Author Topic: (Carnival) Samostalna kupovina aviokarata sa popustom za moreplovce  (Read 22297 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Prinče, ako si tu negdje; kako da provjerim let preko ovog Amadeus sistema? Nikako ne pronalazi let koji je bookiran...
Once a sailor, always a sailor.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Ako se dobro sećam, svaki let ima kod (šifru) od 6 alfanumeričkih znakova (nalik "5Y83WH"). Trebalo bi negde na/u elektronskoj karti da imaš navedenu tu šifru. Ako imaš taj kod, onda si definitivno u sistemu i možeš se pronaći.

Bez šifre ne možeš znati da li si već ubačen u sistem ili još nisi, jer let ne postoji u sistemu sve dok definitivno nije uplaćen... tj. ako se karta kupuje preko agencije, agencija može da rezerviše mesto, ali da u sistemu ono još nije dodeljeno konkretnom putniku sve dok avio prevoznik ne potvrdi prijem uplate i podataka o putniku... tako nekako, možda nisam najsjajnije objasnio.

Kad avio prevoznik (ne agencija) šalje e-ticket, to je gotova transakcija i u e-ticketu je obavezno naveden i kod. Kad agencija šalje podatke o bookiranom letu, često je to uprošćen pregled, bez "viška" brojeva i podataka. U tom slučaju se potrebne informacije i kodovi mogu naći na sajtu avioprevoznika ("My Bookings" ili opcija sličnog naziva).

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Ako se dobro sećam, svaki let ima kod (šifru) od 6 alfanumeričkih znakova (nalik "5Y83WH"). Trebalo bi negde na/u elektronskoj karti da imaš navedenu tu šifru. Ako imaš taj kod, onda si definitivno u sistemu i možeš se pronaći.

Bez šifre ne možeš znati da li si već ubačen u sistem ili još nisi, jer let ne postoji u sistemu sve dok definitivno nije uplaćen... tj. ako se karta kupuje preko agencije, agencija može da rezerviše mesto, ali da u sistemu ono još nije dodeljeno konkretnom putniku sve dok avio prevoznik ne potvrdi prijem uplate i podataka o putniku... tako nekako, možda nisam najsjajnije objasnio.

Kad avio prevoznik (ne agencija) šalje e-ticket, to je gotova transakcija i u e-ticketu je obavezno naveden i kod. Kad agencija šalje podatke o bookiranom letu, često je to uprošćen pregled, bez "viška" brojeva i podataka. U tom slučaju se potrebne informacije i kodovi mogu naći na sajtu avioprevoznika ("My Bookings" ili opcija sličnog naziva).

Hvala ti na detaljnom opisu, inače ne radi se o mojoj karti trenutno nego od jedne djevojke, a pošto je potrebno registrirati se na sajt svojim imenom, prezimenom i crew ID-em, mislio sam da je u tome problem, onda smo nju registrirali i opet ista stvar... Gotova je transakcija, imamo ovu šifru - u tome i je stvar, ne pronalazi ništa, tj. javlja "Error: The system is unable to retrieve this trip, please contact your Travel Support Desk if further details are needed. Contact information can be found by clicking the 'Contact' link above. (141)"

Mislio sam da nešto krivo radim, ali očito problem leži negdje drugdje  -()- Je li moguće da nije unutar Amadeus sustava?
Once a sailor, always a sailor.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
A je li kartu kupila preko tog sajta? Ako nije, probajte na ovom linku, tu je uvid u Amadeus sistem za sve potvrđene letove i putnike:
https://www.checkmytrip.com/

Mislim da registracija nije obavezna, na vrhu strane se upisuje šifra leta i prezime putnika.

Ako nekim slučajem i dalje ne može da nađe svoj let, onda neka proba preko sajta avioprevoznika.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
A je li kartu kupila preko tog sajta? Ako nije, probajte na ovom linku, tu je uvid u Amadeus sistem za sve potvrđene letove i putnike:
https://www.checkmytrip.com/

Mislim da registracija nije obavezna, na vrhu strane se upisuje šifra leta i prezime putnika.

Ako nekim slučajem i dalje ne može da nađe svoj let, onda neka proba preko sajta avioprevoznika.

Nije kupljena preko tog sajta, a nismo je nasli ni na checkmytrip sajtu... ne znam u cemu je stvar, ali hvala ti u svakom slucaju na trudu  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline BuzzKillington

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
  • "always working an angle"
    • View Profile
Ne bih da prekidam ovaj tok pitanja i odgovora ali stvarno moram da napisem nesto.

Naime , Sinisa iz E.P.-a trazi za kartu 850 e (?!)

Pouceni ovim tipicom znamo da mozemo da je uzmemo za oko 400e...

Dakle, pohlepa je dostigla svoj vrhunac...ljudi su spremni za proviziju da ti uzmu vise nego sto karta kosta  :rtfm:
Brodovi u prašnjavoj luci,crnoj od znoja robova,spustili su jedra...

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Ne bih da prekidam ovaj tok pitanja i odgovora ali stvarno moram da napisem nesto.

Naime , Sinisa iz E.P.-a trazi za kartu 850 e (?!)

Pouceni ovim tipicom znamo da mozemo da je uzmemo za oko 400e...

Dakle, pohlepa je dostigla svoj vrhunac...ljudi su spremni za proviziju da ti uzmu vise nego sto karta kosta  :rtfm:

Igraj njihovu igru dok ne dobiješ LoE... Onda sam kupi kartu  +U+
Once a sailor, always a sailor.

Offline BuzzKillington

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
  • "always working an angle"
    • View Profile
Tesko da ce mi dati papir, nisu ni oni sisali vesla... A i ako im ne platim mozda me nekako stopiraju...ono sto mogu mozda jeste da spustim cenu na makar 700e
Brodovi u prašnjavoj luci,crnoj od znoja robova,spustili su jedra...

Offline infidel

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Hvala !

Isla bi samo dan ili dva ranije.

Pise mi agentica da letim 2.3. i da se ukrcavam dan kasnije, a koliko vidim letovi traju i po 30 i nesto sati, zato bi oticla rcimo 1.3. da imam malo prostora vidit grad.

Uzet cu samo C1/D vizu , nadam se da nece biti problema za taj dan prije, i eventualno ako prezivim sve, koji dan poslije ugovora ostat jos malo u US.

Sad je bitno da dobijem crew ID, al pitanje hoce li mi ga dati iz agencije.
To je samo u mom interesu, ne i njezinom.

Moze li odgovor da li si uspjela uci u US ranije nego sto ti na LoE piše, ili nema interneta u Guantánamu?

Planiram isto da uradim, barem 1 dan ranije da dodjem i platim si smjestaj..

Ne bih da prekidam ovaj tok pitanja i odgovora ali stvarno moram da napisem nesto.

Naime , Sinisa iz E.P.-a trazi za kartu 850 e (?!)

Pouceni ovim tipicom znamo da mozemo da je uzmemo za oko 400e...

Dakle, pohlepa je dostigla svoj vrhunac...ljudi su spremni za proviziju da ti uzmu vise nego sto karta kosta  :rtfm:

I meni su tražili 850e za Miami. Da li si uspio samostalno kupiti kartu za 400e ili si morao preko agencije?

Pitanje za pokretaca teme, da li se na svakom LoE nalazi Crew ID i koliki je rizik samostalnog snabdijevanja karte? (hoce li agencija praviti problem)

hvala,vozdra

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Pitanje za pokretaca teme, da li se na svakom LoE nalazi Crew ID i koliki je rizik samostalnog snabdijevanja karte? (hoce li agencija praviti problem)

Da, sam LoE kao obrazac ima stavku u koju se unosi Crew ID osobe za koju se izdaje LoE, time Carnival potvrđuje da se nalaziš u njihovoj evidenciji.

A za agencije i eventualne probleme sa njima ti ne mogu odgovoriti, jer nisam koristio usluge istih. Mogu samo da pretpostavim da su problemi mogući... u smislu - ti njima ne platiš proviziju (uračunatu u ceni karte), oni tebi ne daju LoE.

Offline Spoly

  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Mozda je tema malo starija, ali nisam mogao da odolim i ne komentarisem na sve ove komentare ljudi koji bi rado riskirali zbog 100~ eura, cjenkali, isli dan ranije, riskirali mnogo toga itd itd..
Ne znam za Vas, ali ja kroz sve ovo prolazim vec par mjeseci i sigurno cu jos nekoliko, mnogo nerviranja i razmisljanja, da bih dosao u situaciju gdje mogu otici i poceti neku karijeri, zaraditi fino para i vidjeti mnogo toga (mnogo vise nego sto cu za jedan dan u New Orleansu). Razumijem i da je 100-400 eura vise za kartu puno novca, ali to je 15 dana na brodu, nakon cega imas jos 15 puta toliko vremena da zaradis novac za sebe.
Ako mozes procit i ako si 1000% siguran da ti niko i nista nece praviti probleme, onda super, kao sto je bio slucaj kod Princa koji nije isao preko agencije, ali upustati se u takav rizik? No thanks!

Offline BuzzKillington

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
  • "always working an angle"
    • View Profile
Meni nije mala stvar 850 e ! Ovi iz agencija i jesu tako pohlepni zbog ljudi koji "nece da rizikuju posao zbog par stotina evra " Dao bih im njihovu proviziju od recimo 250e , koju su donekle i zasluzili, i kvit.
Brodovi u prašnjavoj luci,crnoj od znoja robova,spustili su jedra...

Offline Spoly

  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Pa to i jeste to. Ne dajes ti NJIMA 850e, jer i da kupujes kartu sam, platit ces je +-500e, sto znaci da oni uzimaju tih 250e kao proviziju. :)
U svakom slucaju, mislim da ne vrijedi riskirati, ali svako ima svoje..

Offline BuzzKillington

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
  • "always working an angle"
    • View Profile
Karta u jednom pravcu do Miami-ja sa popustom za moreplovce iznosi oko 400e ,pa ti sad vidi racunicu
Brodovi u prašnjavoj luci,crnoj od znoja robova,spustili su jedra...

Offline jeronimo

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Ja sam išao prvom metodom iz Prinčeva posta, i zadovoljan sam, letim uskoro

agencija je dobila svoju proviziju pa sam imao svoj LoE, ja sam dobio jeftiniju kartu (da sam možda malo ranije ugovaro valjda bi me izašla tih 400E, ali i ovako je dovoljno blizu)

da sam išao preko agencije karta bi me došla više, ovako sam izišo jeftinije i manje klackanja oko plaćanja

Hvala Princu u svakom slučaju  :uzdravlje:
Visoki kalibar budale