Author Topic: Špijuniranje  (Read 3582 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Špijuniranje
« on: 05/October/2012 »
Karma is a bitch,don't be an ass !

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Špijuniranje
« Reply #1 on: 05/October/2012 »
Zato ce Inkognito da inkognito iskoristi http://www.spytech.rs/uploads/uploads_05_2012/21001157_21275009229big175326kameraolovka3.jpg

Špijuniranje je kažnjivo po zakonu, a dokazi pribavljeni na taj način se ne priznaju na sudu.  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Špijuniranje
« Reply #2 on: 06/October/2012 »
Kako sad to,a ima ona tema u kojoj se preporucuje koriscenje ove i slicnih sprava??? http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=2221.0 ili je sve ovo samo pricam ti pricu ??? :hmm:
Karma is a bitch,don't be an ass !

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Špijuniranje
« Reply #3 on: 06/October/2012 »
Samo predocujem sto je to spijuniranje, iz drugog ugla. Vidim da si se zapalio pa reko da spomenem.
Prije nego se pocnete igrati Jamesa Bonda 007, trebate znati u cega se upustate.
Sa 000 dana na moru, najbolje je da potpuno izbjegavate razmisljanje o spijunskoj opremi, i da se posvetite problemu prolaska preliminarnog ispita, za posao koji mislite da vam se svidja.

If you plan to record telephone calls or in-person conversations (including by recording video that captures sound), you should be aware that there are wiretapping laws that may limit your ability to do so.

These laws not only expose you to the risk of criminal prosecution, but also potentially give an injured party a civil claim for money damages against you.

http://www.citmedialaw.org/legal-guide/recording-phone-calls-and-conversations
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Špijuniranje
« Reply #4 on: 06/October/2012 »
Nisam sam se zapalio  :rolleyes: samo se interesujem o mogucnostima.
Svaka informacija je dobro dosla, finalni intervju me ceka vrlo uskoro pa ako dobijem posao valja znati sto vise.
U svakom slucaju hvala za info  :uzdravlje:
Karma is a bitch,don't be an ass !

Offline neven

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Re: Špijuniranje
« Reply #5 on: 06/October/2012 »
prema zakonima koji vrijede na našim prostorima, a pretpostavljam da je nešto slično i drugdje, sud uvažava isključivo snimljeni materijal za koji vaš sugovornik zna da postoji, dakle da zna da se vaš razgovor snima. to pravilo ne uključuje sustav tajnog praćenja policije koji traži državno odvjetništvo i odobrava istražni sudac. no u oba slučaja video i audio materijal ne uzima se kao dokaz, nego samo kao indikacija određenog djela... narodskim rječnikom rečeno: kao obična potvrda da imate pravo.
... i da, neovlašteno snimanje može biti kažnjivo djelo!

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Re: Špijuniranje
« Reply #6 on: 06/October/2012 »
Obavestiti nekoga ko se naostrio da vas vredja da ce biti sniman,nema logike.Citajuci topic Rip off report sam zakljucio da se moze snimati i iskoristiti u svoju korist,kada je u pitanju npr. mobing.Sada mi je jasno da to ne moze.
Karma is a bitch,don't be an ass !

Offline neven

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Re: Špijuniranje
« Reply #7 on: 06/October/2012 »
@inkognito.... nije baš tako. kad i ako te čovjek počne vrijeđati, a ti to imaš snimljeno, to može biti vrlo zanimljiva snimka ako mu zaprijetiš da češ njegov rasizam ili neku drugu vrstu teže uvrede pokazati njegovom nadređenom. dakle, ne govorimo o sudu... nego o rješavanju problema face-to-face! ako imaš hrabrosti svom šefu to napraviti - snimiti ga i zaprijetiti mu, teško da će nastaviti s prljavom rabotom. nije to uopće loša fora, no treba imati i 'muda' i biti spreman na posljedice ako fora ne prođe.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Špijuniranje
« Reply #8 on: 06/October/2012 »
... nije to uopće loša fora, no treba imati i 'muda' i biti spreman na posljedice ako fora ne prođe.

Upravo tako.
Osoba suočena sa tako pribavljenim dokaznim materijalom će vjerovatno odstupiti.
A ako dobije otkaz, tužit će kompaniju za iznos u milijunima $$$, a da ne spominjemo kako bi mediji zagrizli na vijest da zaposlenici te i te cruise line špijuniraju jedni druge, goste ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Re: Špijuniranje
« Reply #9 on: 06/October/2012 »
Nisam ni mislio da bih tuzio nekoga,nego upravo taj vid face to face.E sad sta bi bilo dalje ili ne bi bilo,opet mozes zakljuciti iz te neke situacije.Sefovi koji najvise maltretiraju  su sisice u vecini slucajeva,imao sam iskustva sa par njih.Kad zapretis predju na drugu osobu a meni se smeskaju. :yahoo:
Ako cutis bude "Opali po glavi" konstantno,pa ko to moze da trpi taj trpi i cuti.Ja nemam problem da me nadredjeni nakanta ako nisam nesto dobro uradio,ja sam kriv,ali da me zeza zato sto mu je to gust,ne mogu da prihvatim.Tada ce da radi kamerica pa kud puklo. :nokti:
Karma is a bitch,don't be an ass !

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: Re: Re: Špijuniranje
« Reply #10 on: 07/October/2012 »
Samo predocujem sto je to spijuniranje, iz drugog ugla. Vidim da si se zapalio pa reko da spomenem.
Prije nego se pocnete igrati Jamesa Bonda 007, trebate znati u cega se upustate.
Sa 000 dana na moru, najbolje je da potpuno izbjegavate razmisljanje o spijunskoj opremi, i da se posvetite problemu prolaska preliminarnog ispita, za posao koji mislite da vam se svidja.

If you plan to record telephone calls or in-person conversations (including by recording video that captures sound), you should be aware that there are wiretapping laws that may limit your ability to do so.

These laws not only expose you to the risk of criminal prosecution, but also potentially give an injured party a civil claim for money damages against you.

http://www.citmedialaw.org/legal-guide/recording-phone-calls-and-conversations

Potpisujem, svaki problem moze da se resi na ovaj ili onaj nacin. I ja sam imao problema sa bartenderom ali sam resio jedan na jedan gde nema nikoga :) malo verbalno malo fizicki (u odbrani) i to je to.
Why Always Me?

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Re: Špijuniranje
« Reply #11 on: 07/October/2012 »
Kud god da krenem lupanju glava se vracam ponovo,ja sam mislio da je kulturnije snimiti,ali sta ja znam jos nisam plovio. :hmm:
Man s gotta do whatta man s gotta do  :sljac:
Karma is a bitch,don't be an ass !