Author Topic: (Carnival) Samostalna kupovina aviokarata sa popustom za moreplovce  (Read 22180 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Ako radite za Carnival ili tek treba da odete na svoj prvi ugovor i pri tome znate svoj Crew ID number (piše vam u LoE), evo kako da dođete do aviokarte po povlašćenoj ceni za moreplovce. Osim povoljne cene, pogodnost je i što su karte potpuno refundable (mogu da se otkažu i da se novac dobije nazad), ako dođe do izmena plana putovanja.

Čak i ako nećete kupovati kartu, možete videti kolika je stvarna cena karte i koliko se agencija ugradila, odnosno koliko vam uzimaju za svoju "proviziju".

Prva varijanta je da na adresu crew ET griffintravel TAČKA com pošaljete svoje ime, crew ID #, odakle, gde, datum, uz napomenu da želite "quote" i relativno brzo (čim dežurni operater proveri letove) dobićete odgovor sa detaljima za dva najpovoljnija leta (jedan sa 1 komadom prtljaga i drugi sa 2 komada prtljaga, misli se na prtljag koji se čekira). Ako vam neki let odgovara, možete ga platiti.

Druga mogućnost je da se registrujete na https://e-travelmanagement1.amadeus.com/login/eusaonline i dobićete pristup Amadeus sistemu (globalni informacioni sistem koji između ostalog služi i za rezervisanje aviokarata). Tu možete pretraživati po datumima, aerodromima, trajanju puta, avioprevoznicima i raznim drugim parametrima i kao rezultate ćete dobiti karte po ceni koja važi za moreplovce. Čak birate i sedišta u avionu i vrstu hrane. Kad potvrdite izabran let ili letove, dobićete na mejl uputstvo za plaćanje.

Kao primer ću navesti one-way let od Beograda do Majamija, fully refundable, cena oko 400 € (podatak iz septembra 2012).

I na kraju napomena da pre kupovine karte obavezno proverite da li vam kompanija plaća put. Meni je kao budućem oficiru uz LoE stiglo i generičko uputstvo u kome je pisalo, između ostalog, da New Hires sami kupuju kartu... međutim, ispostavilo se da će mi i za dolazak na prvi ugovor Carnival platiti put. Cool, više parica u mom džepu. :money:

Offline borut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Lijepa pozicija :uzdravlje:

Da, kad si rekao oficir, ja sam pomislio da je to engine ili deck.

Ali jako me zanima kako si dosao do tog posla.

Imam par prijatelja koji bi se htjeli zaposliti u IS-u, ali su mi u kompaniji rekli da ne primaju ljude izvan kompanije na ta mjesta.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
To za oficira nije baš da letim visoko, nego sam stavio kao verovatni razlog zašto mi ipak plaćaju kartu i za dolazak na prvi ugovor, iako je u papirima koji su stigli iz Majamija jasno pisalo da sam sebi treba da obezbedim kartu o svom trošku. Posle sam skontao da su to neki opšti papiri koji se šalju svima - i crew i staff pozicijama, pa se niko nije setio da ažurira tekst.
Bukvalno je malo falilo da bezveze bacim pare, da nije došlo do zastoja pri povezivanju na neku faks mašinu u USA, ode 400 €... Srećom, dok su resetovali faks, stigao je mejl sa obaveštenjem da Carnival obezbeđuje kartu.

Što se apliciranja u IS-u tiče, jednom godišnje primaju po 6-7 novih ljudi i mislim da je otprilike pola izvan kompanije, a pola se prebacuje sa drugog departmenta.
Još  nisam upoznao sve svoje buduće kolege (6 + ja) sa predstojećeg koledža, ali od 4 osobe za koje sada znam, 3 (uključujući i mene) nikada nisu radile na brodu, a 1 se prebacila iz Photo departmenta.

Kako sam došao do posla? Prošle godine otprilike u ovo vreme sam poslao mejl, vrlo kratko se predstavio (samo par opštih stvari) i pitao kako se aplicira za IS.
Dobio sam odgovor da su za tu godinu upravo završili proces selekcije i da se javim sledeće, tj. ove godine. Ja se javio u februaru, poslao CV, oni bili zadovoljni i rekli da se ponovo javim u junu kad budu organizovali intervjue. Javio se u junu, dogovorili intervju za početak jula, krajem jula dobio papire.

__________________
Saznao sam za još jednog kolegu, za sada je od nas sedmoro, 4 prvi put na brodu, 1 je radio kao fotograf i za 2 koleginice još ne znam.
Dakle, već nas je više od pola koji dolazimo van kompanije, te verujem da je priča da tako ne primaju ljude samo izgovor za "otkačinjanje". -()-

Offline borut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Svaka cast na dobivenom poslu!

Ako smijem znat na koji brod ides? Mozda se sretnemo.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Ako smijem znat na koji brod ides? Mozda se sretnemo.

Samo kratko, upravo se pakujem za put... :pilot:
Idem na Paradise, tamo će mi biti obuka u trajanju od 25 dana. :uzdravlje:

Offline borut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Lijepo :) Paradise je manji brod, lagano za upoznat ekipu. Sretno.

Offline adnan_rugby

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Druze molim te reci mi posto sam i ja odlucio sam ici u Miami ukrcaj mi je u decembru 10 e
pa reci mi da li te neko ceka na airportu??
Ili dokle trebam doci ??
To me sada buni?

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
pa reci mi da li te neko ceka na airportu??
Ili dokle trebam doci ??

Polako sa postavljanjem pitanja, nemoj isto pitanje u više tema. Šef posmatra. ;D

U vezi tvojih nedoumica, kompanija ti mora poslati pismo-instrukcije u kome su navedeni svi detalji... gde ideš, kome se javljaš, da li imaš smeštaj u hotelu, koji prevoz da koristiš (organizovan ili samostalno sa povraćajem troškova), u koliko sati najkasnije da si na brodu itd. Te instrukcije se dobijaju zajedno sa LoE.

Pozdrav!

Offline mala mica

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Cao!

evo pitanje. prvi put trebam ici na cruiser, ali vec sam letjela avionima po cijelom svijetu.

agencija mi javila 2.3.idem na avion, ali ukrcavam se na cruiser dan poslije. new orleans je destinacija.
neka javim kada mogu kupiti kartu, da mi se rezervira i da kosta oko 4000-4500 kn.

postoji li mogucnost da kupim kartu sama koji dan ranije ali po crew member cijeni i odem koji dan ranije, provedem dan dva u americi, te budem na vrijeme spremna u new prleansu za ukrcaj na Carnival. ili cu kupovinu morat obaviti preko agencije i samim time platiti ju vise.

jer po flight searchu sam vidila da su cijene oko 3500 kn , zagreb-new orleans.

hvala!

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Ako znaš svoj "Crew ID number", onda možeš kupiti kartu sama, sa popustom. :yeah:

Što se tiče dolaska par dana ranije, to ne bih umeo da ti odgovorim... možda će se javiti neko ko je već probao, ali pretpostavljam da bi oni sa imigracionog mogli da ti prave problem prilikom ulaska. Gde ideš, zašto ideš, kod koga ostaješ, šta radiš, ko garantuje za tebe, zašto nisi aplicirala za turističku vizu ako ti je to svrha dolaska u USA itd.

Ovo pišem pod pretpostavkom da u Ameriku ideš samo sa C1/D vizom i LoE u kome je jasno naveden datum ukrcaja na brod.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Ja sam dolazio ranije dva puta. Nema tu problema. Niko ne pravi problem jer na LOE pise tocan datum, vremenski period i pise taj datum ili ranije ili kasnije. Procitajte LOE sve ce vam jasno biti.
Uglavnom nema straha. Obavezno LOE imat sa sobom kad putujete jer ce ga trazit na aerodromu i kad udjete u US preko C1 vize trazit ce ga na imigracijskog i budu zvali kompaniju da provjere dali vi dolazite stvarno u US. Sa tim da ako dodete ranije dan, dva, tri, morate platit u Hotelu jer kompanija placa onaj datum koi vam je ona rekla da dodete. Uglavnom nemora se to odmah platit nego kad dodete na brod mozete i onda, al lakse je odma u hotelu reci da bi platitli za te dane sto ste dosli ranije, onda vam oni ne salju racun na brod.

Offline mala mica

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Hvala !

Isla bi samo dan ili dva ranije.

Pise mi agentica da letim 2.3. i da se ukrcavam dan kasnije, a koliko vidim letovi traju i po 30 i nesto sati, zato bi oticla rcimo 1.3. da imam malo prostora vidit grad.

Uzet cu samo C1/D vizu , nadam se da nece biti problema za taj dan prije, i eventualno ako prezivim sve, koji dan poslije ugovora ostat jos malo u US.

Sad je bitno da dobijem crew ID, al pitanje hoce li mi ga dati iz agencije.
To je samo u mom interesu, ne i njezinom.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Hvala !

Isla bi samo dan ili dva ranije.

Pise mi agentica da letim 2.3. i da se ukrcavam dan kasnije, a koliko vidim letovi traju i po 30 i nesto sati, zato bi oticla rcimo 1.3. da imam malo prostora vidit grad.

Uzet cu samo C1/D vizu , nadam se da nece biti problema za taj dan prije, i eventualno ako prezivim sve, koji dan poslije ugovora ostat jos malo u US.

Sad je bitno da dobijem crew ID, al pitanje hoce li mi ga dati iz agencije.
To je samo u mom interesu, ne i njezinom.

nemoj se ljutiti, ali letovi od 30 sati?!?!?!? pa ne ideš u Australiju  :pad: nije to sve dječja igra "malo vidit grad", Amerikanci i njihov Immigration su strogi oko toga, bez turističke vize teško da ćeš šetati kako ti želiš i koliko želiš... pisalo se o tome već na forumu, nekome su odobrili 24/48 sata da ostane dulje, ali ti si prvi put tamo i potencijalni si "illegal alien"...
Once a sailor, always a sailor.

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Poz
« Reply #13 on: 03/February/2013 »
Pusti devojku vidis da je 'razradila' plan :) nek' ode si malo u shoping kad je vec u Americi..mozda pozeli i do Holiwooda da snimi koji film do ukrcaja :D Izvini devojcice morao sam :)

Offline mala mica

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile