baru? Koliko Bar Waiter moze izaci mjesecno? Znam da je sve na postotak kao i na ostalim Kompanijama, ali ima puno djece na Disneyu pa me to zanima. Hvala unaprijed na odgovoru :)
Ne sanjaj svoj život, živi svoj san..

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Koliko Bar Waiter može iza?i mjese?no?
« Reply #1 on: 30/September/2012 »
Izadjes onoliko koliko prodas.
Nema odredjeno.
Mozes zaraditi $300 mjesecno, a mozes i $4000.

Najbitnije je da "guras" prodaju i lova je tvoja.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Koliko Bar Waiter može iza?i mjese?no?
« Reply #2 on: 30/September/2012 »
Eh da i nije to bash tako jednostavno kako zvuci. Neki ljudi nisu za to...morash imat to u krvi ili kako bi ja reko biti "cigan".

Malo grub izraz ali istinit.

Eh da ja izlazio od 1200 US do 2500 US. Tako nekako....dolar gore dole...

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Re: Koliko Bar Waiter može iza?i mjese?no?
« Reply #3 on: 30/September/2012 »
Znaci "Pijaca stil"
Karma is a bitch,don't be an ass !

Offline PopajPGD

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Koliko Bar Waiter može iza?i mjese?no?
« Reply #4 on: 30/September/2012 »
Pre par dana napisano, bas za Disney Cruise Line.
Pise sa broda decko direktno:



Evo sad sam trenutno na drugom ugovoru-upravo došao pre jedno nedelju dana. Sećam se kad sam ovde napisao kada sam još bio na prvom ugovoru kako mi je 17-ti dan na brodu.
Pa tako ja završih ceo ugovor i sad opet dođoh,vreme leti u pičku materinu. Videću detaljnije da napišem za one koje ovo zanima, ostalima
možda i ne bude zanimljivo, ali šta da vam radim.
Dakle,radim za kompaniju "DISNEY". Miki,Šilja i Paja Patak su deo kompanije koja je ogromna i koja je stalno u usponu. Ja o tome pojma
nisam imao,kao ni vi, dok nisam video o čemu se radi. Ako ste nekad gledali serije sa televizije ABC, znajte da je i to njihovo.
Tako između ostalog imaju i svoje brodove koji im u suštini i nisu toliko bitni u smislu da hoće nešto mnogo da profitiraju na njima,
nego čisto za upotpunjavanje ponude. Imamo samo 4 broda, po dva sestrinska, od kojih su dva stara oko 13-14 god,a dva su nova od
kojih je jedan izašao ove godine. Ime kompanije je "DISNEY CRUISE LINE" (DCL).
Brod na kome sam ja se zove "DISNEY WONDER". Dugačak 294m, prima oko 2700 gostiju i 950 članova posade. Spada u klasu nekih srednjih
brodova po veličini, takav je i "DISNEY MAGIC" koji mu je sestrinski brod. Druga dva nova broda su veći i primaju 4000 gostiju i oko
1300 članova posade.U pitanju su "DISNEY DREAM" i "DISNEY FANTASY".
Uglavnom, da ne mračim dalje, prelazim na ono što vas zanima.
Intervju sam prošao krajem oktobra 2011,a već 4.januara 2012 sam otišao. Valjda sam imao sreće, jer neki ljudi koje znam sa intervjua
se tek sad ukrcavaju po prvi put...a ko zna koliko ima onih što neće još skoro.
Moja pozicija je "Bar server". Sad ću da napišem nešto o hijerarhiji,bar kod nas u kompaniji, da ne bude zabune:
1. Bar menadžer ( trenutno ovde menadžerka, i to iz Hrvatske, Vesna)
2. Asistent Bar menadžer (jedno vreme bio Ivan,lik iz Beograda)
3. Asistent Bar menadžer zadužen za vina i somelijere, na istom je nivou kao i broj 2.
4. Bartenderi (Ima ih 7, po jedan za svaki bar na brodu. Oni su u svom baru šefovi i odgovorni su za sve dobro i loše)
5. Asistent Bartenderi (njih je 13, rade isto što i gore navedeni,samo više od njih, i manje para imaju)
6. Bar Serveri ( konobari u barovima, komada 24)
7. Bar Stjuardi (najniža pozicija i najmanje plaćena,a teža od svih onih gore)

Elem,došao sam kao Bar server. Plata nam je 50 dolara mesečno tako da ko hoće da uzme neke pare mora da se potrudi da to i zaradi jer
se uzima procenat od svakog prodatog pića (15%), plus bakšiš ako neko uglavi. Na svake dve nedelje je isplata u kešu. Ko hoće može da
bleji i da kur*em ne mrda, u suštini niko ga neće nagaziti. Osim eventualno menadžera ako ga izvali. Nije se ovde dešavalo,ali ako
neko baš preterano ladi muda verovatno bi ga poslali gajbi jer papir na kraju nedelje lepo kaže ko je koliko radio.
Kruzevi su nam bili takvi da kinta uopšte nije bila nešto specijalno. Pri tom na Dizniju radim, gde su uglavnom porodice na odmoru
i nema mladunaca koji će po ceo dan da piju i divljaju i samim tim nama donose pare. Kruzevi su bili loši jer su trajali 7 dana. U
principu imali smo prva 3 dana da nešto klepimo i posle toga uglavnom pušiona, pošto smo bili u lukama,a u povratku ljudi već i nemaju
para. Dobar keš uzimaju ljudi na druga dva nova broda zato što su na Karibima i Bahamima i kruzevi im traju po 3-4 dana i gosti tu lepo
izuju pare i paljba kući, dok se ovde kod nas štekaju. Pri tom i struktura gostiju je slabija jer su kruzevi bili jefitniji.
Prva tri meseca smo išli ovako: Los Anđeles, dva dna na moru, Porto Valjarta(Meksiko), Kabo San Lukas(Meksiko),opet Kabo,LA.
U lukama smo uglavnom do oko 18-19č, osim poslednjeg dana gde se ranije isplovljavalo. I tako svakih 7 dana.
Kao što rekoh gore, ima 7 barova na brodu i na svake dve nedelje je rotacija, tako da nema onih fora gde će te zli menadžer koji te ne
gotivi zakucati u najgrđi bar gde dinara nećeš videti. Svaki dan izlazi raspored satnica za naredni dan, tako da se nikad ne zna unapred
kakva je priča po tom pitanju. Bar serveri uglavnom rade u proseku oko 9-10 sati dnevno. Naravno, kad dođe luka imamo i više slobodnog vremena
jer po brodu naravno nema gostiju pošto svi odu napolje. Jednom mi se desilo da sam radio samo 4 sata. I da napomenem samo da to nije
fora do 9 do 17 da radiš, nego se počinje od jutra pa onda u intervalima od po 2-3-4 sata, pa pauze i tako dalje...na kraju se završava oko
ponoći uglavnom. Svi barovi rade do tada, osim jednog koji šljaka do 2 ujutru.
Da se vratim na zaradu. Najbolja kinta je na deck-u. To onaj prostor na vrhu broda sa bazenima, itd... Uz malo truda može da se bude dobar
500 dolara nedeljno. Opet kažem, tako je kod nas, ljudi na Karibima po 700-800 za nedelju dana uzimaju LAGANO! Naravno, ima i ovde likova
koji uzimaju više ali opet sve to zavisi od sposobnosti,priče,šmeka...je*emliga. Ovde gosti nisu kao kod nas, ovde moraš da ih leraš
stalno da ih juriš da ih pitaš jel sve ok, jel treba nešto, itd...Nije kao kod nas, gost maše pola sata a niko ni da priđe. Ovde mora da se
prilazi i upada u priču s ljudima inače ode ti nazad praznih džepova. Ameri su je*ena sorta što se toga tiče. Ovde kad bih tako smarao
ljude mislim da bi me neko prvi dan naduvao kur*em. U najboljem slučaju.
Posle nešto jače od 2 ipo meseca dobio sam promociju u Asistent Bartendera. U suštini na brod sam i došao zbog toga, to volim da radim
i to me zanima i o alkoholu mogu da pričam do sutra. ne volim mnogo to smaranje sa gostima i ajncerom, iza šanka sam svoj na svome.
Prijavio sam se za Bar servera samo zato što je to bio lakši način da se upadne tamo.

Offline nemoguc

  • Registered
  • *
  • Posts: 128
  • See you in next life...
    • View Profile
Re: Koliko Bar Waiter može iza?i mjese?no?
« Reply #5 on: 04/October/2013 »
Odlicno kolega,ja idem na Disney,samo jos neznam koji brod.Evo cekam LOE pa valjda bude brzo i valjda bude Fantasy ili Dream..... :pilot:
I'm gonna show you, how great i am !    M. Ali