Author Topic: www.frenz.co.nz ~ Koliko je ova agencija sigurna?  (Read 1214 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline hrnjica

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Pozdrav ,opet ja

Svugdje sam čeprkao i skotao sam da je za nas iz BiH jedina realna i najlakša opcija neke extra daleke zemlje kojiam su potrebni radnici.
Tako sam naletio na ovu stranicu koja reklamiše poslove za Novi Zeland
http://www.frenz.co.nz/

Nakon što sam poslao neku aplikaciju ,brzo su mi odgovorili te tražili CV ,a onda sam dobio i zahtjev za skyp intervju ,uz napomenu

- You will need to pay a sign on fee to FRENZ which is either NZ$1,485.00 or NZ$1,685.00 depending on your skill level.
This fee covers us  matching you up with an available position and sending you the necessary documents for your work visa application and assisting you with this process.

- You will be responsible for paying for your own Immigration fees and travel to New Zealand.


Sad ako bi neko imao vremena i volje da mi kaže svoje mišljenje o ovome i koliko je ova agencija sigurna ?
Hvala :)

Offline karlak

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
www.frenz.co.nz
« Reply #1 on: 01/October/2012 »
Provjerila bih na tvom mjestu kod njihovog najbližeg konzulata - obično strane zemlje ako žele imigrantsku radnu snagu imaju potpisane ugovore sa zemljama partnerima i tada za njih radi agencija sa certifikatom. I njima platiš proviziju, ali imaš garanciju da te neće zafrkati.
Primjer je BHV Education koji zadnje tri god. zapošljava i sređuje vize za Kanadu. Sve ostalo je, vjerujem, obično guljenje para.
Također, dobro se raspitaj na ostalim forumima (imaš na forum.hr link Dijaspora) koliko se isplati ići na Novi Zeland.
Kažu da je priroda prekrasna, al se ne može zaraditi baš...
I used to lie in bed in my flat and imagine what would happen if there was a zombie attack.