Author Topic: Problemati?an foto-menager - help :(  (Read 10612 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Marko001

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Problemati?an foto-menager - help :(
« on: 11/October/2012 »
Ovako ljudi, trenutno sam photo trainee i imam jednog jako debilnog menagera uglavnom lik je ukratko k****n.
Došao je prije 3 tjedna, i rekao nam je da je naš foto odjel trenutno 8 u floti i da u iduća dva mj moramo bit u top 5 a u iduća 4 mj u top 3.
Lik mi je u dva tjedna dao 2 warninga i to zbog banalnih gluposti i još jedan warning i to je to - mogu se pakovat za kući.
Stvar je da sam ja još trainee i trebam mi prakse ali on mi uopće ne daje šanse da fotkam nego me stalno stavlja u galeriju.
Jako rijetko me pusti da fotkam, kaže da su trainee gubitak novaca za kompaniju i da on neće da mu ja gubim novce.
I što još znao sam da se radi puno al brate minimum je 12 sati dnevno, a skoro svaki drugi treći dan po 13-14 sati a jučer sam radio 16 sati!!! - Od podneva do ponoći sam imao samo sat vremena pauze i onda me još k****n stavio na tagiranje i display fotki do 5 ujutro - pa ovo je robija ljudi, robija - da toliko radim na balkanu imao bi duplo veću plaću nego tu na brodu.

Neznam šta da radim, al ovo nije izdrživo.
Pričao sam sa našim ljudima na brodu i kažu da se u prvom ugovoru nemoguće prebaciti u neki drugi odjel a ako bi htio na drugi brod onda bih ja morao platiti troškove što opet ne dolazi u obzir jer neam para.
Razmišljao sam da se žalim hotel directoru ili staff directoru...neznam nekome al strah me jer ak ovaj za to sazna maltretirat će me svaki dan, a i ovako mi je rekao da me prati i da me zbog iduće greške šalje kući. A jedan warning mi je dao jer sam zakasnio na posao 3 sata (krivo pročito raspored) i drugi jer sam uhvatio gosta kako krade fotke i na kraju me gost optuži da sam ga ja vrijeđo i guro (i i***t od mengera mi kaže opće me ne zanima šta ti imaš za reć, gost je uvijek u pravu). I da nisu bila savjetovanja, nego waringsi jer sam potpisao i rekao je da to nosi direktoru pokazat.
Tek sam dva tjedna trainee...
Neki savjet ?  

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Problemati?an foto-menager - help :(
« Reply #1 on: 11/October/2012 »
Osobno, prijavio bih ga pošto postoje odredbe o maksimalnom radnom vremenu i broju pauza u tvom ugovoru i zakonu, a ako je ovako kako si napisao - tvoj manager se sigurno ne drži tih odredbi. Neće te više maltretirati ako ga prijaviš pravoj osobi koja će poduzeti nešto, radiš li za Image ili za Carnival? Ako radiš za Image, možda bi bilo najbolje da se izravno obratiš u njihov office i preskočiš Hotel managera i ostale. Zašto si potpisao warning za situaciju s gostom - ja ne potpisujem ništa s čime se ne slažem.

I budimo realni, prvi je warning isključivo tvoja pogreška, nikoga nije briga što si ti krivo pročitao raspored. Mislim da se tolerira do sat vremena kašnjenja (zbroj, ne u komadu), iza toga dobivaš warning. A 3 sata su svakako opravdan razlog da ga dobiješ.
Once a sailor, always a sailor.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Problemati?an foto-menager - help :(
« Reply #2 on: 11/October/2012 »
Nezgodno je to. Pokusaj sa Hotel Directorom, ak ne rijesi idi staff kapetanu. Objasni mu kak stvari stoje i cao.

To je nekad tako. Shta cesh.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Problemati?an foto-menager - help :(
« Reply #3 on: 11/October/2012 »
Evo stižu savjeti:

1. Imaš dva warninga, treći je iza ćoška, i samo te 1 stvar može spasiti: Da šefu istekne ugovor. (što je malo vjerovatno jer je došao prije 3 tjedna).
Na nekim kompanijama je zabranjeno dati čovjeku 2 warninga u 2 tjedna. Po tome je jasno koliko te tvoj manager ne želi na brodu.
Šanse da ćeš ostati na brodu su sada kao i šanse da Dinamo pobijedi Barcelonu na Nou Campu sa 5:0.
Prijavljivanje i tužba Hotel Directoru nemaju smisla jer ti imaš 2 tjedna na brodu, a tvoj šef je Manager.

2. Stani na loptu malo. Kako je moguće da si radio 16 sati kada na Carnivalu postoji clock-in-clock-out sistem, čija zloupotreba se pomno promatra?
Ako stvarno jesi radio 16 sati, a morao si upisati u sistem manje, moraš imati svjedoka, po mogućnosti više njih, da bi to bio solidan argument.

3. Odabrao si Carnival  b00/ Na forumu su brojna mišljenja/iskustva koja kristalno jasno daju prednost Princessu po pitanju posla fotografa.

4. Kažeš "robija". Ne želim trljati sol na ranu, ali ... No Like? Go Home My Friend. I pitaj agenta šta se to dogodilo.

Da si jedan od 400 konobara, ili jedan od 300 kuvara, nekako bi se i sakrio u gužvi, ali ako vas ima ispod 10 + šef ...  :pp:

Na tvom mjestu, ja bih se spakirao  :pilot:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Silber Mann

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Photo-Video Manager
Re: Problemati?an foto-menager - help :(
« Reply #4 on: 11/October/2012 »
Druze, ako je takva situacija kako si opisao, nazalost zalba ti nece pomoci!
Covek je MGR i tesko da ce dobiti sut-kartu od kompanije, ako se staff
zali na njega. Moras da imas i vise nego cvrste dokaze da bi uopste moga da krenes na njega.

Moj ti je savet, kao i sefov, pakuj kofere, menjaj kompaniju, bez nerviranja i glavu gore!
Jednostavno ostavi to iza sebe, sacuvaj se za bolje. Apliciraj za Princess, kao sto si mogao procitati na forumu,
uslovi za fotografe su mnogo boli, i plus niko ti nece ni zameriti a ni gledati, to sto si dao ili dobio otkaz na
Carnival-u.

Pozdrav!
Put a smile upon your face
Being alive is no disgrace
You can make it a better place,
By havin' yourself a good mornin'...

Offline konan2510

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Re: Problemati?an foto-menager - help :(
« Reply #5 on: 11/October/2012 »
Ja sam u Carnivalu bio u slicnoj situaciji i otisao sam na medical leave. Samo, nemoj da se vadis na psihijatrijsku dijagnozu, jer te u tom slucaju nece vise zvati. Dobro bi bilo "povrijeda" koljena, ramena i sl. Ili to ili emergency leave. Ni u jednom od ta dva slucaja ne placas kartu doma. A nakon par mjeseci zahtjevaj drugi brod.
Ne je*e lijep nego uporan.

Offline Gusar

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Problemati?an foto-menager - help :(
« Reply #6 on: 11/October/2012 »
postoji josh jedna opcija da nekako namestis stvari da ostanes sam sa menagerom na nekom skrovitom mestu pa da se malo iz objasnjavas s njim ali je veoma bitno da nema svedoka!!!  ::bin-laden:: :smack:

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Problemati?an foto-menager - help :(
« Reply #7 on: 11/October/2012 »
Cuje susreo sam se mnogo ser,,,menagera ,ako ti ne prijeti fizicki nemos mu nista .

Samo mozes da prigrizes i ides dalje nista ti ne pomaze da mu se odupires  :nono: posto mu ne mozes nista ,
A posto si trainee pogotovi si bespomocan ako te ne voli napakovat ce ti sranja i sranja samo da te se rijesi .

Ps ja volim vise galeriju pozdrav od starog ljencine drz se ?? +U+

Offline Odin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Problemati?an foto-menager - help :(
« Reply #8 on: 11/October/2012 »
Uuuu ako je ovako na Carnivalu, ne znam kako cu ici, jer takodjer treba da idem na Carnival kao fotograf :S
Neka ti je sa srecom sta god da odlucis...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Problemati?an foto-menager - help :(
« Reply #9 on: 11/October/2012 »
Uuuu ako je ovako na Carnivalu, ne znam kako cu ici, jer takodjer treba da idem na Carnival kao fotograf :S
Neka ti je sa srecom sta god da odlucis...

Ovako je na Carnivalu ali i svim drugim kompanijama kada:

1. kasniš na posao 3 sata
2. svađaš se sa gostima, makar bili i lopovi

Nije Carnival babaroga, ako se držiš svoga posla i paziš da ne staneš nekome na žulj.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Re: Problemati?an foto-menager - help :(
« Reply #10 on: 11/October/2012 »
Trazi transfer na drugi brod ili idi na emergency ako imas pare, bolje to nego da fasujes otkaz a fasovaces ga jer si napravio dve ozbiljne greske. Na Dizniju se za ovo drugo dobija otkaz bez dalje rasprave!!!

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: Problemati?an foto-menager - help :(
« Reply #11 on: 11/October/2012 »
Dadni otkaz i zaposli se na drugu kompaniju npr Princess. Ja jesam dao otkaz al je meni brod dosadio. Ako si voljan da radis, onda brate tadi za princess, 7 sati dnevno, dobra plata, dobri uslovi za posao. Ja ne znam sta je svima sto idu za IMAGE i za Carnival npr, to je bukvlano ROBIJA !

Svi unaprijed neka znaju da se dobro raspitaju gdje idu, jer vise ne pali ono " ma samo da ja odem " ... Nije na brodu sve med i mlijeko..Covjek da radi kod nas ovde 15 sati bio bi bogatas !

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Problemati?an foto-menager - help :(
« Reply #12 on: 11/October/2012 »
Naj bolji recept  ne dozvoli mu da te uhvati da radis greske  :waiting: budi jedan korak ispred njega . :neceici:
A tek drugi ugovor ces svatiti koliko su menageri bespomocni   pas koji laje ne ujeda . :sljac:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Problemati?an foto-menager - help :(
« Reply #13 on: 11/October/2012 »
..  pas koji laje ne ujeda . :sljac:

dubice  :zen:

ovaj pas je ujeo već dva puta, a i treći će, samo je pitanje dana
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ajvonn

  • Registered
  • *
  • Posts: 226
    • View Profile
Re: Problemati?an foto-menager - help :(
« Reply #14 on: 11/October/2012 »
@Marko001

Pokusaj da promenis nesto, ako se moze uopste promeniti. Recimo pocnes da dolazis ranije, 15 min pre dogovorenog i ako si medju prvima to ce manager primetiti. Ako hoce mozda i promeni misljenje o tebi. Ako se trazi neki dobrovoljac, pristani na to. Mozda uspes nesto da izgladis.

Ovako sam ja u fabrici namestaja nekad izgladjivao neke stvari a bio pred otkazom.
Samo on je besan pas koji juri za vecom koskom a pritom ne zeli nista sto ce ga i najmanje usporiti na tome, ako kontas sta pricam.