Author Topic: VOLONTIRANJE - HELPX  (Read 2083 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline konan2510

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
VOLONTIRANJE - HELPX
« on: 06/October/2012 »
Članove foruma koji imaju ideju da se otisnu sa balkanskih prostora želim upoznati sa sajtom www.helpx.net , čiji sam odnedavno član.
Članarina je 20EUR za dvije godine, a omogućava vam da pronađete domaćina u bilo kojoj zemlji svijeta i kod njega volontirate par sati dnevno za stan i hranu. Mislim da je sjajna stvar jer umanjuje početne troškove življenja u zemlji odredišta u periodu dok se data zemlja i jezik trebaju upoznati, te omogućava direktan kontakt sa lokalnim stanovništvom, koje te na osnovu volonterskog rada može dalje preporučiti za neki plaćen posao.
Ne je*e lijep nego uporan.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: VOLONTIRANJE - HELPX
« Reply #1 on: 06/October/2012 »
izgleda odlično, hvala na linku  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Titanikova santa

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: VOLONTIRANJE - HELPX
« Reply #2 on: 08/October/2012 »
Članove foruma koji imaju ideju da se otisnu sa balkanskih prostora želim upoznati sa sajtom www.helpx.net , čiji sam odnedavno član.
Članarina je 20EUR za dvije godine, a omogućava vam da pronađete domaćina u bilo kojoj zemlji svijeta i kod njega volontirate par sati dnevno za stan i hranu. Mislim da je sjajna stvar jer umanjuje početne troškove življenja u zemlji odredišta u periodu dok se data zemlja i jezik trebaju upoznati, te omogućava direktan kontakt sa lokalnim stanovništvom, koje te na osnovu volonterskog rada može dalje preporučiti za neki plaćen posao.

Konane, Barbare, hvala na korisnom linku. Čovjek može zaista tako mnogo uštedjeti. Napose ako ode u krajeve gdje je stanarina spremna "pojesti" najveći dio dohotka.

Kako si i sam naveo, to je odlična prilika da iz prve ruke upoznaš zemlju i kulturu u koju zakoračiš.

U najgorem slučaju, ovo može proći i kao način da se čovjek uda/oženi.  :pop1:
Let It BEe! :)