Author Topic: Pošto sam novi u ovom biznisu, zanimaju me banalne stvari ...  (Read 5218 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tinjo

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Pozdrav svima.

Zamolio bih vas za malu pomoc.
Za mijesec dana idem odradit svoj prvi ugovor pod ovom kompanijom, slabo sam upucen u sve ovo.
Sve sto mi je agent rekao je da polazim iz Rima i da tamo moram bit 17.11, nocim jedan dan u Hilton hoptelu i nakon toga letim za Miami.
Posto sam novi u ovom biznisu zanimaju me banalne stvar. Tipa, dalo moram nosit svoje rućnike, jeli se naplacuje pranje robe i da li je sam peglam. Gdje smo mi prijavljeni i dali nam staz ide u radnu knjizicu?
Ovo vas pitam jer agenta ne mogu uhvatit za nista, nazove me i prije nego sta ga ista pitam slusalica je vec poklopljena.

unaprijed hvala. :D

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Pozdrav,

agent ti je trebao bolje objasniti stvari, nazovi ti njega i pitaj sve što te zanima, pogotovo stvari oko prijave i staža.. Za to mu i plaćaš proviziju.  :nokti:

Svoje ručnike ne moraš nositi, eventualno za plažu pošto ručnike na brodu ne smiješ iznositi s broda. Odgovore što se tiče staža, poreza, doprinosa naći ćeš detaljnim proučavanjem ovoga.

Sretno  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Tinjo

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
A nema druge nego da ga nazovem i sve ispitam. E samo jos za moju privatnu odjecu i uniforme. kako je s pranjem i peglenjem? dali mi to firma osigurava ili moram sam?

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
A nema druge nego da ga nazovem i sve ispitam. E samo jos za moju privatnu odjecu i uniforme. kako je s pranjem i peglenjem? dali mi to firma osigurava ili moram sam?

Pranje privatne odjeće firma sigurno ne osigurava. Imaš laundry-je u kojima BESPLATNO možeš oprati robu, treba ti samo prašak, naravno. Ili, možeš platiti nekog Filipinca iz housekeepinga, oni najčešće čiste kabine i peru odjeću, "for a small fee". Sad, uniforme, čuo sam da si na nekim kompanija sam zadužen čak i za uniforme, doduše na Cunardu, gdje sam radio, samo si ih trebao odnijeti u main laundry i čekale su te za 2 dana mislim, čiste i opeglane.

I agent ti neće reći neke stvari koje ćeš pročitati na linku koji sam ti dao, nek ti to bude Biblija, pročitaj to uzduž i poprijeko da poslije ne bi bilo hvatanja za glavu...
Once a sailor, always a sailor.

Offline borut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Neznam kako je na Celebrity-u, ali mogu reci kako je na Carnivalu. Predpostavljam da je vise manje sve isto.

Pranje privatnog vesa je besplatno. Cak bi ti sad mogli i prasak davati besplatno jer su poceli na Carnivalu. Isto tako, zavisno koja si pozicija, uniformu si peres ili sam ili ti to radi tvoj cabin steward.
Meni je to naprimjer radio cabin steward i onda sam u biti vise vremena provodio u uniformi nego u svojoj odjeci jer mi se nije dalo ici u laundry. Obzirom da kod nas ima 9 perilica i 9 susilica na 1200 ljudi onda je uvijek borba za praznu perilicu i kaos. Tako je bolje onda biti u uniformi koja se pere svaki dan.

Rucnike ces dobiti tamo (za tusiranje), a zavisno na koju plazu ides mozda ti daju i rucnik za to na brodu. Npr. na Carnivalu se moze "iznajmiti" rucnik za plazu. Besplatno je, ali se mora vratiti odmah nakon sto brod isplovi iz luke.

Preporucio bi da kad se spakiras da spakiras samo najosnovnije sto ce ti trebati za prvih mjesec dana. Kad dodjes tamo ces vidjeti da je sve puno jeftinije nego doma (i bolje) tako da je bolje samo tamo pokupovati sve sto ti treba nakon prve place. Tako ces moci kupovati nove stvari i ne trositi na novi kofer kad ces se vracati. Problem kod toga je da em sto placas novi kofer placas i na aerodromu naknadu za to. Bolje doci sa praznim tamo i vratiti se s punim.

To je sve sto mogu reci jer neznam kako je na Celebrity-u. Koliko sam cuo od ljudi koji su bili tamo, to je red rad i disciplina, ali se tako i placa.

Sretno!

Offline Tinjo

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
To sam vec procitao negdje da ponesem samo osnovne stvari, jer mi je na brodu jeftinije i bolje za kupovat. A sta se tice uniforme, dali dobivam kompletno sve, ukljucujuci i cipele?
I dali se ikad dogodilo da je neko unaprijedjen na poziciju vise tjekom prvog ugovora?

Offline borut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Zavisi koja si pozicija, mozda ces morati sam platiti uniformu.
A promaknuce unutar prvog ugovora je vise iznimka nego pravilo, ali dogadja se.

Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Pozdrav svima.

Zamolio bih vas za malu pomoc.
Za mijesec dana idem odradit svoj prvi ugovor pod ovom kompanijom, slabo sam upucen u sve ovo.
Sve sto mi je agent rekao je da polazim iz Rima i da tamo moram bit 17.11, nocim jedan dan u Hilton hoptelu i nakon toga letim za Miami.
Posto sam novi u ovom biznisu zanimaju me banalne stvar. Tipa, dalo moram nosit svoje rućnike, jeli se naplacuje pranje robe i da li je sam peglam. Gdje smo mi prijavljeni i dali nam staz ide u radnu knjizicu?
Ovo vas pitam jer agenta ne mogu uhvatit za nista, nazove me i prije nego sta ga ista pitam slusalica je vec poklopljena.

unaprijed hvala. :D

Rucnik - samo za plazu. Tamo dobijes rucnik za tusiranje.
Uniforma - dobit ces je odmah prvi dan, od kosulje do cipela, platit ces je kasnije....odbijat ce ti od place. Pranje je besplatno, ima tocno odredjen raspored pranja po departmentima. Osim toga mozes odnijeti Kinezima da ti operu na " expres " - das $ po komadu, i gotovo je isti dan, cisto i opeglano na vjesalici, samo pokupis.
Privatna odjeca - pranje i peglanje takodjer besplatno, prasak kupujes sam. Obzirom na jako mali laundry, a jako puno crew membera, pranje u vlastitom aranzmanu ravno je borbi sa vjetrenjacama. Alternativa je kupiti karticu od 5$ s kojom dobijes 5 pranja i fino odneses u crew laundry da ti operu - ostavis ujutro, pokupis popodne -to peglas sam.
Prijavljeni smo u Luckoj Kapetaniji, agencija ti je prijavila ukrcaj. Ne zaboravi im na brodu prije iskrcaja dati pomorsku da ti upisu navigaciju, jer kad dodjes u Hrv. imas 8 dana da prijavis iskrcaj...a medju ostalim moras u Kapetaniju poslati i original pomorsku knjizicu. Da, staz nam ide i morat ces platiti doprinose koji su ti stizali dok te nije bilo. Vise o tome procitaj na onom linku sto ti je ovdje netko ostavio.

Offline Tinjo

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Rucnik - samo za plazu. Tamo dobijes rucnik za tusiranje.
Uniforma - dobit ces je odmah prvi dan, od kosulje do cipela, platit ces je kasnije....odbijat ce ti od place. Pranje je besplatno, ima tocno odredjen raspored pranja po departmentima. Osim toga mozes odnijeti Kinezima da ti operu na " expres " - das $ po komadu, i gotovo je isti dan, cisto i opeglano na vjesalici, samo pokupis.
Privatna odjeca - pranje i peglanje takodjer besplatno, prasak kupujes sam. Obzirom na jako mali laundry, a jako puno crew membera, pranje u vlastitom aranzmanu ravno je borbi sa vjetrenjacama. Alternativa je kupiti karticu od 5$ s kojom dobijes 5 pranja i fino odneses u crew laundry da ti operu - ostavis ujutro, pokupis popodne -to peglas sam.
Prijavljeni smo u Luckoj Kapetaniji, agencija ti je prijavila ukrcaj. Ne zaboravi im na brodu prije iskrcaja dati pomorsku da ti upisu navigaciju, jer kad dodjes u Hrv. imas 8 dana da prijavis iskrcaj...a medju ostalim moras u Kapetaniju poslati i original pomorsku knjizicu. Da, staz nam ide i morat ces platiti doprinose koji su ti stizali dok te nije bilo. Vise o tome procitaj na onom linku sto ti je ovdje netko ostavio.
 


Hvala najljepsa na informacijama. Evo saznao sam da idem na "celebrity reflection". Na kojem si ti celebriti brodu bila?

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Tinjo, kad sam vidio na koji datum ideš na brod već sam se poveselio no sad vidim da ideš na Reflection. Nwm, jedna moja poznanica je otišla danas isto na Reflection, zove ti se Rosana i mislim da je asst. waiter or bar waiter ili tak nešto slično. Mislim da će ti to bar malo pomoći, znam da meni bi kad bih znao da je sigurno netko naš na brodu. Sretno!

Offline SasaBN

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Na Reflectionu su jos i "nmajm" i "harlemultras" sa foruma.  ;D

Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
 


Hvala najljepsa na informacijama. Evo saznao sam da idem na "celebrity reflection". Na kojem si ti celebriti brodu bila?

Na Solsticu. Ima hrpa nasih na SI i na RF. Nekad cak i previse :D :pop:

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Na Reflectionu su jos i "nmajm" i "harlemultras" sa foruma.  ;D
kad si vec spomenuo njam, nije se jos uvijek javila sa broda ili sam ja falio malo ???