Author Topic: HrGa - N/A - N/A  (Read 2901 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
HrGa - N/A - N/A
« on: 09/October/2012 »
Pozdrav svima,

Već neko vrijeme listam ovaj forum i pomogao mi je poprilicno, pa evo da vas i pozdravim u nadi da se narednih godina druzimo kao kolege.

Kratko da kazem par detalja o sebi:

- imam 30 god i jako puno sarolikog radnog iskustva. trenutno sam zaposlen na visokoj poziciji kao regionalni voditelj u prodaji i rasturam taj posao kao i fotografiju kojom se bavim amaterski/profesionalno.
Naravno svima nam je poznata situacija u državi (hrvatska) gdje se trazi svaki poslic za koju kunu zaradit, a i vecina zaposlenih poput mene nije zadovoljna (pogotovo gdje ti placa ovisi o plateznoj sposobnosti kupaca).. tako da bi vise zaradio sjedeci kuci i surfajuci po netu nego na poziciji koju imam... (napominjem da sam do 2008/9 sa trenutnim poslom imao primanja - boli glava, dok nije sve krenulo nizbrdo)

Izlaz iz problema vidim zaposlenjem na brodu. Imam jako puno pitanja na koja sam vecinom nasao odgovore po forumu, i na tome vam svima jedno veliko hvala!!!  =""

Uglavnom, nije mi problem entry level pozicija jer vjerujem da svojim engleskim jezikom, radoholicarstvom i sposobnoscu mogu napredovati. problem mi je naravno onaj ociti - dobiti posao :)

S obzirom na sve, smatram da bi gift shop ili fotograf bio moj start na brodu.

javio sam se vec agenciji EP i pratim razvoj situacije.

ono sto bi mi mogli pomoci je savjete kako doci do ovih zeljenih pozicija i gdje se isplate na kojoj kompaniji, i naravno gdje koju kompaniju izbjegavati za te pozicije?
da se samo orjentiram na agenciju ili je bolje kontaktirati kompaniju direktno?

hvala,
nabijem te...

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: HrGa - N/A - N/A
« Reply #1 on: 09/October/2012 »
Pozdrav!

Pošto imaš iskustvo u fotografiji - izbjegavaj Image. Probaj na Princess, preko Kouzon ili Safe Cruise agencija, navodno su dobri uvjeti za fotografe. Za tebe, bolja opcija od gift shopa, po mom skromnom mišljenju.

Sretno  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
Re: HrGa - N/A - N/A
« Reply #2 on: 09/October/2012 »
hvala na odgovoru!

to je upravo ono sto mi treba.. iako sam listao puno foruma i jos uvijek to radim... opet smo svi mi ljudi i volimo na gotovo dobit...
eto, informacija da izbjegavam Image za foto i idem na ove druge je super..

a zasto bi fotograf to bila bolja opcija od gift shopa?

ja cak po svim komentarima po forumu mislim obrnuto...
kao fotograf bih trebao biti aktivan od 6-7 ujutro do 1 po noci kako se pise, trosak kupnje foto opreme je tu, a place su startne oko 600-800$.. i sretan sam ako dodjem do 1200$ ili tako nesto...
a u gift shopu su uvjeti bolji.. radno vrijeme je manje i nema toliko forsiranja + slobodni dani... place su vece i isto tako mogucnost napredovanja..
nabijem te...

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: HrGa - N/A - N/A
« Reply #3 on: 10/October/2012 »
hvala na odgovoru!

zadovoljstvo mi je  :D

Prema mom mišljenju, na svim kompanijama (osim za Image) fotografi zarađuju više nego prodavači.
Fotografi vjerojatno imaju manje slobodnog vremena (pošto shoppovi uglavnom ne rade u lukama), no to sve ovisi od broda do broda.
Startna plaća fotografa nikako nije 600-800 dolara, na Princessu naprimjer, koji sam odmah predložio - pod uvjetom da imaš iskustva, a imaš!
Posao mi se čini zanimljiviji i više dinamičan, od stajanja u dućanu cijeli dan.
No, o ukusima se ne raspravlja, to je moje mišljenje, odluka je samo na tebi... Ne bih se nikako složio da su veće mogućnosti napredovanja u shopu.
Ako te bude zanimao posao fotografa, čitaj (starije) postove ovog momka: tsunami1984
Radio je na Princessu i pisao je sve detalje, od plaće, radnog vremena, napredovanja...
Once a sailor, always a sailor.

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
Re: HrGa - N/A - N/A
« Reply #4 on: 10/October/2012 »
ajde da si mi za razmisljat...
bas cu polistat sto si mi preporucio...

hvala,
nabijem te...

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: HrGa - N/A - N/A
« Reply #5 on: 10/October/2012 »
ajde da si mi za razmisljat...
bas cu polistat sto si mi preporucio...

hvala,

samo ti razmisljaj, ali opet nemoj previse - vise neces znati na cemu si... nekad i treba vjerovati prvome dojmu, tzv. instinktu...

zadovoljstvo mi je  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: HrGa - N/A - N/A
« Reply #6 on: 10/October/2012 »
Na Princess brodovima,Shop je ajmo kazati bar 3 puta bolji od Fotografa,a pri tom bi dodao da i fotograf ima `easy life` i brojne pogodnosti.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
Re: HrGa - N/A - N/A
« Reply #7 on: 26/October/2013 »
evo ljudi moji.. nije me bilo jako dugo  :rolleyes:

kako to vec ide... dok si na brodu neda ti se zaj... sa onima tamo na forumu   oT :rofl:

vratio sam se kuci nakon 8 mjeseci  :run: i sad mi treba koji dan mentalnog odmora pa cu se ukljucit opet na forum i podjelit svoja iskustva... samo da se malo odmorim...  (input smiley sleping in bed day and night)

 :clapping:
nabijem te...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: HrGa - N/A - N/A
« Reply #8 on: 26/October/2013 »
 :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)