Author Topic: Podmititi agenta da ne prijavi u lu?ku kapetaniju  (Read 6736 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
Baš sam raspravljao s jednim kolegom s foruma,

što mislite ako bih agenciji ponudio nekakvu lovu da me NE prijave u LK, tj da li bi oni to htjeli?
Radije ću dati njima 900 kn (pa i koju stotku eura više) što moram dati za pomorsku i ne plaćati OGROMNE doprinose kad dođem kući nego LK.

E sad neki će mi reći ovdje da kao nas moraju prijaviti jer tako zakon kaže, a zar zakon ne kaže i da se nesmije naplaćivati provizija?
Jel ima tko iskkustva s tim, tj da je pitao direktno njih u agenciji dali bi mogli tako?

Thanks
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Podmititi agenta da ne prijavi u lu?ku kapetaniju
« Reply #1 on: 11/October/2012 »
E moj Joso, teško će ti to upaliti... Prevelik je njima to rizik zbog koje stotke eura, mislim. Uvijek možeš pitati, indirektno. Ako zelis izbjeci cijelu sagu s doprinosima, zasto se nisi prijavio u agenciju izvan RH...?
Once a sailor, always a sailor.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Podmititi agenta da ne prijavi u lu?ku kapetaniju
« Reply #2 on: 11/October/2012 »
Ako zelis izbjeci cijelu sagu s doprinosima, zasto se nisi prijavio u agenciju izvan RH...?

Exactly.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline jimmy

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Podmititi agenta da ne prijavi u lu?ku kapetaniju
« Reply #3 on: 11/October/2012 »
zasto se nisi prijavio u agenciju izvan RH...?

zato jer te onda proslijede na agenciju u RH. isprobano :D

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Podmititi agenta da ne prijavi u lu?ku kapetaniju
« Reply #4 on: 11/October/2012 »
zato jer te onda proslijede na agenciju u RH. isprobano :D

Nije točno. Ovisi za koju se kompaniju prijavljuješ, i u kojoj agenciji. Isprobano  :deda:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
Re: Podmititi agenta da ne prijavi u lu?ku kapetaniju
« Reply #5 on: 11/October/2012 »
Nije točno. Ovisi za koju se kompaniju prijavljuješ, i u kojoj agenciji. Isprobano  :deda:

Ma jesam haha, ali u Safe Cruisu i Sea Agency ne odgovaraju već mjesec dana, a Kouzon je imao 5.10. ali to mije bilo prerano. Ugl nebitno, ma to sam Legijo naveo 100 eura kao primjer, radije ću im dati i 300-400 eura svejedno uštedim puno love. A kako im nije preveliki rizik naplaćivati proviziju? I to je kršenje zakona RH koliko ja znam.............možda griješim
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Podmititi agenta da ne prijavi u lu?ku kapetaniju
« Reply #6 on: 11/October/2012 »
Ma jesam haha, ali u Safe Cruisu i Sea Agency ne odgovaraju već mjesec dana, a Kouzon je imao 5.10. ali to mije bilo prerano. Ugl nebitno, ma to sam Legijo naveo 100 eura kao primjer, radije ću im dati i 300-400 eura svejedno uštedim puno love. A kako im nije preveliki rizik naplaćivati proviziju? I to je kršenje zakona RH koliko ja znam.............možda griješim

ima Kouzon i sad nešto, javi im se. Nije, jer naplaćivanje provizije ne možeš tako lako dokazati. Dok se tu jako dobro vidi tko se ukrcao i preko koga, npr. kod prijave za američku vizu, i da se ispostavi da osoba nije prijavljena na LK a ukrcala se preko njih, pretpostavljam da oni gube dozvolu za posredovanje. Napominjem, to je samo moje mišljenje, možda ti i upali - PROBAJ, pitaj ako ne možeš bez toga. Ali imaj na umu da ne čitamo samo mi članovi posade i Šef ovaj forum... A ne zove se puno ljudi Joso  ;)
Once a sailor, always a sailor.

Offline jimmy

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Podmititi agenta da ne prijavi u lu?ku kapetaniju
« Reply #7 on: 11/October/2012 »
Did you find the position most suitable for you? Apply in Kouzon as soon as possible.
However, this interview is for this region: Bulgaria, Serbia, Montenegro, Bosnia, Turkey
and Hungary
. Although you might seem that there is place, the sooner the better for you.

btw. engleski im je vrhunski :nono:

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Podmititi agenta da ne prijavi u lu?ku kapetaniju
« Reply #8 on: 11/October/2012 »
Did you find the position most suitable for you? Apply in Kouzon as soon as possible.
However, this interview is for this region: Bulgaria, Serbia, Montenegro, Bosnia, Turkey
and Hungary
. Although you might seem that there is place, the sooner the better for you.

btw. engleski im je vrhunski :nono:

A ja sam iz Hrvatske pa apliciram preko njih. Ponavljam, ovisi o kompaniji za koju apliciraš. Pošto agencije imaju dogovorenu podjelu teritorija... Ali EP ne surađuje sa svim kompanijama na koje zapošljava Kouzon  :deda:
Once a sailor, always a sailor.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Podmititi agenta da ne prijavi u lu?ku kapetaniju
« Reply #9 on: 11/October/2012 »
Uopće ne sumnjam tko će pokušati podmititi šefa na brodu za bolji posao  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Podmititi agenta da ne prijavi u lu?ku kapetaniju
« Reply #10 on: 11/October/2012 »
Uopće ne sumnjam tko će pokušati podmititi šefa na brodu za bolji posao  +U+

Hahaha najgore je što mislim da bi to i upalilo  :rofl: Pogotovo ako mu je šef Filipinac
Once a sailor, always a sailor.

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
Re: Podmititi agenta da ne prijavi u lu?ku kapetaniju
« Reply #11 on: 11/October/2012 »
e ljudi ja sad citao ovo i ne mogu da ispratim sta  i kako sve to...jel pomorsku knjizicu moraju imati svi koji idu preko Hrvatske agencije tacinije EP ili samo drzavljani Hr,ja sam iz Srbije pa zato pitam....

Offline borut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Podmititi agenta da ne prijavi u lu?ku kapetaniju
« Reply #12 on: 13/October/2012 »
e ljudi ja sad citao ovo i ne mogu da ispratim sta  i kako sve to...jel pomorsku knjizicu moraju imati svi koji idu preko Hrvatske agencije tacinije EP ili samo drzavljani Hr,ja sam iz Srbije pa zato pitam....

koliko ja znam samo drzavljani HR jer srbija nema zakon da je potrebna pomorska knjizica. to ti koristi samo da bi placao drzavi za zdravstveno i mirovnsko, a kao srpski drzavljanin ti nemas koristi od toga tako da nema potrebe za tim. Iz tog razloga, ti si spasen od toga. Ima jedan topic na tu temu za osiguranje (mirovinsko i zdravstveno) od jedne privatne kompanije sto je puno bolja nego drzavna. neznam gdje je topic, ali ako uplacujes 1600 dolara godisnje, osiguran si zdravstveno i nakon sto se odlucis vratiti doma mozes uzeti natrag sve uplacene pare.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Podmititi agenta da ne prijavi u lu?ku kapetaniju
« Reply #13 on: 13/October/2012 »
upravo tako kako borut kaže, ti kao građanin Republike Srbije ne podliježeš tom zakonu... Ako ti pomorska i bude potrebna, kompanija će u tvoje ime zatražiti jednu. Najčešće to bude pomorska knjižica Bermude ili neke slične "tax-haven" države.
Once a sailor, always a sailor.

Offline Bumblebee

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Podmititi agenta da ne prijavi u lu?ku kapetaniju
« Reply #14 on: 13/October/2012 »
Evo upravo na vijestima gledan kako ce se nezaposleni morat prijavljivat na biro svakih 7 dana, te da  ce morat slat kopije molbi na biro, koje su slali poslodavcima.  :waiting: . Znaci i onima koji se nisu odlucili prijavit u LK za drugi ugovor je sje*ex  :(