Author Topic: Diferencirane pla?e u kompaniji ovisno od državljanstva radnika  (Read 6180 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline konan2510

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
       Svima nam je poznato da je za istu poziciju Talijan u Princessu plaćeniji od Srbina ili Hrvata. Zna li neko ko je u tom najboljem platnom razredu: da li samo Italijani, Britanci i sl. ili svi državljani neke od članica EU. Ovo je vrlo bitno za hrvatske državljane koji iduće godine u 7. mjesecu praktički postaju državljani EU. Da li će ih tada Princess plaćati kao i Talijane?
      U Safe Cruise su mi rekli da samo radnici iz Zapadne Europe imaju bolje plaće, a da npr. Mađari, koji su EU državljani, imaju iste plaće kao i npr. Srbi i Hrvati. Koliko je ovo pouzdana informacija? Molim da ne pišete svoje pretpostavke, već samo pouzdana saznanja.
Ne je*e lijep nego uporan.

Offline neb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Moji drugari Madjri rade za istu platu kao i mi ,medjutim oni imaju mogucnost i rada u EU bez ogranicenja ,za Hrvate to ogranicenje u velikom broju drzava ce postojati (Austrija,Kipar,Nemacka Italija vec najvljene )
Tako da se ne nadaj nicemu

Offline konan2510

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Neb, hvala ti na uključivanju u temu i brzom odgovoru. To što si napisao je sasvim tačno. Naime, po učlanjenju Hrvatske u EU, za sada, samo Švedska, Finska, Češka, Slovačka, Letonija, Litvanija, Estonija, Poljska, Mađarska, Rumunjska, Bugarska su najavile da dozvoliti će da hrvatski državljani rade u njima bez radne dozvole.
Moje pitanje nije bilo to, već se odnosilo samo na kompaniju PRINCESS CRUISES. Da li ta kompanija SVE DRŽAVLJANE EU plaća bolje nego npr. Srbe ili bolje plate imaju SAMO DRŽAVLJANI NEKE OD ZEMALJA ZAPADNE EUROPE?
Ne je*e lijep nego uporan.

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Moje pitanje nije bilo to, već se odnosilo samo na kompaniju PRINCESS CRUISES. Da li ta kompanija SVE DRŽAVLJANE EU plaća bolje nego npr. Srbe ili bolje plate imaju SAMO DRŽAVLJANI NEKE OD ZEMALJA ZAPADNE EUROPE?

Ne placa sve isto. Italijani, Nemci i to je to koliko ja znam da imaju vece plate od ostalih.
Princess kaze da to zavisi od standarda drzave iz koje dolazis, i prema tome tebi daju platu.
Ti kao 3rd cook ces imati vecu platu od nekog filipinca koji je 1st cook.
Princess je jedina kompanija kod koje sam video da daje plate po ovom sistemu.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Zar nije @neb jasno odgovorio da sa njim radi član zemlje pripadnice EU koji je jednako plaćen kao on?
Nepotrebno miješate radne dozvole u ovu temu. Za rad na brodu ti ne treba radna dozvola.
Diferencijacija na kruzerima je na bazi državljanstva, a ne pripadnosti unije.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Uskoro će se na forumu pojaviti pitanje: Kako dobiti filipinsko državljanstvo... :money: :haha:

EDIT: O, bože, još nisam popio kafu... Pomešao sam plus i minus.

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
U shopu na Princessu svi imaju iste plate osim Indijaca, Meksikanaca i Filipinaca.
Mi pocinjemo sa 1200, oni sa 800$, nama je level 5 plata 2000$, njima 1500$.

Razlika je u agencijama, juznoafricke, britanske i kanadske agencije tj regruteri cesto daju visi 'ulazni' level svojim kandidatima tako da ih dobar dio pocne kao level 2 sa platom 1400$.

Cuo sam da je i u pursers i photo departmentu ista situacija tj da su 3 pomenute zemlje diskrimisane na svim non-tipping pozicijama.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

Cuo sam da je i u pursers i photo departmentu ista situacija tj da su 3 pomenute zemlje diskrimisane na svim non-tipping pozicijama.


Ne znam baš da li se to može nazvati diskriminacijom.
Meni su pri zapošljavanju jasno rekli kako stoji stvar i koliko ću biti plaćen ja, a koliko kolega Kanađanin.
Mogao sam odbiti posao, nitko me nije silio.
Isto tako, jednu vrijednost ima $100 u Hrvatskoj, a puno drugačiju u Kanadi, Engleskoj, Italiji, Francuskoj ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline neb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Mislim da smo mki generalno potlaceni jer na Filipinima mozes kupiti kucu za 11000/12000 dolara sto je jedan ugovor u Zagrebu ili Beogradu za te pare mozes dobiti 8/9 kvadrata ,znaci neki veci spajiz .
Jos nesto cene hrane,komunalija,gasa i ostalih vitalnih sitnica su u proseku za 20% vece u Srbiji i Hrvatskoj nego na primer u Neamckoj i Italiji (jer ljudi svercuju robu odande i prodaju ovde)
Tako da smo mi zaista slabo placeni i nije mi jasno po kom to osnovu .
Prosecna potrosacka korpa u srbiji kosta 41 posto vise nego u Nemackoj .Princess placa po sistemu moze mi se

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Mislim da smo mki generalno potlaceni jer na Filipinima mozes kupiti kucu za 11000/12000 dolara sto je jedan ugovor u Zagrebu ili Beogradu za te pare mozes dobiti 8/9 kvadrata ,znaci neki veci spajiz .
Jos nesto cene hrane,komunalija,gasa i ostalih vitalnih sitnica su u proseku za 20% vece u Srbiji i Hrvatskoj nego na primer u Neamckoj i Italiji (jer ljudi svercuju robu odande i prodaju ovde)
Tako da smo mi zaista slabo placeni i nije mi jasno po kom to osnovu .
Prosecna potrosacka korpa u srbiji kosta 41 posto vise nego u Nemackoj .Princess placa po sistemu moze mi se

Sve to stoji, i nije pravedno, ali budimo realni, svi sve znamo unaprijed, a da nam se ne isplati - nitko ne bi odlazio na brod  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline siktar

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
U shopu na Princessu svi imaju iste plate osim Indijaca, Meksikanaca i Filipinaca.
Mi pocinjemo sa 1200, oni sa 800$, nama je level 5 plata 2000$, njima 1500$.

Razlika je u agencijama, juznoafricke, britanske i kanadske agencije tj regruteri cesto daju visi 'ulazni' level svojim kandidatima tako da ih dobar dio pocne kao level 2 sa platom 1400$.

Cuo sam da je i u pursers i photo departmentu ista situacija tj da su 3 pomenute zemlje diskrimisane na svim non-tipping pozicijama.

Sada meni nesta nije jasno ovdje. Novi sam na forumu i tek sam dobio posao na princessu brod Island Princess. Kao drugi kuhar su mi dali pocetnu placu 2600 dolara..meni sad to zvuci malo nerealno s obzirom na place koje su ovdje spomenute. Pitam se u cemu je stvar. Isao sam direktno preko princess cruises agencije za zaposljavanje koja ima sjediste u Napoliu. Prvi ponudjeni posao i placu sam odbio i nakon mj. dana su me zvali opet da bi pristali na moje uvjete. Dali se ovdje radi o nekoj spacki s njihove strane ili cu dobiti to sto su mi i obecali. Pozz

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Dali se ovdje radi o nekoj spacki s njihove strane ili cu dobiti to sto su mi i obecali. Pozz

Ako imaš email u kojem piše šta su ti obećali, nemaš se čega bojati.
A ako je sve išlo telefonski, i nemaš ništa napismeno, onda sve visi u zraku, uključivši i dužinu ugovora, koja je nekima i važnija od visine plaće.
Sve trebaš ispregovarati prije odlaska, inače ...  :pop1:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline siktar

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Ako imaš email u kojem piše šta su ti obećali, nemaš se čega bojati.
A ako je sve išlo telefonski, i nemaš ništa napismeno, onda sve visi u zraku, uključivši i dužinu ugovora, koja je nekima i važnija od visine plaće.
Sve trebaš ispregovarati prije odlaska, inače ...  :pop1:

Islo je sve telefonski osim pisma za vizu koji sam dobio na mail i papira koje sam morao ispuniti. U pismu mi navode poziciju kuhara 2 ali ne i placu :S

Offline konan2510

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Siktar, jesi li ti na kraju dobio tu platu od 2600$? Ja na drugi ugovor treba da idem na Princess Island, pa cemo se mozda upoznati tamo. I jos nesto: otkud tebi pozijija Chef de Partie kad takva nomenklatura pozicija na Princessu ne postoji?
Ne je*e lijep nego uporan.

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Mislim da smo mki generalno potlaceni jer na Filipinima mozes kupiti kucu za 11000/12000 dolara sto je jedan ugovor u Zagrebu ili Beogradu za te pare mozes dobiti 8/9 kvadrata ,znaci neki veci spajiz .
Jos nesto cene hrane,komunalija,gasa i ostalih vitalnih sitnica su u proseku za 20% vece u Srbiji i Hrvatskoj nego na primer u Neamckoj i Italiji (jer ljudi svercuju robu odande i prodaju ovde)
Tako da smo mi zaista slabo placeni i nije mi jasno po kom to osnovu .
Prosecna potrosacka korpa u srbiji kosta 41 posto vise nego u Nemackoj .Princess placa po sistemu moze mi se

Ne možemo tražiti od kompanije da utiče na cenu komunalija, kvadratnih metara i potrošačke korpe u našim otimačkim državama...  +U+

Gnothi Seauton