Author Topic: koja je pla?a Dining Room Managera ili Public Room Managera na Cunardu?  (Read 4868 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tavaja

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Postovanje
Interesira me ako tko slucajno zna koja je placa dining room managera ili public room managera na Cunarda.Koja je pozicija jaca i koliko otprilike treba za digurat do tih pozicija??
Hvala

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Postovanje
Interesira me ako tko slucajno zna koja je placa dining room managera ili public room managera na Cunarda.Koja je pozicija jaca i koliko otprilike treba za digurat do tih pozicija??
Hvala

Dining room manager - na Cunardu je to "Senior Maitre d'Hotel", 3 stripes officer, dakle osoba zadužena za sve restorane na brodu. Siguran sam da je to jača pozicija i radi se o 10-ak godina "guranja" u departmentu, što naravno ne znači da poziciju ne može dobiti netko s relevantnim iskustvom i znanjem na istoj ili sličnoj poziciji u industriji. Pretpostavljam da imate iskustvo i znanje, pošto se raspitujete za takve pozicije...

Public room manager - na poziciji su uglavnom Britanci, ali imaju znatno manju plaću, pošto je Senior Maitre d' zadužen za najbolji restoran na brodu, "Queen's Grill" u kojem, naravno, zarađuje pozamašnu svotu u napojnicama. Public room manager je više administrativni posao, koliko sam primijetio.

O konkretnim iznosima plaća ne bih htio pričati, za Senior Maitre d'Hotel spominjali su se veliki iznosi, a uvjeren sam da zarađuje i više od Hotel managera.
Once a sailor, always a sailor.

Offline Tavaja

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Cuj hvala na odgovoru,ali stvarno mi treba konkretan odgovor.Naime imam priliku da odem na jednu od ove dvije pozicije(vjerojatnije public room manager-zaduzen za pice i barove barem prema onome sto sam vidio za sto bi bio in charge),ali moram znat koliko oni okvirno nude kako bih si mogao pregovarat placu. Tako da bi mi stvarno trebala konkretna cifra.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Cuj hvala na odgovoru,ali stvarno mi treba konkretan odgovor.Naime imam priliku da odem na jednu od ove dvije pozicije(vjerojatnije public room manager-zaduzen za pice i barove barem prema onome sto sam vidio za sto bi bio in charge),ali moram znat koliko oni okvirno nude kako bih si mogao pregovarat placu. Tako da bi mi stvarno trebala konkretna cifra.

Eto bas za public room managera nisam cuo iznos, ali za Maitre 'd-a je preko 10 000 $ na Queen Mary 2. Mogu se raspitati kod prijatelja koji su još na brodu, ali sumnjam da itko zna. Ako imaš ponudu za posao, ne shvaćam zašto ne bi provjerio kod njih..? Ja sam svoju plaću znao unaprijed ...
Once a sailor, always a sailor.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Public Room Manager? Kaj je to?
Public room su, između ostalog, i WC-i.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Public Room Manager? Kaj je to?
Public room su, između ostalog, i WC-i.

To je menadžer zadužen za sve barove, jednom rječju, isto što bi na nekoj drugoj kompaniji bio Bar manager.
"Responsible for the operation of all public bars, lounges and for beverage service on decks."...
Once a sailor, always a sailor.

Offline Tavaja

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Placu ne spominju nego kao pitaju koliku ja ocekujem.Predmjevam da su im place individualne odnosno koliko se dogovoris/izboris. Evo dole sto se trazi za tu poziciju.

    XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Ljudi, prestanite kopirati tuđi sadržaj na ovaj forum, Zabranjeno je pravilima registracije. Ovdje je dozvoljen samo ORIGINALAN sadržaj.
Admin


Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Pa nije predmet cenkanja nego da vide da li ces biti zadovoljan onim sto dobijes jer dining room mngr dobija platu u zavisnosti od gratuity-ja, nije fiksno. Dobri gosti koji plate sve - dobra plata. Losi gosti koji ne plate - losa plata. Isto tako i p. room mngr, ako se drzis u okviru targeta i ne predjes cost imaces bonus. Ako probijes cost imaces.............

Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
Senior M...nema preko 10000 to je ziher....i ima 3 stripe sto je oko 3500 dolara plus neki tip...ali easy life...PRSM iliti bar manager ima 2 i pol stripea i ima platu od 2800 dolara i je**** lagan zivot...a sad da ti pravo kazem cisto sumnjam da traze nekog izvana za te pozicije jer je unutarnja lista poprilicno duga ali ako sam u krivu daj boze...p.s. te pare se odnose isto tako dok si doma na odmoru...

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Senior M...nema preko 10000 to je ziher....i ima 3 stripe sto je oko 3500 dolara plus neki tip...ali easy life...PRSM iliti bar manager ima 2 i pol stripea i ima platu od 2800 dolara i je**** lagan zivot...a sad da ti pravo kazem cisto sumnjam da traze nekog izvana za te pozicije jer je unutarnja lista poprilicno duga ali ako sam u krivu daj boze...p.s. te pare se odnose isto tako dok si doma na odmoru...

3500 dolara im je što dobiju minimalno od kompanije, ali ako pogledaš koju lovu u tipu Osman ili Beniamino pokupe u Queens Grillu cifra se visestruko penje... neslužbeno je kružila informacija da je to prosjek od 10 000 $ mjesečno - no dobro, uvijek postoji mogucnost da su me slagali...
Once a sailor, always a sailor.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Ja znam da na Carnivalu maitre d ima 7000 US placu plus tips. SR maitre d neznam kolko ima al ima sigurno vise.

Cudno mi je da na Cunardu imaju manje ali ae, znaju ovi koi rade na Cunardu.:)

Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
razlika je u tome sto oni primaju placu prema stripeovima, e sad sto Osman dobi sastrane dobru pinku to je druga stvar...medjutim sad dolazi neka druga stvar u pitanje, po novom pravilniku Cunarda oficiri ne mogu raditi vise od 180 dana godiisnje na brodu ili 210...to su opcije i onda prema tim opcijama oni gledaju na vacation i na placu...jer oni svih 12 mjeseci dobivaju punu placu i ako jesu i ako nisu na brodu...