Author Topic: firesangel, Asst. Stateroom Stewardess, Carnival  (Read 5777 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline firesangel

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Korisničko ime: firesangel
Država: Hrvatska
Spol: female
Kompanija: Carnival Cruise Line
Pozicija: assistent stateroom stewardess


    * Kako ste čuli o poslu na kruzerima?  
      Slučajno sam gledala neki dokumentarac na tv, onda sam se zainteresirala i počela kopati po netu.

    * Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
       Želja da vidim svijeta, da zaradim para i upoznam nove ljude .
 
    * Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
       A priori, Suzana Žagar , bila mi je najbliža, a i nakon prvih kontakata činila mi se kao ok osoba koja iz prve ruke govori o onome gdje te šalje, pristupačna u svako doba... neću više nabrajati kad su sve same pohvale

    * Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
      Carnival cruise lines , stat. steward , zato jer sam htjela početi ispočetka i htjela sam posao gdje odgovaram sama za sebe ne za nekog drugog. Htjela sam što manje kontakta za prvi ugovor s gostima

    * Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
       10 min , nakon 5 min

    * Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
       oko 1000 eura

    * Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
       Uzela sam sve i svašta što mi je palo na pamet da bi mi moglo trebati za 6 mjeseci, uglavnom shvatila sam da je potrebno nositi što manje toga jer si     60 % vremena u uniformi , 30 % vremena u piđami jer spavaš, a onih 10 % provedeš u robi koju uzmeš sa sobom. Znači trebaju ti samo najnužnije stvari ...

    * Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
      Sve mi je bilo novo i zanimljivo, pogotovo jer prvih dva dana nismo radili nego smo lutali po brodu i pokušavali se snaći, nakon toga je postalo ozbiljnije i zahtjevnije...

    * Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
      Pa moram primjetiti , ne znam kako je na drugim brodovima da je nas na oba dva broda koja smo došli dočekao housekeeping menager i poželio nam dobrodošlicu i dobar ugovor.
 
    * Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
       Da imali smo jednu menagericu koja nam je nosakala papire i upute šta i kako , neće ti nitko baš objašnjavati šta da radiš, ali dobiješ upute na papiru  a to baš i nije teško primijeniti

    * Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
       Čuj ja sam bila na najvećem brodu pa mi to nije teko palo... šalim se , nekad bi pobjego negdje , ali nemaš kamo, ali se navikneš i u tom ograničenom prostoru nađeš svoje male oaze koje ti pružaju zadovoljstvo

    * Jeste li bili zadovoljni zaradom?
       Relativno, i ne baš jer smo bili u Europi, a Europljani su poznati kao slabi tiperi tj. daju malo ekstra
 
    * Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
       Postoji , ali nakon prvog ugovora
 
    * Kako vam se svidio društveni život na brodu?
       Meni je super

    * Opišite vrstu ljudi koja je sa vama radila na brodu.
       Kakvo je to pitanje VRSTA LJUDI , pa veliki broj njih ima završene fakultete različitih smjerova, ali pošto je većina oženjena i imaju djecu moraju raditi bilo koji posao da prehrane obitelj ... ako vas zanima koje nacionalnosti pa samnom su pretežno radili indonežani, filipinci, tajlanđani, i svega možda 10 europljana

    * Kako biste opisali putnike?
       Ako baš ne moram opisivat bilo bi mi draže, samo traže na šta će se žalit, ima ih super a ima ih koma ovisi kako te potrefi..

    * Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
      Bila sam vani u svakoj luci

    * Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
      Ako misliš na obali pa i ne baš jer smo stalno mijenjali destinacije nismo stalno cruise-ali na istom mjestu, a i brod nije ostajao u lukama preko noći , možda par puta.  

    * Opišite dobre strane rada na kruzerima.
      Ako si štedljiv, nemaš gotovo nikakvih troškova na brodu, pa je puno lakše zašparati novce. Upoznaš puno dragih ljudi i vidiš puno lijepih mjesta...
 
    * Opišite loše strane posla na kruzerima.
      Nemaš ni jedan dan slobodnog u 8 mjeseci , ne vidiš svoju obitelj.

    * Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
      Svakako neka probaju, zato jer je to once in a life time experience... ok možda i više puta ako se vratiš

    * Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
      Dobro razmisliti šta se želi raditi, riješiti sa sobom da nećeš voljene vidjeti 6-8 mjeseci, jer mi se čini da je to jedan od najčešćih razloga odustajanja

    * Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
      Važno je zasukati rukave i pokazati da te nije strah raditi, neki puta preuzeti inicijativu za poslove, ali se ipak ne previše isticati jer će ti kad tad netko pokazati da je on glavni