Author Topic: Obuka za recepciju na Sapphire Princess-u  (Read 4173 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pcelicamaja

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Obuka za recepciju na Sapphire Princess-u
« on: 01/October/2012 »
Zdravo svima,

Posle nekog vremena (tacnije od jula), konacno dobih datum odlaska na brod. Naime, 20. oktobra treba da pocnem sa obukom na Sapphire Princess-u koja traje dve nedelje a onda mogu da ocekujem transfer i na neki drugi brod. Imam neku ideju sta bi tu moglo da se radi ali bi bilo super da ako neko zna nesto o toj obuci i kasnijem transferu, kao i da li je period obuke uracunat u sestomesecni ugovor (nisam jos videla ugovor pa ne znam) i da li se dobija plata za taj period pise nesto....

Hvala!

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Obuka za recepciju na Sapphire Princess-u
« Reply #1 on: 01/October/2012 »
Period je uracunat i dobija se plata.
Ja sam imao sedmodnevni trening na Sapphire-u ali za shop, uglavnom teorija i casovi kao u skoli, naravno sve sa naglaskom na customer service i sve sto Princess predstavlja i za sta se zalaze... (onda kad pocnes da radis vidis da to nema veze s realnoscu :) ). Od tih 7 dana imali smo mozda 4-5 sati rada u shopu ukupno, cisto da vidimo kako to izgleda.
Najgore je bilo sto nismo mogli da idemo napolje posto niko nije imao I95 a sve sem zadnje luke su bile americke...

Offline pcelicamaja

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Obuka za recepciju na Sapphire Princess-u
« Reply #2 on: 01/October/2012 »
hvala! dobio si odmah premestaj negde? i sta je to I95? :)

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Obuka za recepciju na Sapphire Princess-u
« Reply #3 on: 01/October/2012 »
Sapphire se koristi kao brod za treninge, skoro svi budu prebaceni na neki drugi brod.
I95 ti je ukratko dozvola za izlazak u americkim lukama i obicno se dobija nakon prvog kruza.

Offline pcelicamaja

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Obuka za recepciju na Sapphire Princess-u
« Reply #4 on: 01/October/2012 »
ah, ok. a taman sam se obradovala Tahitima i Mexicu

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Obuka za recepciju na Sapphire Princess-u
« Reply #5 on: 01/October/2012 »
Isti sam bio :)
Nije nemoguce da ostanes bar malo duze, dovoljno da vidis nesto od toga. Od sestoro iz moje grupe troje su ostali 3-4 kruza nakon treninga na Sapphire-u a jedna je i zavrsila ugovor tamo.

Offline oljaver

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Obuka za recepciju na Sapphire Princess-u
« Reply #6 on: 21/August/2015 »
Sad ste me totalno zbunili.. Wolfns, a i jos neki ovde rekose da uopste nema ni obuke, ni koledza za pursere na princess, nego odmah pa u vatru, a qwerty je imao obuku iliti koledz na sapphire. Pcelicamaja, takodje. Sad ko je tu u pravu, lupaj glavom. Mislim stvarno....

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: BivÅ¡i IT oficir
Re: Obuka za recepciju na Sapphire Princess-u
« Reply #7 on: 21/August/2015 »
Obrati pažnju na starost postova... Ovi su iz 2012. Možda je u tome stvar, možda je od tada koledž ukinut?

EDIT:
Ili su postovi koji govore o bacanju u vatru još stariji, ko zna šta ti čitaš. ;D