Author Topic: JAP (recepcioner) - pitanja sa testa odrzanog 11.10.2012. Safe Cruise  (Read 6132 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Danas je bilo testiranje tj finalni intervju gde se proveravalo znanje steceno tokom treninga.
Pokusacu da navedem sto je vise moguce pitanja.

Prva grupa pitanja je uopstena i ista su za sve:

- Carnival Corporation - ovde je trebalo navesti nekoliko naziva brodova Princess Cruise kompanije i navesti koja kompanija je vlasnik Princess Cruise-a.
- Formal written warnings -  dakle navesti minimum 3 razloga za dobijanje pismenog upozorenja.
- Illegal drugs - pitanje je bilo da li je dozvoljeno konzumiranje droZa. Dakle odgovor je NE. Zero tolerance.
- Nautical terms - koliko se secam, 10 termina je navedeno i trebalo je napisati sta ona predstavljaju (bow - front end of the ship itd)
- Emergency card (blue card) - napisati u jednoj recenici sta je to bluce card
- Crew alert signal - navesti u 5 koraka proceduru prilikom crew alert signal-a
- "Man overboard" - objasniti proceduru kada imamo osobu koja je u vodi
- Watertight doors - napisati kako funkcionisu tj kako "rade"
- Fireproof doors - napisati kako funkcionisu ova vrata
- Fire extinguisher - nabrojati 4 vrste protivpozarnih aparata koji se nalaze na brodu. Dovoljno ih je samo nabrojati, ne mora se navesti koji sta sadrzi u sebi i koju vrstu pozara gasi.
- U.S.P.H. - napisati pun naziv ove skracenice
- The three buckets system -nabrojati 3 koraka prilikom ciscenja
- Danger zone - u odgovoru treba navesti samo temperaturni raspon u kojem bakterije opstaju tj "uzivaju" :D
- The Princes Cruise program (C.R.U.I.S.E.) - treba napisati pun naziv ove skracenice
- Service Credo - ovo je jedno od tezih pitanja jer treba navesti 10 tacaka ali tacnim redosledom.
- Quality service - jos jedno od relativno tezih pitanja, treba navesti 9 tacaka takodje sto tacnijim redosledom.
- Handling complains - navesti 8 tacaka prilikom zalbe samog gosta. Ovde u principu nije bitno kojim redosledom izlazete ali je pozeljno da bude sto tacniji.

Dakle, to su pitanja koja su uopstena i na koja svi odgovaraju.
Za samu poziciju recepcionera bilo je dodatnih 9 ili 10 pitanja, nisam siguran posto poslednjih par dana imam milijardu i jednu informaciju u glavi.
Pokusacu da navedem neka od njih ali ne znam pravi redosled:

1. Da li ste bili grupni vodic i koliki je broj tih ljudi za koje ste bili zaduzeni.
2. Da li je costumer service bitan za rad front deska i zbog cega.
3. Razmena novca. Dat je primer: imate 100 dolara, jedan dolar je 0.65 euro centi. Koliko dobijate eura razmenom 100 dolara. Dakle napisati matematicki prikaz.
4. Da li ste upoznati sa radom kompjuterskih softvera i koliko dobro ste upoznati sa istima. Ovde se najvecim delom misli na sam Windows i programe za recepciju.
5. Kako cete se ponasati kada imate na recepciji gosta koji vice na vas.
6. Da li ste radili u hotelima visoke kategorije i na kojim pozicijama. Takodje treba napisati koja vam je pozicija omiljena i zbog cega.
7. Da li ste radili sa novcem, cekovima, vaucerima...

Mislim da su bila jos 2 ili 3 pitanja ali nazalost ne mogu da se setim sada. Ukoliko se setim editovacu post i dopuniti tim pitanjima koja fale.
Generalno, pitanja nisu mnogo teska. BITNO JE NAPOMENUTI da za STAFF pozicije pored tacnosti samih odgovora se gleda i gramatika tj pravopis posto je ceo test na engleskom i naravno na engleskom se i odgovara. Dakle, kada odgovarate morate sto tacnije napisati sam odgovor.
Inace, ljudi iz agencije i sam covek koji nam je drzao obuku, su rekli da rezultati testova mogu uticati na samu odluku prilikom dobijanja posla.
Pored procene i misljenja agenata iz kompanije gleda se i kako ste uradili sam test. Da li je sve to tacno ili ne, ne ulazim u to a ne treba ni vi.
Ako ce gledati test, potrudite se da ga uradite sto bolje. Nije tezak ali nije ni lak. Treba procitati par puta skripticu i uz objasnjenja cikice koji vam drzi trening, nece biti problema.
Mozda post deluje malo nabacano ili nepregledno ali trenutno nemam bas mnogo snage da ga ulepsavam :D
Mozda to uradim kad odspavam par sati :)))
Ako imate nekih pitanja JUST SHOOT :)
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline filip_035

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 107
    • View Profile
Danas je bilo testiranje tj finalni intervju...

meni bas nije jasno, jel to test u sklopu obuke ili face2face interview, ili finalni tek sledi?

 :pop:

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
To i mene zanima, ali u svakom slučaju, hvala na pitanjima
Once a sailor, always a sailor.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
To je test koji je vezan za obuku. Finalni intervju ce biti face 2 face i na njemu ce biti ista ili slicna pitanja.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
thx na ovim pitanjima, nece skoditi uopce :uzdravlje:
spominjes nekakvu skriptu , to dobivate od agencije isprintano ili??? kad vec idemo uciti da i naucimo nesto  ::bin-laden::

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Tako je. Skripta ili Training book se dobija od agencije.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.